Film&DiziGenel

En İyi Yabancı Dizi Siteleri ve Uygulamaları Nelerdir?

En iyi yabancı dizi siteleri günümüzde en fazla merak edilen konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Dizi izlemek artık çok farklı platformlar üzerinden oldukça kolay bir hale gelebiliyor. Değişen dünyanın da vermiş olduğu etki ile artık dizilerde dijital olarak izlendiğinden, internet dünyasının içerisinde bazı özel siteler ve uygulamalar bulunuyor. En iyi yabancı dizi siteleri hangileridir? Öğrenmek isteyen siz okuyucularımız için sırasıyla bu siteler hangileri sunuyoruz.

YouTube Premium

YouTube Premium bünyesinde telif hakları olan ve başka hiçbir platformlardan yer almayan dizi filmler yer alıyor. Bu sayede çok geniş bir kitleyi hedef alan YouTube, daha yeni bir platform olması nedeniyle şuanda fazla derecede bir içeriğe sahiplik etmiyor.

Türkçe içerik konusunda da şuan gelişme gerçekleştirilmiyor. Premium üyeleri için arka planda oynatma seçeneğinin yanı sıra reklamsız bir seyir keyfi sunuluyor. En iyi dizi izleme uygulaması olarak da listemizde ilk sırada bulunuyor.

 • Aylık fiyatı 16,99 TL.
 • İçerik bolluğu orta derece de.
 • Ülkemizde bulunan favori dizileri ise Cobra Kai, Origin ve Impulse.

Amazon Prime Video

En iyi yabancı dizi siteleri arasında Amazon Prime Video dikkat çeken bir diğer dijital platform olarak listemizde bulunuyor. Türkiye pazarına büyük bir hızla giriş yapan bu site, ortaya yeni çıktığı için ülkemizde bulunan diğer rakiplerine göre çok fazla sayıda içerik sunmuyor.

Fakat sunmuş olduğu içeriklere baktığımızda oldukça iyi bir kalite görüyoruz. Aylık ücreti ise düşük seviyelerde bulunduğundan dolayı bu siteyi ayrı bir güzel gösteriyor diyebiliriz. Ek olarak Amazon, bu platforma üye olanlara özel olarak internet sitesi alışverişlerinde bedava kargo hizmeti de veriyor.

Ekstra indirimleri yakalamakta mümkün kılınıyor.

 • Aylık fiyatı 7,90 TL.
 • İçerik zenginliği açısından şimdilik biraz düşük görünüyor.
 • Ülkemizde olan favori diziler ise The Boys, Fleabag, The Man In The High Castle ve Jack Ryan.

Turkcell TV+

Yabancı dizi izleme siteleri ve uygulamaları listemizde bir diğer platforma baktığımızda elbette Turkcell TV+ olmazsa olmazlardan diyebiliriz. Bu özel platform 2014 yılında kurulduğu gibi diğer platformlara ciddi derecede rakip olmayı başarmıştır.

Üç adet farklı ödeme seçeneği ile kullanıcılara sunulan bu platform, büyük bir hedef kitlesine ulaşmayı da başarmıştır. Turkcell abonesi olanların dışında da katılım gerçekleştirmek isteyenler elbette biraz daha fazla ödeme gerçekleştireceklerini bilmelidirler.

Standart paket seçeneğini kullanmak isteyenler kablolu yayınları da rahat bir şekilde izleyebilirler. Orta pakette ise eğlence ve sinema özelliği de sunuluyor. En yüksek ödeme seçiminde tüm kanallar için erişim gerçekleştirilebiliyor. Aylık fiyatlara baktığımızda şu seçenekler ile karşılaşıyoruz:

 • Giriş TV+ 10 GB paket seçeneği ayda 30,90 TL.
 • Giriş TV+ 15 GB paket seçeneği ayda 35,90 TL.
 • Giriş TV+ 30 GB paket seçeneği ayda 47,90 TL.
 • İçerik zenginliğine baktığımızda orta dereceli hizmet ile karşılaşıyoruz.
 • Ülkemizde gösterime sunulan favori haline gelen dizileri ise This is Us, Spides ve Wild Discrict.

Bein Connect

En iyi yabancı dizi siteleri listemizde yer alan Bein Connetc, çoğunlukla spor dalına daha fazla ağırlık veren bir platformdur. Böyle bir platform olmasına rağmen üyeleri için yabancı ve yerli dizi film hizmeti de sunuyor. Üyelik işlemini gerçekleştirmek isteyenler Digiturk üyeliğini de önceden tamamlaması gerekiyor. Bu durum Digiturk üyesi olmayan kişiler için ufak bir dezavantaj diyebiliriz.

Bein Connect platformunda farklı ödeme planı bulunmasının yanı sıra vaat edilen bütün kanallara erişebilmek için yüksel rakamlarda ödemenin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Ayrıca burada film ya da dizi indirdikten sonra çevrimdışı tarzda izleme yapılması mümkün kılınmamıştır.

 • Fiyatına baktığımızda sınırsız eğlence paketi bir yıllık taahhüt vasıtasıyla 18,50 TL.
 • Sınırsız Spor ise ayda 96 TL.
 • İçerik zenginliği ise gayet yüksek.
 • Ülkemizde olan favori yabancı diziler Warrior, The Magicians, Brooklyn Nine-Nine.

Netflix

Dünya üzerinde büyük bir yankı uyandırmayı başaran Netflix firması, en iyi yabancı dizi siteleri listemizin en meşhurlarından diyebiliriz. Ülkemiz sınırları içerisinde oldukça popüler bir platform olarak hizmetlerini gerçekleştiriyor. Çok zengin içeriklere sahiplik eden Netflix, bünyesinde üç adet farklı ödeme yöntemi barındırıyor.

Mobil cihazlara çevrimdışı izleme seçeneği de sunan bu platform, kullanıcılarına reklamsız yayın akışı sağlıyor. Özellikle her bütçeye hitap eden yapısıyla büyük bir yükselişe geçtiği de kesin sonuçlardan bir tanesidir. Fiyatına baktığımızda şu paket seçenekleriyle karşılaşıyoruz:

 • Temel paket olarak 1 kullanıcı ve standart çözünürlük 17,99 TL.
 • Standart paket olarak 2 kullanıcı ve HD(720p) çözünürlük 29,99 TL.
 • Premium paket olarak 4 kullanıcı ve HD, Ultra HD ve 4K çözünürlük 41,99 TL.
 • İçerik konusunda oldukça zengin.
 • Ülkemizde favori olan diziler Narcos, The Umbrella Academy, Stranger Things, The Haunting of Hill House, The Witcher, Lucifer, Bodyguard, Black Mirror ve daha onlarca film.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.