Diğer Yazılarımız

Google Yerel Rehberlik Nedir? Google Yerel Rehber Nasıl Olunur, Avantajları ve Para Kazanma


Google Yerel rehber olarak deneyiminizi her yerde herkesle paylaşmaya hemen başlayın. Google yerel rehberlik nedir? Google yerel rehber nasıl olunur ve Google yerel rehber avantajları nelerdir?

Google Yerel rehberlik kavramı, Google haritalar ilk çıktığı zamanlardan beri olan ve kullanıcı deneyimini geliştirmek amacı ile kullanılan bir özellik. İşletmeler için değil, gezginler ve normal Google Haritalar kullanıcıları için aktif olan Yerel rehberlik. Bir mekan ile ilgili gelişmiş bilgiler verilmesine ve edinilmesine katkı sağlıyor.

Google Yerel Rehber olan kullanıcıların yaptığı yorumlar Haritalar uygulamasında üst sıralarda gözükmekte. Kullanıcılar için genel yorumlardan ayrılan Yerel rehber yorumları, mekanlar ve şehirler ile ilgili daha güvenilir bilgiler edinilmesini sağlıyor.

Ek olarak bir fark veya para kazanma durumu bulunmuyor olsa da katkılarınız ile pek çok kullanıcının deneyimini iyi yönde etkileme şansını yakalayabilirsiniz.

Google Yerel Rehberler Para Kazanabilir Mi?

Google ile para kazanma, Google ile gelir elde etme kavramı her ne kadar bulunuyor olsa da Google’in verdiği her hizmette bu durumu gözlemlemek mümkün durumda değil.

Bunlardan birisi de Google Yerel Rehberler. Her ne kadar Google yerel rehberler para kazanabilir gibi dursa da Google Yerel Rehberlere herhangi bir ödeme yapılmamakta.

Google Yerel rehberlerin kullanıcı paneli  diğer kullanıcılar ile aynı olsa da ek olarak seviye sistemi de görülmekte. Yaptığınız eklemeler ne kadar ziyaret edilirse, yaptığınız yorumlar ne kadar okunur ve olumlu oy alırsa seviye sisteminde atlama sağlayabiliyorsunuz.

Google yerel rehberler alanında seviye atlamanız durumunda yaptığınız yorumlarda yerel rehberlik seviye durumu da gösterilmekte.

Kimler Google Yerel Rehberi Olabilir? Google Yerel Rehberi Nasıl Olunur?

Google yerel rehber olabilmek için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartların kesinlikle yerine  getirilmesi gerekmekte. Bu şartlardan en önemlisi Yerel rehber olacak kişilerin 18 yaşından büyük olması. 18 Yaşından büyük olan ve deneyimlerini Google Haritalar ile paylaşmak isteyen herkes Google Yerel Rehberi olabilir.

Ancak, herkes kısmında şöyle bir ayrım bulunuyor. Sadece normal Google Haritalar kullanıcıları yerel rehber olabilmekte. Yani, hesabınızda bir işletme bağlı ise Yerel Rehber olma isteğiniz reddedilebilir. Yerel rehber olan kullanıcıların gerçek deneyimlerini paylaşmaları da beklentiler arasında.

Peki, Google yerel rehber nasıl olunur? Google yerel rehberi olmak için neler yapmak gerekir?

  • Haritalar uygulamasını açın.
  • Daha önce gittiğiniz ya da yeni gittiğiniz mekanları haritalarda bulun.
  • Puan verin, yorumlarınızı bırakın.
  • Size sorulan sorulara cevap verin. Örneğin; “Engelli park alanı ve engelli girişi mevcut muydu”.
  • Haritalarda olmadığını fark ettiğiniz işletmelerin fotoğraflarını çekip haritalara ekleyin.
  • Gittiğiniz mekanların güncel fotoğraflarını çekip ekleyin.

Söz konusu işlemler sizi Google Yerel Rehberi yapacaktır. Google yerel rehberi olabilmek için yeterince Puan kazanmış olmanız ve Google hesabınızın 18 yaşından büyük olması gerekmekte.

Kazandığınız puanları takip etmek için Bilgisayardan veya Telefondan Google haritalar uygulamasını açmalısınız. Profilim > Katkılarım alanından Google Haritalar üzerinde yaptığınız katkıları görebilir. Puanlarınızı takip edebilir ve katkılarınızdan kaç kişinin faydalandığını gözlemleyebilirsiniz.

Başarımlar Kazanın ve Buluşmalara Katılın

Google Yerel Rehber hizmeti veren kullanıcılar hobi olarak eklemede bulunmakta. Ek olarak bir kazanç mümkün değil ancak buluşmalar ve başarımlar kazanmak mümkün durumda.

Her ne kadar nadir olarak yapılıyor olsa da Google yerel rehberler arasında kimi zaman buluşmalar yapılmakta. Google Forum alanında paylaşımı yapılan ve etkinlik düzenlenen anlara katılabilmek için Google yerel rehberi olmak yeterli durumda.

Yerel rehberlik yorumlarını teşvik etmesi amacı ile Google tarafından sağlanan bir başarım sistemi de bulunmakta. Başarım sistemi ile seviyenizi geliştirebilir, hobinizi geliştirebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.