Oyun DünyasıOyun Konsolları Paylaşımları

En Sevilen PlayStation Özel Oyunları Hangileridir?

PlayStation Özel Oyunları Arasında En Sevilen Oyunlardan God of War


PlayStation özel oyunları her zaman oyuncuların çok sevdiği ve oynamaktan zevk aldığı oyunlardır. Özellikle bu oyunların bilgisayar ve Xbox gibi konsollara çıkmaması ve sadece PlayStation özel olarak üretilmesi de oyunları başarılı kılmıştır. Sony firması oyun şirketleri ile anlaşarak bazı oyunların sadece kendi platformuna çıkmasını sağlıyor. Şirketler de Sony için özenle hazırlanarak belli sürelerde AAA adı verilen oyunlar piyasaya çıkarıyor. AAA oyunlar yüksek maliyeti olan ve genellikle en iyi grafiğe sahip oyunlara verilen isimdir.

Ayrıca PlayStation 4 oyunları sadece tek bir platforma çıktığı için de ayrı bir ilgi uyandırıyor. Fakat son dönemlerde Sony bu katı politikasını kırmaya başladı. Red Dead Redemption 2 gibi sadece PS 4 için özel üretilen bazı oyunların bilgisayara çıkmasına izin verdi. Bilgisayar oyuncuları bu duruma sevinse de hala bilgisayara ve Xbox serilerine çıkmayan pek çok başarılı PS4 özel oyunları bulunuyor. Ve bu oyunların her biri de oyunculara birbirinden farklı hikayeyi ve oynanışı sunuyor.

PlayStation Özel Oyunları Arasında En Sevilen Oyunlardan God of War

PlayStation konsolu yayılmaya başladıkça bazı önemli oyunlar da hayatımıza girmeye başladı. God of War serisi de bu oyunlardan bir tanesidir. Onlarca yıldır hayatımızda olan oyun her yeni yapımı ile ses getirmeyi başardı. İlk baştan beri sadece PlayStation için özel olarak çıkan God of War serisinin son oyunu da sadece PS4 oyun sektörü için çıktı. Kısa sürede rekorlar kıran oyun oyunculara harika bir hikaye ve harika bir oynanış sunuyor.

Çıktığı dönem onlarca ödül alan oyun adeta PlayStation 4 konsolunun imza oyunlarından bir tanesi. İlk oyundan beri oynadığımız Kratos bu oyunda da oyuncuların karşısına çıkıyor. İskandinav mitolojisini anlatan oyunun devam oyunu da 2021 yılı için duyuruldu. God of War Ragnarok olarak çıkacağı düşünülen oyun PlayStation 5 özel oyunlar kategorisinde de yer alacak. Ayrıca yapımcı şirket oyunun PS 4 için de çıkacağını söylüyor.

Hikayesi İle Oyuncuları Etkileyen Last of Us

PlayStation özel oyunları genel olarak grafikleri, hikayesi ya da oynanışı ile ses getiriyor. 2 ana oyun ve 1 yan oyundan meydana gelen Last of Us serisi ise bunların hepsine sahip. Last of Us serisinin ilk oyunu hikayesi sayesinde PlayStation konsolunun satılmasını bile arttırdı. Geçtiğimiz aylarda serinin ikinci oyunu da oyunculara sunuldu herkesi kendine hayran bıraktı. Bilgisayar oyuncularının 4 gözle beklediği Last of Us için 3. oyunun da yolda olduğu belirtiliyor. Yapımcılar hikayenin genel hatlarının belirlendiğini ifade ediyor.

PlayStation Özel Oyunlarından Uncharted Serisi

Uncharted serisi de PlayStation kadar eski bir seri. PlayStation oyuncuları tarafından çok sevilen serinin son oyunu ise Uncharted: Bir Hırsızın Sonu oyunuydu. God of War ve Last of Us oyunlarına Türkçe alt yazı ekleyen Sony, Uncharted için ise alt yazı ile birlikte Türkçe dublaj da ekledi. PlayStation özel oyunları arasında da efsane olarak gösterilen oyun bilgisayar ya da Xbox serisine hiçbir zaman çıkmadı. Ayrıca ilerleyen dönemler için de umut verici bir haber yok. Fakat seriyi sevenler için yakın bir zamanda Uncharted sinemalarda yer alacak.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.