Film&Dizi

Demon Slayer 2 Sezon

Demon Slayer Konusu


Demon Slayer ilk sezonu ile nefesleri kesmiş ve pek çok anime sever ikinci sezonu beklemeye koyulmuştur. Bunun sonucunda da kafalarda demon slayer 2 sezon ne zaman soruları oluşmuştur. Demon slayer sezon çoğu izleyici tarafından dört gözle beklenmiştir.

Bu merakla beklenen demon slayer sezon ne zaman sorusunun cevabı kısa süre içinde yanıt bulmuştur. Buna göre demon slayer 2 sezon 2021 senesinin Ekim ayında izleyici ile buluşmuştur. Birinci sezondan sonra uzun bir süre yayınlanmayan bu anime dizisi sonunda ikinci sezonu ile izleyici ile buluşmuştur.

Demon Slayer ikinci sezonu toplamda 18 bölümden oluşmuş ve 2022 senesinin Şubat ayında sona ermiştir. Oldukça heyecanlı anlara sahne olan bu sezon da izleyici tarafından beğenilmiş ve en beğenilen anime sezonları listesinde yer almaya hak kazanmıştır.

Demon Slayer

Günümüz dünyasında dizi ve film sektörü popülerliğini katlanarak arttırmaya devam etmektedir. Farklı farklı türden dizi ve filmler kuşkusuz belli bir kitleyi ekranların başına kitlemeyi başarmaktadır. Günümüz dizi sektöründe anime dizileri de büyük bir izleyici kitlesine hakimdir. Başta gençler ve çocuklar olmak üzere pek çok insan anime dizileri izlemektedir.

Demon Slayer dizisi de en çok izlenen anime dizileri arasına girmiş bir anime serisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Demon Slayer Konusu

Çok eski çağlardan beri süre gelmiş olan bir efsaneye inanılmaktadır. Bu efsane ağaçlarla kaplı ormanların içinde gizlenmiş insanlarla beslenen bir şeytan olduğu düşünülmektedir. Bu efsaneye inanan halk da büyük bir korkuyla yaşamaktadır. Bu korku o derece üst seviyededir ki geceleri hiçbir insan dışarı çıkamamaktadır.

Diğer bir efsaneye göre ise bir iblis avcısı her gece dışarı çıkmakta ve ormanın derinliklerindeki bu şeytanları avlamaktadır. Bu efsanenin gerçeğe dönüşmesi ise kısa bir süre içinde gerçekleşmiştir. Tanjirou isimli genç delikanlı bu efsaneyi gerçekliğe dönüştürme konusunda ısrarcıdır.

Tanjirou, genç yaşta babasını kaybetmiş biridir. Genç yaşında babasını kaybetmesi ile birlikte ailesine bakmaya başlamıştır. Her şeye rağmen mutlu bir şekilde yaşamaya devam eden Tanjirou ve ailesinin mutluluğu uzun sürmemiştir. Tanjirou’nun ailesi kardeşi Nazuko dışında katledilmiştir. Bu acıyla daha da bir sarsılan Tanjirou’nun yaşadığı sıkıntılar bunun ile de son bulmamıştır. Hayatta kalan tek aile yakını olan kız kardeşi Nazuko da aniden bir iblise dönüşmüştür.

Bu yaşananlardan sonra Tanjirou kız kardeşinin her şeye rağmen insani belirtiler gösterdiğini fark eder ve onu tekrardan insana döndürmek için şeytanlarla savaşma yoluna girer. Bu zamandan sonra Tanjirou’nun tek amacı şeytanlarla gireceği mücadeleden galip ayrılmak ve kız kardeşini tekrardan insana dönüştürmektedir.

Demon Slayer Kaç Bölüm?

Kuşkusuz ki yine akıllara gelen sorulardan biri de bu efsane yapımın toplam kaç bölümden oluştuğu sorusudur. Pek çok kişi özellikle de diziyi ilk kez izlemeye başlayacak kişiler demon slayer kaç bölüm sorusunun cevabını merak etmektedir.

Toplamda 2 sezona sahne olan Demon Slayer dizisi ilk sezonunda 26 bölümden meydana gelmiştir. 26 bölümden sonra heyecanla beklenen ikinci sezonun da yayınlanan 18 bölümü olmuştur. Böylece demon slayer kaç bölüm sorusu cevabını bulmuş oldu. Demon Slayer anime dizisi toplamda 44 bölümden oluşmaktadır. Ayrıca 2020 senesinde çekilmiş bir Demon Slayer filmi de bulunmaktadır.

Demon Slayer Hakkında Diğer Bilgiler

Demon Slayer’ın konusu, kaç bölümden oluştuğu, yeni bölümlerinin ne zaman yayınlandığı sorularının cevabını alan izleyiciler dizi hakkında başka neleri bilmelidir ve diziye başlamadan önce hangi konular hakkında bilgili olmalıdır tarzı soruların cevapları da önemlidir.

Demon Slayer, anime dizisi çekilmeden önce manga serisi olarak yayınlanmış bir efsanedir. 2016 ile 2020 yılları arasında yayınlanmış olan Demon Slayer manga serisi toplam 23 ciltten oluşmuştur ve önemli bir okur kitlesi tarafından severek takip edilmiştir.

Demon Slayer daha sonra anime dizisine ise 2019 Nisan ayı itibariyle çevrilmiştir. İlk sezon 2019 Eylül ayının sonlarında sona ererken ikinci sezon ise 2021 Ekim’de başlayıp 2022 Şubat ayında ise sona ermiştir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.