Diğer Yazılarımız

EGE SSO

Ege üniversitesi çalışanların ve öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak adına tek şifreli sistem ile eğitim dünyasında devrem yarattı. Ege sso sayesinde kullanıcılar elde ettikleri şifreler ile üniversitedeki tüm dijital verilere giriş yapabilmektedir. Gerek ege üniversiteleri gerekse öğrenciler üniversiteye bağlı olan platformlarda farklı bir şifre oluşturmadan bir tek şifre ile erişim imkanı sağlamaktadır.

ege sso ile kimliğinizi doğrulayarak tek oturumlar üniversitenin dijital ortamında ihtiyacı olan bilgilere ulaşabilmek, kayıt sağlamak, ders seçmek gibi işlemler yapılabilmektedir. Bununla birlikte tek şifrenin unutulması halinde kullanıcılar e-devlet sisteminden üniversitenin resmi platformundan erişim sağlayabilmektedir. Tek şifre yöntemi ile birlikte kullanıcının şifre unutma sorunu ortadan kalkmaktadır. Pratik olmayı amaçlayan ege üniversitesi birçok eğitim kurumuna örnek teşkil etmektedir.

Ege üniversitesi sso çalışanlara ve öğrencilere müthiş bir deneyim sunmaktadır. Üniversitenin dijital bilgi sistemine tek şifre ile giriş sağlamak mümkün olmaktadır. Üniversitede bulunan akademisyenler ve personeller dahil bu şifre yöntemi ile platformlara giriş hakkı sağlar. Çok şifre yerine tek şifre zamandan tasarruf olduğu gibi işlerin hızlıca ilerlemesinde önemli rol oynamaktadır.

Kimlik.Ege. SSO

Ege sso kimlik çeşitli verilere kolayca ulaşımı sağlar. Ege üniversitesi tarafından yürürlüğe giren bu sistem e-devlet sisteminde de desteklenmesi önemli bir özelliktir. Şifre unutulması halinde çalışanlar veya öğrenciler hiç unutmadıkları e-devlet şifreleri ile sisteme giriş sağlayabilmektedir. Şifre kişinin kimliğidir. Bu yüzden üniversite dijital platformunda yer alan birçok içeriğe erişimde sso şifresi kullanılmaktadır.  Ege üniversitesinde erişim sağlanacak bilgi sistemi platformlara kısaca değinelim.

 • Öğrenci Bilgi Sistemi
 • Elektronik Doküman Bilgi Sistemi
 • Akademik Bilgi Sistemi
 • Merkez Kütüphane
 • Bilimsel Araştırma Projeleri
 • Kalite Komisyonu
 • Rehber
 • Ege Duyuru
 • Ege Posta İşlemleri
 • Hastane Bilgi Sistemi
 • Hastane Randevu Sistemi
 • Laboratuvar Sonuçları
 • Personel Bilgi Sistemi

Yukarıda gözlemlediğimi sistemlere tek şifre ve e-devlet üzerinden giriş yapmak mümkün olmaktadır. Tek şifreyi almak için öncelikle üniversitenin https://kimlik.ege.edu.tr/ adresi üzerinden kayıt işleminin yapılması gerekmektedir. Ege sso giriş şifre hatırlamak durumunda bırakmadan pratik olarak sistemlere erişim sağlamaktadır. İster öğrenciler olsun isterse üniversite çalışanlar sisteme kayıtlı olduklarında tek şifre ile işlerinin devamlılığını sağlarlar.

Kimlik.ege.edu.tr Giriş

SSO Ege kimlik şifresi sayesinde platformlar arasında zaman kaybetmeden geçiş yapılabilmektedir. Bazı üniversitelerde tek şifre sistemi olmadığından pek çok şifre öğrenci ve çalışanların kafasını karıştırmaktadır. Hatırlamakla geçen süre zaman kaybına yol açtığından bu tür sistemler tamamen zaman kaybına yol açmaktadır. İlk kez Ege üniversitesinde denenen tek şifre üniversite personel ve öğrencileri memnun bırakmaktadır. Tek şifreli sistem sayesinde kullanıcılar daha özgür ve pratik olmaktadır. Özellikle şifre değişimi sorunları ile karşı karşıya kalmadan güvenli kullanım sağlanmaktadır. Herkesin şifresi kendine özeldir.

Tek şifrenin kullanımı kolay ve zahmetsizdir. Bazen tek şifrede kişinin kafa yoğunluğundan dolayı unutulabiliyor. Bu yüzden personel olsun öğrenci olsun sistem üzerinden şifremi unuttum butonunu tıklayarak yeni bir şifte oluşturabilirler. Ayrıca unutulan şifreye gerek kalmadan e-devlet ile de üniversitenin dijital sistemine anında giriş yapılabilmektedir. Ege üniversitesi dijital platformuna giriş yapabilmek için kişinin kullanıcı adıyla birlikte tek şifresini girmesi yeterli olacaktır. Şifre ile uğraşmak istemeyenler e-devletten de giriş yapabilmektedir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.