İncelemeler ve Testler

Huawei Mate 40 Pro Plus Telefon İncelemesi

 Android 10 işletim sistemi ile çalışan bu yeni telefon modelinin 6.76 inç OLED süper ekranı bulunuyor. Firma Huawei Mate 40 Pro Plus  isimli cihazda kendi işlemcisi olan kirin 9000 model 5G destekleyen harika bir işlemci kullandı. Ayrıca 12 GB kapasitede RAM bileşenini de seçen firma Bu cihazda 4.400 mili amper pil tercih etti.

Huawei Mate 40 Pro Plus Teknik Özellikleri

Huawei firmasının en güzel ürünlerinden biri olan Huawei Mate 40 Pro Plus  model telefon 230 gram ağırlığa ve 8.8 milimetre kalınlığa sahip, bu cihazın siyah ve beyaz kasa renkleri bulunuyor. Süper OLED dokunmatik ekranı 6.76 inç boyutta olup 1344 x 2772 piksel çözünürlük destekliyor. Bu ekranın resim yenileme hızı 90 Hz olarak geliyor.

5G desteği bulunan ve 5 nanometre mimari üzerine inşa edilmiş Kirin 9000 model işlemcinin bir çekirdeği 3.13 GHz hıza çıkıyor,  diğer 3 çekirdek ise 2.54 GHz hıza çıkıyor. Şirketin bu yeni işlemcisinin kalan 4 çekirdeği ise 2.05 GHz hıza çıkabiliyor. Mali G78 model süper bir grafik işlemci ile desteklenen bu mükemmel bileşenler 12 GB geçici bellek ile tamamlanıyor. Sistemde kullanılan kalıcı hafıza 256 GB olarak seçilmiş.

Kameralar konusunda da mükemmel bir konsept geliştiren firmanın Huawei Mate 40 Pro Plus  isimli ürününde geniş kamera 50 mega piksel olup tele-photo kamerası 12 mega piksel kapasitededir ve optik yakınlaştırma yeteneği 3X Zoom seviyeye çıkabilmektedir. Ultra geniş kamera olarak 20 mega piksellik sensör kullanan firma Tof 3D derinlik sensörünü de eklemiş.  Bu cihazla istediğiniz kadar kaliteli video ve resim çekme şansınız var. Ön tarafta 4K video çekme yeteneğine sahip 13 mega piksellik bir selfie kamerası bulunuyor.

Sisteme enerji veren batarya 4.400 mili amper li-polimer batarya olup 66 watt hızlı şarj adaptörü ile dolmaktadır. Ayrıca kablosuz şarj adaptörü de 50 watt olarak gelmektedir. Bütün üst düzey telefonlarda olduğu gibi,  3.5 mm mikrofon yuvası bu cihazda da yok. Ancak süper ses verebilen Stereo hoparlörler bulunuyor. Ekranın hemen altında çok hassas ve hızlı çalışan mükemmel bir parmak izi sensörü renk tayfı Pusula yakınlık, jiroskop, hızlanma sensörü gibi sensörler bulunuyor.

Huawei Mate 40 Pro Plus Fiyatı

Bütün donanımları baş döndürücü şekilde kaliteli olan bu cihazın fiyatının 1.650 dolar olacağı ifade ediliyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.