Film&Dizi

I Am Not Okay With This

Netflix’in son zamanlarda hayata geçirdiği projelerde popüler olan yapımlardan olan I Am Not Okay With This hayran kitlesini beklentiye sürüklemeye devam ediyor. Aslında dizi, bu süreçte yetişkin olmaya çalışmanın ne kadar zor olduğuna odaklanırken aynı zamanda yeni gelişmeye başlayan süper güçler ile baş etmeye çalışan Sydney’e odaklanmaktadır. Kendisinin kahraman mı yoksa anti kahraman çizgisinde biri mi olduğunu çözmeye çalışmak seyirci için pek de kolay değil. Çünkü kimliğini keşfetme ve kendini yaratma sürecinde bir de güçlerinin olduğunu fark edip bu güçleri de dizginlemeye çalışmak zaman zaman hataya düşmesine de neden oluyor.

I Am Not OK With This Zamanının Yapımı

Bahse konu olduğu gibi i am not ok with this aslında yapım yılı itibari ile güçleri olduğunu yeni öğrenen ve kendi kimliğini ve hayata karşı da bakış açısını bulmaya çalışan bir gençlik kurgusu. İlk sezonda izleyicilerin beklentilerinin büyük bir bölümünü dram, fantastik, gizem ve benzeri unsurlar ile kurgulayan kurgu çizgi roman yazarı olan Charles Forsman’ın eserinden uyarlandı. Dizinin her bir bölümü ortalama 20 dakika gibi bir süreden oluşması da ayrıca bir avantaj. Çünkü bu şekilde bir solukta ilk sezon izleyicinin hemen tüketebileceği bir özelliğe sahip. Ayrıca bölümlerin süresinin kısa olması, bölümler arası bağlantının da izleyiciler açısından akışkan ve rahat geçiş yapılmasını kolay bir hale getiriyor.

I Am Not Okay With This Konusu

Diziyi kısaca tanıttıktan sonra i am not okay with this konusuna gelecek olur isek aslında bu yapım hem çok tanıdık hem de alışılmışın dışında bir kapsam ile karşımıza çıkıyor. Öncelikle hikaye her zaman olduğu gibi kahramanın yaşamının rutinine kısa bir bakış ile başlıyor. Sıkıcı bir ergen hayatına sahip olan Syd, daha ilk dakikalardan itibaren öyle olmadığını gösteriyor. Tabi ki anti kahraman ya da kahraman fark etmez, bu hikayede ona eşlik eden Stan ve Dina da ilk dakikalardan kendisini göstermeye başlıyor.

Babasının intiharından sonra hayatına devam etmeye çalışan Syd, taşınmaları ile beraber hayatının sıkıcılıktan çok çok uzak bir noktaya ilerleyişini tecrübe etmeye başlıyor. Aslında babasının intiharının ardında yatan nedenleri araştırmaya ve anlamaya çalışırken bir taraftan da rutin bir hayat yaşamaya çalışan Syd için işler gittikçe karmaşık bir hal almaya devam ediyor. Telekinetik güçlerinin de ortaya çıkması ile i am not okay with this tam anlamı ile sahip olduğu güçler ile arasının iyi olmadığını anlatan bir manifesto niteliği taşıyor.

Not Okay Oyuncuları

Netflix, hayata geçirdiği her farklı yapımda tanıdık yüzlere yer vermekle beraber yapım dünyasına adım atmaya hazır olan genç yeteneklerin de parladığı bir platform olma özelliğini sürdürüyor. Not Okay oyuncuları bu açıdan gelecek vaat eden başarılı bir profil çiziyor. Sydney karakterini Sophia Lillis, Stan için Wyatt Oleff, Dina ise Sofia Bryant çalışmalara başlamıştır. Ayrıca kadro içerisinde Richard Ellis, Aidan Wojtak-Hissong, Sophia Tatum, Zachary S. William gibi isimler de oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

I Am Not Okay With This 2. Sezon

İlk sezonu ile belirli ve sağlam bir izleyici kitlesine ulaşan I Am Not Okay With This için ikinci sezonun ne zaman çıkacağı büyük bir merak konusu olmuştu. Ancak I Am Not Okay With This 2. Sezon yenilenme kararı alınmadı ve iptal edilen başarılı diziler kervanına katıldı. Gelecek sezon içerisinde karakterlerin maceralarını merak eden izleyiciler ise bu haber karşısında eper üzülmüş durumda. Yine de Charles Forsman’ın çizgi romanından Syd ve başına gelecekler hakkında merakların giderilmesi mümkündür.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.