Diğer YazılarımızSosyal Medya

Discord Hesap Silme Linki 2023


Discord, özellikle Skype gibi görüntülü ve sesli konuşma uygulamaların döneminin kapamasında büyük rol oynayan. Özellikle oyuncular tarafından tercih edilen bir sesli, görüntülü görüşme programıdır. Öyle ki, program içerisinde kendinize ait ve özelleştirilebilir sunucular oluşturarak kendi hobilerinize ve ilgi alanlarınıza ilgi duyan kişiler ile birlikte oyunlar oynayabiliyor sohbetler edebiliyorsunuz.

Ancak, Discord hesap silme linki ile hesabınızı kapatma ihtiyacı duymuş olabilirsiniz. Gerek fazla zaman alması gerek orada yaşadığınız bazı şeyler sizi bu duruma itmiş olabilir. Hesap silme konusunda diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi size zaman tanıyan Discord.

Hesap silme işleminden vaz geçmeniz durumunda size hesabınızı tekrar aktif etmeniz için bir şans daha sunmakta. Hesabınızın kalıcı olarak kapatılmasından önce 15 gün ila 30 gün arasında bekleme sağlanır.

Aldığınız karardan vaz geçmemeniz durumunda Discord hesap silme linki üzerinden yaptığınız işlemler doğrultusunda hesabınız kalıcı olarak kapatılır. Peki, Discord hesap silme linki nasıl kullanılır? Adım adım hesap silme.

Discord Hesap Silme Linki Nasıl Kullanılır? Discord Adım Adım Kalıcı Olarak Hesap Kapatma

Discord hesap silme linki üzerinden hesabınızı kalıcı olarak kapatabileceğiniz gibi geçici olarak kapatma şansınız da bulunuyor. Instagram hesap dondurma işlemlerine benzer şekilde dondurulan Discord hesabınız. Tekrar açmak istediğiniz zaman, herhangi bir süre sınırı olmadan tekrar aktif edilebilir bir hâlde olacaktır.

Ancak, Discord hesap silme linki üzerinden hesabınızı silmeyi başardığınızda hesabınızdaki hiçbir bilgi geri getirilemeyeceği gibi hesabınız da geri getirilemez bir hâl alacaktır.

Unutmadan, Discord hesabınızı silebilmek için üzerinizde olan sunucuları kapatmalı veya başka birisine devretmeniz gerekmekte. Silme işlemi adımlarında üzerinizde olan sunucular için yapabilecekleriniz Discord tarafından size tarif edilecektir.

Peki, Hesap silme işlemleri nasıl yapılır? Adım adım göz atalım;

 • Buraya tıklayın ve Discord sayfasına ulaşın ya da masa üstü uygulamasından Discord uygulamasını çalıştırın,
 • Karşınıza çıkan ekrandan daha önce giriş yapmamışsanız Discord hesabınıza giriş yapın ve sol altta bulunan çark simgesine tıklayın,
 • Karşınıza gelen ekrandan “Hesabım” seçeneğine tıklayın,
 • Sağ tarafta açılan panelden aşağıya inin ve “Hesabı sil” seçeneğini seçin,
 • Son kez şifrenizi girin ve hesabınızı silme işlemini onaylayın.

Bu aşamadan sonra Discord size belirli bir gün sunacaktır. Bu günler içerisinde hesabınızı tekrar açma şansınız bulunuyor. Discord hesap silme linki üzerinden verdiğiniz talimatı nasıl iptal edeceğinizi bilmiyorsanız yazımızın devamına bakabilirsiniz.

Peki, Mobilden Discord hesap silme linki nasıl kullanılır? Telefondan nasıl Discord hesabı silinir?

 • Güncel olan Discord uygulamasını telefonunuzdan çalıştırın,
 • Silmek istediğiniz hesaba giriş yapın,
 • Uygulamanın sağ altında bulunan profil fotoğrafınıza tıklayın ve açılan panelden “Hesap” alanına giriş sağlayın,
 • Açılan sayfada aşağıya doğru inin, “Hesabı sil” seçeneğini bulun ve tıklayın,
 • Üzerinizde kayıtlı bir sunucu bulunmuyorsa sizden şifre isteyecektir. Şifrenizi girin ve onaylayın.

Bu aşamadan sonra bilgisayar aşamalarında da olduğu gibi. Hesabınızın silinebilmesi için 15 ila 30 gün süre ile cayma hakkı tarafınıza sunulacaktır. İstediğiniz zaman hesabınızın kapatılmasını engelleyebilirsiniz. Peki nasıl?

Discord Hesap Silme Linki Nasıl İptal Edilir? Adım Adım İptal Etme

Discord hesap silme linki üzerinden yaptığınız işlemlerden sonra hesabınız 30 günden sonra kalıcı olarak silinecek olup içerisindeki tüm bilgiler de geri dönülemez şekilde kaldırılacaktır. Ancak, istediğiniz zaman bu talimattan vaz geçebilirsiniz.

Verdiğiniz talimat üzerinden 30 gün geçmemiş ise bu adımları izleyerek Discord hesap silme linki iptali gerçekleştirebilirsiniz;

 • Discord uygulamasını mobilden veya masa üstü sürümünden çalıştırın,
 • Silme talimatı verdiğiniz hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini girin ve giriş butonuna tıklayın,
 • Hesabınızın silme işlemleri tamamlanmamış ise giriş yapabileceksiniz ve karşınıza hesabınızı silmekten vaz mı geçiyorsunuz gibi bir soru çıkacaktır.

Çıkan soruya olumlu yanıt verin ve hesabınızı tekrar kullanmaya başlayın. 30 günden fazla silinmeyi bekleyen hesaplar tamamen kaldırıldıktan sonra Discord yetkilileri tarafından da dahil olmak üzere kimse tarafından geri getirilememekte.

Peki, Discord uygulamasına bir süre ara vermek istiyorsanız ve hesabınızı kalıcı olarak değil. Geçici olarak dondurmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar neler?

Discord Hesap Dondurma Linki Nasıl Kullanılır? Discord Hesap Dondurma

Discord hesap dondurma linki üzerinden yapacağınız işlemlerde Discord hesabınız silinmeden istediğiniz bir süre botunca kullanılmadan durabilir.

Hesabınız dondurulduğunda diğer kullanıcılarda kapatılmış gibi bir görünüme kavuşur ancak hesabınızı tekrar aktif etmeniz durumunda içindeki tüm bilgilere erişerek eskisi gibi kullanabilirsiniz. Hesap dondurma adımlarını mobilden ve bilgisayardan olarak ikiye ayırdık. Adımları izleyerek Discord hesap dondurma işlemlerini yerine getirebilirsiniz;

 • Buraya tıklayın ve Discord web sitesinden veya masa üstü uygulamasından dondurmak istediğiniz hesaba giriş sağlayın,
 • Giriş yaptıktan sonra, sağ altta bulunan çark simgesine tıklayın ve açılan panelden Profil sekmesine giriş sağlayın,
 • Sağ taraftaki ekranda biraz aşağıya inerek “Hesabı devre dışı bırak” seçeneğine ulaşın ve üzerine tıklayın ancak bu aşamadan hesabı sil butonuna yanlışlıkla tıklamadığınızdan emin olun,
 • Sahibi olduğunuz sunucuları devretmenizi isteyen bir mesaj alırsanız, sahip olduğunuz sunucuları devrederek devam edin,
 • Son kez şifrenizi girin ve onaylayın.

Onaylama işleminden sonra hesabınız geçici olarak kapatılacaktır. Bu aşamadan sonra hesabınıza tekrar girerek istediğiniz bir an tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Discord hesap silme linki üzerinden yaptığınız işlemlerden farklı olarak bu işlemde.

Hesabınız 15 ila 30 gün sonunda tamamen silinmeyecek olup. İstediğiniz bir süre boyunca hesabınızı dondurmayı başarabileceksiniz.

Hesabınızı aktif etmek için tekrar girmeniz yeterli olacaktır. Kimi zaman hesabınıza girerken aktif etmek isteyip istemediğinize dair sorular alabilirsiniz. Onaylayarak bu aşamayı geçebilirsiniz.

Discord Mobilden Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Discord mobil uygulaması üzerinden geçici olarak hesap kapatma işlemlerini yapmak oldukça basit. Bu adımları izleyin;

 • Güncel bir Discord mobil uygulamasına sahip olduğunuzdan emin olun ve uygulamayı açın,
 • Geçici olarak dondurmak istediğiniz hesaba giriş yapın,
 • Sağ altta bulunan profil fotoğrafınıza tıklayın, karşınıza çıkan panelden “Hesap” sekmesine giriş yapın,
 • Açılan sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve “Hesabı devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın,
 • Herhangi bir sunucuda yönetici değilseniz şifrenizi direkt girin ancak hata alıyorsanız yöneticisi olduğunuz sunucuları kapatın veya bir başkasına devredin.

Şifrenizi de girdikten sonra hesabınız geçici olarak kapatılacaktır. Tekrar aktif etmek için hesabınıza istediğiniz bir zaman diliminde tekrar girmeniz yeterli olacaktır. Discord hesap silme işlemi gibi olmayan hesap dondurma işlemi;

30 günün sonunda mesajlarınız, arkadaşlarınız ve Discord özel simgelerinizin gitmesine neden olmayacaktır. Bu nedenle, Discord uygulamasını sadece bir süre için bırakmak istiyorsanız hesabınızı kalıcı olarak değil geçici olarak kapatmanız en doğrusu olacaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.