Biyografi

Erden Timur

Erden Timur Mersinde 16 Kasım 1981 yılında dünyaya gelmiş avukat, iş adamı ve aynı zamanda Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir. Başarılı bir iş adamı olan Erden Timur’un ismi özellikle görsel ve yazılı medya da Galatasaray Spor Kulübü ile çokça anılmaktadır. Yapmış olduğu başarılı transfer ile göz önünde olan Erden Timur, yaptığı bu transferler ile de Galatasaray kulübünün başarılı olmasında büyük pay sahibi olmuştur. Spor camiasında da ismi sıkça anılan Erden Timur, 2000 yılında Tarsus Amerikan Kolejinden mezun olmuştur. İş hayatında da başarılı olan ve özellikle inşaat alanında çalışmalar yapan Timur, NEF inşaat ve gayrimenkul markasının kurucusudur. 2010 tarihinde Timur gayrimenkul şirketi altında kurmuş olduğu NEF markası ile büyümüştür. Erden Timur Türkiye’nin ve Avrupa’nın farklı yerlerinde inşaatlar yapmaya devam eden iş adamıdır. Kendisine ait olan foldhome konseptini ise yaptığı proje patendinde uygulamıştır. Forbes dergisinde de en zenginler listesinde yer alan Timur, Türkiye’nin en zengin 100 insanı içerisinde yer almıştır. Kendisinin serveti ise yaklaşık olarak dört yüz milyar dolardır. Nef vakfını ise 2015 yılında kuran Timur, %51 oranında hisse ile de dağıtabilir kar üzerinden ihtiyaç sahibi kişilere toplumsal fayda sağlamıştır. Galatasaray Spor Kulübünün başkanlığına sayın Dursun Özbekin seçildiği günden beri de kendisi, bu önemli camia da başkan vekili ve yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Doğum Tarihi 12 Temmuz 1977
Doğum Yeri İstanbul, Türkiye
Boyu 1.82 metre
Eşi Yasemin Timur
Çocuk (ları) İnci Timur, Deniz Timur
Mesleği Macera Sporcusu, Kaşif
Öne Çıkan Projeler – Dünya’nın En Uzun Sololarından Biri: Tek Dünya, Tek Adam Projesi<br> – Okyanuslararası Kürek Yarışlarına Katılım<br> – Dünya Turu: Yelkenli ile Yedi Kıta Gezisi

Erden Timur Aile Hayatı

2000 yılında Tarsus Amerikan Kolejini bitiren ve daha sonra eğitim hayatına 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile devam eden Erden Timur, okuldan sınıf arkadaşı olan sayın Emine Timur ile evlenmiştir. Kendisi hukuk fakültesini bitirdikten sonra yüksek lisans yapmak için İngiltere’ye gitmiş ve burada London School of Economics’te yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Kendisinin bir kız bir tane de erkek olmak üzere toplam iki tane çocuğu vardır. Erkek çocuğunun ismi Yusuf Kenan Timur, kız çocuğu ise Ala Badedir. Babasının ismi ise hayırseverliği ile bilinen eski MESİAD başkanlığı yapmış Musa Timurdur. Erden Timurun babası da kendisi gibi başarılı bir iş insanı olarak bilinmektedir. Erden Timur’un babası olan Musa Timur’un lojistik ve turizm alanlarında şirketleri vardır. Erden Timur hem anne hem de baba tarafından alevi kökene bir kişidir.

Erden Timur Galatasaray’a Ne Zaman Geldi?

Galatasaray Spor Kulübünün 11 Haziran 2022 senesinde yapılan olağanüstü seçim kurulu sonrası Dursun Özbek’in başkan seçilmesi ile beraber Erden Timur Galatasaray’ın başkanvekili olmuştur. Sahip olduğu servetten kulübe büyük miktarlar veren ve özellikle transferleri bizzat kendisi yöneten Timur, Galatasaray camiasının sevilen simaları içerisinde yer almaktadır. Erden Timur’un yapmış olduğu transferler arasında İcardi, Torreria ve Zaha gibi birçok yıldızlar vardır. Basının merak ettiği transfer haberlerini ise bizzat birinci ağızdan konuşarak açıklığa kavuşturan Timur, Ocak ayı itibari ile de ara transferde Galatasaray kulübünün transfer yapacağını söylemiştir. Galatasaray Spor Kulübünün yapmış olduğu sponsor anlaşmaları ile de bizzat ilgilenen ve kulübün kasasına yüksek miktarlarda para kazandıran Erden Timur, başarılı bir şekilde kulüp içerisinde görevini devam ettirmektedir. Kendisinin yapmış olduğu sponsor anlaşmaları arasında GKN kargo ve enerji devi SOCAR şirketleri yer almaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.