AndroidTeknoloji Haberleri

Google Pixel Adaptif Dokunma Özelliğine Sahip Olacak

Google Pixel Adaptif Dokunma özelliği ile kullanım konusunda rakiplerinden daha iyi bir performans sunmaya hazırlanıyor. Değişen ekran hassasiyet oranına hazır olun.

Değişken ekran hassasiyeti özelliğine kavuşacak olan Google Pixel serisi telefonlar. Özellikle kış aylarında eldiven ile yaşanan dokunma sorununun önüne geçecek ve daha kolay ekran kullanım şansı sunacak. Hali hazırda ekran koruyucularını fark eden ve buna göre dokunma hassasiyetini değiştirmeniz için yönlendirmede bulunan Google Pixel, artık tüm ayarları otomatik şekilde yapabilecek.

Google Pixel Adaptif Dokunma ile Yağmurda Telefon Kullanmak İşkence Değil

Google Pixel Adaptif Touch özelliği ile birlikte kış aylarında hassasiyetin artarak eldiven ile telefonun kullanılabilir olacağından bahsetmiştik.

Benzer oranda, çevre koşullarını algılayabilecek olan yeni Pixel modelleri, yağmurlu havalarda veya ekrana damlayan su parçaları olduğunda bu durumu algılayabilecek. Dokunma hassasiyetini otomatik olarak kısacak ve kazara yaşanan dokunma sorunlarının önüne geçecek.

Özellikle su damlaması veya yağmurlu anlarda dokunma hassasiyetini parmak sıcaklığına göre ayarlayacak olan ekran. Sorunsuz kullanım için imkan tanıyacak.

Standart Ekran Koruyucu Modundan Farklı Bir Özellik Geliyor

Pek çok kullanıcı gelecek olan özelliğin standart eldiven ile dokunma veya ekran koruyucu hassasiyet arttırma özelliği ile birebir olduğunu düşünüyor ancak Google Pixel Adaptif Dokunma Özelliği böyle değil.

Bir dönem iPhone ekranlarında görülen dokunma hassasiyeti özelliğine benzer şekilde çalışacak olan özellik. Ekrana yapılan baskıları ölçebilecek, hissedebilecek ve gerçek bir dokunma, sürükleme hissiyatı yaşatarak bu özelliği sunacak.

GloveTouch olarak bilinen ekran özelliği adaptif olarak ekran hassasiyetinin değiştirilmesine imkan vermediği için her ekran modelinde olan bir özellik olarak karşımıza çıkmıyor.

Pixel Otomatik Ekran Hassasiyeti Özelliği Eski Modellere de Gelebilir

Android Police olarak bilinen ve pek çok sızıntıya imza atan. Ortaya attığı sızıntıların birçoğunun gerçek olması ile de gündeme gelen Android Police Twitter hesabına göre. Pixel telefonların kod satırına eklenen “Otomatik adaptif dokunma” özelliği. Eski modellere de gelebilir.

Hali hazırda Pixel 8 cihazlarda otomatik olmasa da adaptif dokunma hassasiyeti bulunuyor. Eski cihazlara da eklenebilecek kodlar ile desteklenen ekran modellerinde bu özelliği görmek mümkün.

Google tarafından herhangi bir açıklama gelmemiş olması nedeni ile gelecekte çıkacak cihazlarda mı yoksa geçmişteki cihazlarda da mı bu özelliğin olup, olmayacağı bilinmiyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.