Sosyal Medya

Facebook Hesap Silme Linki 2023


Facebook hesap silme linki ile daha önce açtığınız Facebook hesaplarınızı kolay bir şekilde silmeye anında başlayabilirsiniz. İnternette, dijital ayak izlerimiz ile geçmişte bıraktığımız izlerden birkaç tıklama ile kolayca kurtulama yöntemleri bulunuyor. Bunlardan en işe yarayanı daha önce kullanmış olduğunuz hesapları kapatmak olabilir.

Facebook hesap silme linki ile birlikte, Facebook hesaplarınızı kalıcı olarak kapatmak için ilk adımları atabilirsiniz. Kimi nedenlerden dolayı sosyal medya hesaplarımızı tamamen kapatma ihtiyacında bulunabiliyoruz. Bunlardan en büyük etki sağlayanı sosyal hayatta rahatsız olduğumuz durumlar veya sosyal medyanın bizden aldıkları olabilir.

Facebook, hesap silme konusunda. Meta alt yapısında olması nedeni ile Instagram hesap silme konularında da olduğu kadar kolay yöntemler sunmakta. Hesaplarınızı sadece kapatma değil. Facebook hesap dondurma linki ile geçici olarak kapatma şansınız da bulunuyor. Ancak konuyu oraya getirmeden önce;

Facebook kalıcı hesap kapatma işlemleri nasıl yapılır? Facebook hesap silmek

Facebook Hesap Silme Linki Nasıl Kullanılır? Facebook Hesap Kalıcı Nasıl Kapatılır?

Her ne kadar Facebook hesaplarınızı kalıcı olarak kapatabilmeniz için kolay adımlar sunuluyor olsa da. Hesaplarınızı kapatmaktan vaz geçmeniz durumunda tekrar erişebilmeniz için size bir süre sunulmakta. Söz konusu süre içerisinde hesap silme linki iptal etme adımlarını uygulayarak hesaplarınıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz.

Peki, Facebook hesap silme linki nasıl kullanılır? Facebook adım adım hesap silme işlemi nasıl yapılır?

 • İlk adım olarak Buraya tıklayın ve Facebook hesap silme linki sayfasına ulaşın,
 • Karşınıza çıkan ekranda eğer Facebook hesabınıza giriş yapmamışsanız hesabınıza giriş yapmanızı isteyen bir uyarı olacak, hesabınıza giriş yapın ve ilerleyin,
 • Bir sonraki adım olarak, karşınıza çıkan ekrandan “Hesabı sil” seçeneğini seçin,
 • “Hesabı silme işlemine devam et” seçeneklerine tıklayarak devam edin.

Facebook, hesap silme işlemine devam et butonuna tıkladıktan sonra size, işlem hakkında emin olup olmadığınızı soracaktır. Emin olduğunuzu onayladıktan sonra son kez şifrenizi girerek hesabınızın kapatılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra, hesabınızı geri döndürebilmek için kısa bir süreniz bulunuyor. Ancak bu süre içerisinde, hesabınızı silme talimatını verdikten hemen sonra hesabınız. Diğerleri tarafından görüntülenemez, mesaj alamaz ve yorumları okunama hâle gelmiş olacaktır bile.

Ancak, Facebook hesap silme linki üzerinden sildiğiniz hesabınızın Facebook veri tabanlarından tamamen silinmesi için 30 güne yakın bir süre daha beklemeniz gerekmektedir. Peki, 30 gün olmadan hesabınızı silmekten vaz geçerseniz ne olur?

Facebook Hesap Silme Linki Nasıl iptal Edilir? Facebook Hesap Silme İptal Etme

Facebook hesap silme linki üzerinden hesabınızın silinmesi için talep oluşturduktan sonra. Hesap silme linki iptal etmek için 30  günlük bir süre sınırınız bulunuyor. Hesabınızı bu süre içerisinde tekrar aktif edebilirsiniz ancak, bu süreden sonra hesabınızı aktif etmeye çalıştığınızda olumlu sonuç alamayabilirsiniz.

Facebook, silme talimatı verdiğiniz hesapları kurtarmak için yapmanız gereken adımlar;

 • Facebook uygulamasını veya sitesini açın,
 • Kapatma talimatı verdiğiniz hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi ile Facebook’a giriş yapın,
 • Karşınıza çıkan “hesap silme işlemi iptal edilsin mi?” sorusuna onay verin ve ilerleyin.

Bu aşamadan sonra Facebook, hesap silme işleminizi iptal ederek. 30 Gün sonra tamamen silinecek olan verilerinizin geri döndürülmesini sağlayacaktır. Ancak, hesap silme talimatları verildikten sonraki 30 günden sonra. Hesaplarınızı kurtarma şansınız bulunmamakta.

Facebook Hesap Dondurma Linki 2023 Hesap Nasıl Dondurulur?

Facebook hesap dondurma linki 2023 ile hesaplarınızı kalıcı olarak silmeden dondurma şansını yakalayabilirsiniz.

Kimi nedenlerden dolayı hesaplarımıza uzunca bir süre erişemeyecek durumda olabiliriz. Ya da hesaplarımızın bir süre bulunamaması gerektiğini düşünüyor olabiliriz. Ancak, bunun için içerisinde anılarınızın ve önemli mesajlarınızın olduğu Facebook hesabınızı tamamen silmenize gerek yok.

Facebook hesap dondurma linki ile hesaplarınızı istediğiniz süreler kadar dondurabilirsiniz. Geçici kapatma linki olarak da geçen bu yöntem ile. Hesaplarınız bir ayın sonunda kalıcı olarak silinme riski ile de karşı karşıya olmayacaktır.

Peki, Facebook geçici hesap kapatma nasıl yapılır? Facebook hesap dondurma linki nasıl kullanılır?

Facebook Hesap Dondurma Linki Nasıl Kullanılır?

Yöntemleri adım adım ele alacak olursak, bu yöntem için altta verdiğimiz adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Sadece bilgisayardan değil. Mobil Facebook uygulamalarından da hesaplarınızı kapatmak veya geçici olarak dondurmak için vereceğimiz linkleri kullanabilirsiniz.

İşte, adım adım Facebook hesabınızı geçici olarak kapatma yöntemi;

 • Buraya tıklayın ve Facebook hesap dondurma linki adresine gidin,
 • Eğer giriş yapmamışsanız, bir sonraki adım olarak geçici olarak kapatmak istediğiniz hesabınıza giriş yapmanızı isteyen bir ekran ile karşılaşacaksınız,
 • Sizden istenilen bilgiler ile Facebook hesabınıza giriş sağlayın,
 • Karşınıza gelecek olan panelden “Geçici olarak Facebook hesabını kapatma” seçeneğine tıklayın,
 • Sayfanın altında yer alan “Hesabı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.

Bu aşamadan sonra, sizden son kez şifreniz istenecek ve hesabınız geçici olarak kapatılacak. Kapatma işlemi ardından hesabınızdaki hiçbir veri silinmeyecek olup. İstediğiniz herhangi bir zaman içinde hesabınıza tekrar erişme şansına da sahip olabileceksiniz.

Facebook hesap silme linki konusundan kendini ayıran ve dikkat çeken en önemli özelliği de bu diyebiliriz. Hesabınızdaki hiçbir bilgi silinmez.

Peki, Facebook dondurulan hesap nasıl açılır? Facebook hesap dondurma linki nasıl iptal edilir?

Facebook Dondurulan Hesabı Tekrar Açmak Facebook Açma Linki

Facebook, dondurulan hesabı tekrar açma konusunda. Hesap silme linki üzerinden hesaplarınızı sildiğiniz gibi bir politika izlemekte. Bu bağlamda, hesabınızı tıpkı 30 gün içinde kurtarma işleminde olduğu gibi kurtarabilirsiniz.

Facebook dondurma döneminiz bitti, kaç ay veya kaç yıl geçmiş olması bir sorun değil. Hesabınızı kalıcı olarak silmediyseniz bu adımları izleyerek tekrar erişebilirsiniz;

 • Facebook sitesine veya uygulamasına giriş yapın,
 • Daha önce dondurduğunuz hesabın kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapma butonuna tıklayın,
 • Karşınıza çıkan “hesabınızı tekrar aktif etmek istiyor musunuz?” sorusuna onay verin.

Bu aşamadan sonra Facebook hesabınız tekrar kullanıma açılarak herkes tarafından erişilebilir bir hâle gelecektir. Hesap silme linkinden farklı olarak, hesap dondurma linki. Hesabınızı tekrar aktif ettikten sonraki bir hafta boyunca kullanılamaz.

Yani, hesabınızı tekrar aktif etmeden önce iyice düşünmeli, aktif ettikten sonraki bir hafta boyunca hesabınızı tekrar donduramayacağınızdan emin olmalısınız.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.