Film&Dizi

En Çok Güldüren Türk Oyuncular

Günümüzde birçok farklı oyuncu birçok farklı kategoride hizmet vermeye devam etmektedir. Genel olarak komedi başta olmak üzere birçok farklı kategoride içerikler yayınlayan oyuncuların ismi asla unutulmamakta ve yıllar geçse bile akıllarda kalmaktadır. Bu içeriğimizde siz değerli ziyaretçilerimiz için ülkemizde hizmet vermiş ya da hizmet vermeye devam eden ünlü ve alanında başarılı Türk Komedyenlere yer vermek istedik.

Kemal Sunal

Ülkemizin komedi tarihinde en fazla bilinmekte ve en çok sevilmekte olan isimlerin başında Kemal Sunal gelmektedir. İzlerken güldüren ve bazen ağlatan Kemal Sunal, her filminde mizahı ile izleyenlerini güldürmeyi başarmaktadır. Filmleri sürekli izleniyor olsa da her zaman insanı güldürmeyi başarmakta olan yapımları ile Sunal, uzun yıllarca asla unutulmayacak ünlüler arasında yer almaktadır.

Zeki Alasya – Metin Akpınar

Türk komedi tarihinin tek grup sanatçıları olarak bilinen bu ikili, birlikte çekmiş oldukları filmler ile son derece beğenilmiş ve kaliteli yapımları ortaya koymuşlardır. Bir süre ayrı ayrı oyunculuk yapmış olsalar da sonrasında zamanla etkileşim haline geçmişlerdir. Ayrıca ikili, Alasya’nın vefatıyla tamamen ayrılmışlardır.

İlyas Salman

Komedi sanatçıları arasında hem oyunculuğu hem de ses kalitesi ile izleyicilerini etkilemeyi başarmıştır. İzleyenlerini ekranlara kilitleyen Salman, son günlerde almış olduğu radikal kararlar sonucunda film çekimlerine ve oyunculuğa ara vermiştir.

Şener Şen

Ülkemizin yetiştirmiş olduğu en değerli oyunculardan birisi de Şener Şen olarak bilinmektedir. Babası Ali Şen gibi oyuncu olan Şener Şen, birçok farklı karakterde, karakterin hakkını tamamıyla vererek oynamıştır. Yaşı oldukça ilerlemesine rağmen, ünlü oyuncu halen sinemada aktif olarak çalışmaktadır.

Yasemin Yalçın

Özellikle eşiyle beraber yapmış olduğu programlarda oldukça tanınan Yalçın, dizi, sinema ve birçok programda görev almıştır. Kadın sanatçılar arasında en komiklerinden birisi olarak bilinmektedir.

Cem Yılmaz

Ülkemizin en çok güldüren kişilikleri arasında yer alan bu isim, günümüze kadar onlarca filmde görev almış olup, kendi gösterilerini de halen sürdürmektedir.

Şahan Gökbakar

Yapmış olduğu birçok farklı iş olsa da Recep İvedik tiplemesi ile küçük büyük herkes tarafından sevilmiştir.

Ayşen Gruda

En eski sinema sanatçılarından birisi olan Ayşen Gruda, komedi ile ilgili birçok farklı yapımda da görev almıştır. Domates güzeli olarak seçilen sanatçı, en çok sevilen komedi sanatçıları arasında yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.