Oyun DünyasıOyun İndirimleriTeknolojiTeknoloji Haberleri

Hitman 2016 Ücretsiz Oluyor

Hitman (2016)  oyunu için Epic Games tarafından harika bir haber yayımlandı. Önümüzdeki haftadan itibaren oyun, Epic Games tarafından bilgisayar oyuncuları için ücretsiz olarak indirilebilecek. Viral Battle Royale oyunu Fortnite ile her hafta bir ücretsiz oyun sunacağını bildiren yayıncı, 27 Ağustos – 3 Eylül arasında popüler oyun Hitman’ı (2016) tüm PC oyuncularına ücretsiz olarak sunacak. Ücretsiz oyun, Ocak 2021’de Epic Games üzerinden piyasaya sürülecek olan Hitman serisinin en son sürümü olan Hitman 3 eklentisiyle sunuluyor.
Hitman’ın (2016) yeniden başlatılması, gizli nişancı oyun deneyimini olduğu gibi korurken ek olarak güncellenmiş grafikler sunmaktadır. Oyun ayrıca, süper Ajan 47 olarak üstlendiğiniz görev alanlarını genişleten Hitman serisine konum güncellemesini de taşıyor. Örneğin, en yeni konumlardan biri, Hitman (2016) ile birlikte gelecek olan New York City Epic Games’in önümüzdeki haftadan itibaren ücretsiz olarak sunacağı pakette yer alıyor.

Epic Games’in Amacı Ne? 

Hatırlarsınız oyun ilk defa 2016 yılında piyasaya sürülmüştü. Steam üzerinde şuanda Hitman oyununun ücretsiz olarak yayımlanmış bir deneme sürümüne bulunmaktadır. Ancak bu ücretsiz sürüm ilk görevini tamamlamanıza izin versede tam sürüm olmadığı için satın alım gerekli. Epic Games tarafından ücretsiz indirime izin verilecek olan HITMAN’in  deneme sürümünün tam tersine oyunun full sürümü olduğu düşünülüyor. Tabii ki bunu 27.Ağustos itibari ile göreceğiz. Oyunun ücretsiz sunulmasının en büyük getirisi HITMAN 3’e olan ilginin çok büyük boyutlara ulaşacağı düşüncesidir.

Epic Games Tarafından Ücretsiz Oyun Dağıtımı

Epic Games, 2020’nin başında mağazasını tanıtmanın bir parçası olarak, PC oyuncularına Epic Store üzerinden her hafta indirebilecekleri bir ücretsiz oyun sunacağını duyurmuştu. Ücretsiz olarak sunulan oyunların büyük bir bölümü, daha az bilinen geliştiriciler tarafından yapılan bağımsız oyunlar olsa da Epic, öncü açık dünya oyunu Grand Theft Auto: 5’i tüm PC oyuncularına ücretsiz olarak sunduğunda manşetleri çaldı ve bomba etkisi yarattı. Hatta ücretsiz oyunları almak için oldukça rahat kurallar sundu – tek yapmanız gereken bir Epic Store hesabı oluşturmak, onunla PC’ler için Epic başlatıcıda oturum açmak ve sizin için uygun olan her zaman indirmektir. Esasen, kayıt olduktan ve ücretsiz oyunlarda “satın al” ı tıkladığınızda, bunlar sonsuza kadar ücretsiz olarak sizin olur.

Epic Games Rekabet Kurallı Tanımıyor

Epic Games ayrıca, uzun süredir büyük ölçüde baskın PC oyunları mağazası olan Valve’s Steam mağazasına karşı cesur bir rekabet yaratmaya çalıştı. Daha köklü Steam ile rekabet etmek ve aynı zamanda Fortnite odaklı kimliğinin ötesine geçmek amacıyla Epic Games, bugün Tony Hawk Pro Skater franchise, yaklaşan Ubisoft AAA, Assassin’s Creed: Valhalla da dahil olmak üzere çok sayıda PC ayrıcalığına sahiptir. GTA V oyununun ücretsiz sunulmasının ardından mağazaya ulaşım zorlamış hatta çökme aşamasına gelmişti. Ayrıca tüm teknoloji haberler sitelerinde kendisine en üst sırada yer bulmuştu. Hitman oyununun ücretsiz sunulması ile mağazaya ulaşım noktasında aynı sorunların yaşanması muhtemel gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.