Film&Dizi

Hayallerin Ötesinde Bir Lise Hikayesi: School 2017

School 2017 dizisi Temmuz-Eylül 2017 tarihleri arasında Güney Kore televizyon kanalı olan KBS2’de yayınlanmıştır. Yayımlanan süre sayısına göre değişkenlik gösterse de resmi olarak 16 bölümden oluşmuştur. 1999’da başlayan ve o zamandan beri Kore televizyonunda popüler bir franchise haline gelen “School” dizisinin bir parçasıdır. Dizi, Geumdo Lisesi’ndeki lise öğrencilerinin yaşamları etrafında dönüyor. Prestijli bir üniversiteye gitmeyi hayal eden, ancak bu arada çeşitli zorluklarla karşılaşan neşeli ve iyimser bir öğrenci olan Kim Se-jeong’un canlandırdığı Ra Eun-ho’nun hikayesini anlatıyor. Dizi, arkadaşlık, gençlik ve rekabetçi Kore eğitim sisteminde öğrencilerin karşılaştığı baskıları konu alıyor.

School 2017 Konusu ve Hikayesi

“School 2017″nin hikayesi, Geumdo Lisesi’ndeki lise öğrencilerinin yaşamları etrafında dönüyor ve öğrenciler ve gençlerle ilgili çeşitli temaları ve konuları araştırıyor. İşte hikayeye ve dramada ele alınan ana konulara genel bir bakış atacak olursak;

Akademik Baskı: School 2017 dizisi Güney Kore ülkesinin sıkı ve rekabetçi eğitim sisteminde öğrencilerin karşılaştığı yoğun akademik mobbinge ışık tutuyor. Karakterler sınavların, notların zorluklarını ve prestijli üniversitelere kabul edilme arayışının üstesinden gelir.

Yolsuzluk ve Adaletsizlik: Drama, okul sistemi içindeki yolsuzluk temasını araştırıyor. Kahraman Ra Eun-ho, Geumdo Lisesi’nde meydana gelen yolsuzluğu ve haksız uygulamaları keşfederek onu adalet aramaya ve olumlu bir değişim yaratmaya sevk eder.

Arkadaşlık ve İlişkiler: School 2017 dizisi lise öğrencileri arasındaki dostluk ve ilişkilerin dinamiklerine vurgu yapan bir araştırma içerisindedir. Sınıf arkadaşları arasında kurulan bağları ve zor zamanlarda birbirlerine sağladıkları desteği vurgular.

Gençlik Yetkilendirmesi: Dizi, gençliğin gücünü ve bir fark yaratma potansiyellerini vurgular. Ra Eun-ho ve arkadaşları, genç bireylerin kararlılığını ve dayanıklılığını sergileyerek yozlaşmış sisteme meydan okuma ve adalet için savaşma görevini üstlenirler.

Hayaller ve Özlemler: School 2017 dizisindeki karakterlerin akademik ve eğitim başarılarının ötesinde bulunan hayalleri ve özlemleri bulunmaktadır. Dizi, onların kişisel hedeflerini, yeteneklerini ve hayallerini ve bunların peşinden giderken karşılaştıkları zorlukları keşfediyor.

Reşit Olmak: Bir reşit olma draması olan “School 2017”, lise hayatının karmaşıklıklarında gezinirken ve yol boyunca çeşitli engellerle karşılaşırken karakterlerin büyümesini, kendini keşfetmesini ve olgunlaşmasını anlatıyor.

School 2017 Oyuncuları

School 2017 dizisinin ana oyuncu kadrosunda Kim Se-jeong, Jang Dong-yoon, Han Sun-hwa, Han Joo-wan ve gibi birçok Güney Kore’nin yetenekli oyuncuları yer almaktadır. İlişkili karakterleri, ilgi çekici hikayesi ve öğrencilerin karşılaştığı mücadelelerin gerçekçi tasviri için olumlu eleştiriler aldı. School 2017 oyuncuları kadrosuna detaylıca bakacak olursak;

Kim Se-jeong, Ra Eun-ho rolünde: Prestijli bir üniversiteye girmeyi arzulayan ve okulundaki yolsuzluğa karşı savaşan neşeli ve iyimser lise öğrencisi.

Jang Dong-yoon , Hyun Tae-woon rolünde: Eun-ho’ya karşı hisler geliştiren ve okulun yolsuzluğunu ifşa etmek için ona katılan, gizemli bir geçmişe sahip asi bir transfer öğrenci.

Han Sun-hwa Han Soo-ji rolünde: Eun-ho’nun en iyi arkadaşı, çabalarında Eun-ho’yu destekleyen zengin bir aileden gelen yetenekli ve çalışkan bir öğrenci.

Han Joo-wan, Shim Kang-myung rolünde: Geumdo Lisesi’nde Eun-ho için akıl hocası olan ve ona yolculuğunda yardımcı olan şefkatli bir öğretmen.

Seol In-ah, Hong Nam-joo rolünde: Görünüşte mükemmel görünen ama kendi sırlarını saklayan, okulda popüler ve etkili bir öğrenci.

Kim Jung-hyun, Hyun Tae-woon / Lee Eun-ho rolünde: Tae-woon’un gizemli koşullar altında ortadan kaybolan ağabeyi.

Ha Seung-ri, Hwang Young-gun rolünde: Eun-ho’nun sınıf arkadaşı ve okulun yayın kulübünün bir üyesi.

Park Se-wan, Oh Sa-rang rolünde: Aynı zamanda okulun yayın kulübünün bir parçası olan parlak ve arkadaş canlısı bir öğrenci.

Kim Hee-chan, Kang Hee-chan rolünde: Akademik başarı için çabalayan çalışkan ve hırslı bir öğrenci.

Seo Ji-hoon, Yoon Kyung-woo rolünde: Eun-ho ile arkadaş olan nazik ve sevecen kişiliğe sahip bir öğrenci.

School 2017 2.Sezon

Henüz School 2017 dizisinin ikinci sezonu hakkında resmi bir duyurunun yapılmadığını belirtelim. Bir dizinin ek sezonları veya devamı ile ilgili planların yapım şirketi, yayıncılar ve ilgili yaratıcı ekip tarafından belirlendiğini unutmamak önemlidir. School 2017 2.Sezon hakkında en güncel bilgiler için resmi kaynakları, haber sitelerini veya sosyal medya platformlarını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.