«
Google Kendi Uygulamasında Daha Çok Reklam Yayınlayacak 
Google firması, yeni aldığı karara göre, kendi uygulaması üzerinde bundan böyle daha fazla reklam yayınlayacak. Bu karara gereği, Google uygulamasının ana sayfasında kişiselleştirilmiş özellikteki reklamlar daha çok görüntülenecek. Buna ilaveten, Google kullanıcılarının en sık ziyaret ettiği bölümlerden biri olan Görseller içerisinde çok daha yoğun bir şekilde reklam yayını yapılacak.
Discover Feed Sistemi Kullanılacak 
Google, mobil uygulaması bünyesinde kişiye özel bir reklam sistemi getirmeyi planlıyor. Discover Feed adı verilen bu sistemde yer alan reklamlar; kişilerin bulunduğu konum, ilgi alanları ve arama motorunda gezindikleri internet adreslerini referans alarak belirlenecek. Google tarafından yapılan açıklamada, referans alınan bu bilgilerin kullanıcıların güvenliği göz önünde bulundurularak üçüncü kişiler ile kesinlikle paylaşılmayacağı, yalnızca reklam vermek isteyenlere genel veri sağlamakamacıyla kullanılacağı belirtildi.
Google Farklı Kulvarlarda Reklam Yayınlayacak 
Google, daha önce Android TV’ler üzerinde kullanıcılara sponsorlu içerik gösterimi yaparak reklam uygulaması başlatmıştı. Şimdi ise firma, internette dolaşmayı kolaylaştıran uygulaması Google Asistan başta olmak üzere Gmail, YouTube ve Görseller bünyesinde daha çok reklam yayınlama kararı aldı. Ancak, fazla reklam yayınları ile kullanıcıları rahatsız etmek istemeyen şirket, alternatif çözüm yolları bulmanın formüllerini arıyor.

Bir Cevap Yaz

Emre Aslanhan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *