Diğer Yazılarımız

İpek Kirpik Nedir? İpek Kirpik Ne Kadar Kalıcı? 

İpek Kirpik Nedir? 


Gözleri güzel insanlar çevrelerinde de dikkat çekmeyi başarırlar. Gözlerin en şık aksesuarı ise kirpikler olarak gösterilebilir. Kirpikler; bir insanın etkileyici bir şekilde bakmasını sağlar. Bu noktada, çok daha güzel kirpiklere sahip olmak isteyenler için en iyi seçenek ipek kirpiktir.

İpek Kirpik Nedir?

Güzel bir dış görünüşe sahip olmak isteyenlerin aklında ipek kirpik nedir sorusu bulunuyor. İpek kirpik; gerçek kirpiklerin üzerine uygulanan bir işlemdir. Kirpiklerin güçlendirilmesi ve gürleştirilmesi olarak da tanımlanabilir. Saf ipekten elde edilen kirpiklerin kullanıldığı bu işlem son derece avantajlıdır. Gözlerin yapısına uygun olarak tek tek yapıştırılmaları söz konusudur. Ayrıca, kişinin ihtiyaç ve beklentilerine göre hazırlanan bir işlemdir. Kısa ve seyrek görünümü engelleyen ipek kirpik; farklı şekil ve boyutlarda kullanılabilir. Kişinin mevcut kirpik yoğunluğuna göre şekil ve boyutları değişkenlik gösterebilir. Ayrıca, istenilen hacme ulaşmak hedeflenir.

İpek kirpik nedir sorusunun yanı sıra ipek kirpiğin avantajları nelerdir sorusu da merak ediliyor. İpek kirpik sayesinde gözlerin derinliğini ortaya çıkaran kirpiklere hacim verilir. Buna ek olarak, takma kirpik etkisi yaratması söz konusudur. Makyaj süresini kısaltması kadınlar adına ciddi bir avantajdır. Rimel sürmeden bile dolgun kirpikler vaat etmesi bu işlemin ne kadar avantajlı olduğunu gösterir. Bakımlı ve canlı bir görünüm yaratarak insanların hayallerindeki dış görünüşe ulaşmalarını sağlar. İpekten yapılmasıyla farkını ortaya koyar. Bu sayede, hafif ve rahatsızlık vermeyen özellikler taşır. Kişinin kendi kirpiklerine zarar vermemesi; ipek kirpiğin ciddi bir avantajı olarak dikkat çeker. Son olarak, tamamen steril bir ortamda uygulanır. Bu sayede, herhangi bir zararlı yönünün varlığından bahsedilemez.

İpek Kirpik Nasıl Takılır?

Tüm kirpiklere tek tek yapıştırılarak uygulanan ipek kirpik; son derece basit ve kolay bir işlemdir. En çok iki saat sürer. İpek kirpik; uygulanmasının ardından bir süre sonra kişinin kirpiğinden ayrılarak dökülür. Bu işlemin kalıcı olmasını isteyenlerin dikkat etmesi gereken birtakım hususlar vardır. Her şeyden önce, bakım yapılması şarttır. İşlem sırasında organik ve hipo alerjik yapıştırıcılar kullanılır. Söz konusu yapıştırıcıların gözlerde hassasiyet olmaması adına gerekli olduğunu söylemek gerekir.

İpek kirpik; avantajlı bir işlemdir. Ancak, uzmanlar tarafından yapılması şarttır. Bilhassa göz hassasiyeti ve alerjisi olan kişilere daha dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Bu kişilerin gözlerine deneme amaçlı iki adet kirpik takılmalıdır. Bu kirpiklerle 24 saat geçirilmelidir. Ardından, herhangi bir hassasiyet oluşup oluşmamasına göre sürece devam edilebilir.

İpek kirpik; hem yazın hem de kışın uygulanabilir. Ayrıca, uygulamanın ardından kirpiklere gece makyajı yapılması da mümkündür. Bunun yanı sıra, uygulamadan faydalananların dikkat etmesi gereken birtakım hususlar vardır. Her şeyden önce, yağsız makyaj temizleme ürünü tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra, ph derecesi yüksek olan havuzlarda ipek kirpiklerin kullanılması sıkıntı yaratabilir.

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

İpek kirpik uygulamasından faydalananlar bir süre sonra ipek kirpiklerini çıkarmak isteyebilirler. Ancak, bu işlem kesinlikle evde yapılmamalıdır. Çünkü, evde yapılan işlemler sırasında doğal kirpiklerin dökülmesi gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. İpek kirpiklerin çıkartılması sırasında yapıştırılırken kullanılan malzemeye hitap eden özel bir solüsyon kullanılmalıdır. Ancak, bu tip bir malzemenin olmadığı hallerde tahriş meydana gelebilir. Sonuç olarak, ipek kirpiklerin çıkarılması sırasında kesinlikle bir uzmandan yardım alınmalıdır.

İpek Kirpik Ne Kadar Kalıcı?

İpek kirpik işleminden faydalanmayı düşünen insanların aklında ipek kirpik ne kadar kalıcı sorusu yer alır. Vücudun kendisini devamlı olarak yenilemesinden dolayı ipek kirpiğin kalıcılığı sonsuza kadar değildir. Birçok güzellik uzmanı; ipek kirpiğin kalıcılık süresinin bir ay ile altı ay arasında farklılık gösterdiğini ifade eder. Ancak, kalıcılık süresi kişiden kişiye göre değişir. Bunun yanı sıra, kalıcılığı etkileyen farklı faktörler de vardır. Bilhassa işlemi gerçekleştiren kişinin uzman olup olmadığı önemli bir husustur. Çünkü, ipek kirpik uygulaması sırasında yapılan bir hata işlemin kalıcılık süresini etkiler. Ayrıca, uygulama sırasında kullanılan yapıştırıcının kalitesi de kalıcılığa etki eder.

Doğal kirpiklerin uzama hızı; kalıcılık üzerinde etkilidir. Bir başka deyişle, kişinin kendi kirpiği uzadıkça ipek kirpiklerin bozulacağını ifade etmek gerekir. Bu noktada, kirpikleri hızlı bir şekilde uzayan kişiler dezavantajlıdır. Onların ipek kirpikleri zannedilenden çok daha kısa sürede bozulacaktır. Ayrıca, kullanıcının işlemin ardından nasıl yaşadığı da kalıcılık üzerinde etkilidir. Bilhassa ilk 24-48 saat içerisinde kirpiklerin suyla temas etmemesi gerekir. Kirpikler kesinlikle yıkanmamalıdır. Ayrıca, havuza veya denize girilmemelidir. Yüz yıkama işlemleri sırasında dikkatli olunmalıdır. Sıcak duş almak veya sauna ortamında bulunmak da kalıcılık üzerinde etkilidir.

İpek Kirpik Zararlı Mı?

Birçok kadın ipek kirpik hakkında Google’da araştırma yapıyor. Bu noktada, bilhassa ipek kirpiğin zararlı olup olmadığı merak ediliyor. İpek kirpiğin kişinin kendi kirpiklerine zarar verip vermediği hakkında farklı görüşler mevcut! Ancak, ipek kirpik; bu işi bilen uzman bir kişi tarafından uygulandığı takdirde herhangi bir zararının olması söz konusu değildir.

Saf ipekten ve doğala en yakın görüntüyü veren malzemeden üretilen ipek kirpiğin doğal bir içeriğinin olduğunu hatırlatmak gerekir. Bu noktada, uygulamanın ardından kişinin kendi kirpiklerinin zarar görme ihtimali bulunmaz. Ancak, yine de uygulama sırasında kullanılan yapıştırıcıların kalitesi de önem taşır. Bir başka deyişle, kaliteli yapıştırıcıların kullanılması şarttır.

 

Gecbunlari

Teknoloji Haberleri Ve Gündeme Dair Haberlerin Yer Aldığı Bir Blog Şeysiii.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.