Oyun DünyasıOyun Güncellemeleri

Kazadan Arda Kalan: The Forest

The Forest Map


Simülasyon oyunlarına olan ilginin günden güne artması ve eski simülasyon oyunlarının da bu sebepten ötürü sonradan değer kazanması oyun dünyasında ufak çaplı değişimlere neden olmuştur. Bu değişimlere en iyi ayak uyduran Endnight Games oyun firması piyasaya sürmüş olduğu oyun ile adeta simülasyonun kalbine dokunmuştur. Oyunun adı The Forest yani Türkçe çevirisi “Orman” olarak geçiyor.

Sizlerle oyunun özet hikayesini, tanıtımını ve istenen sistem gereksinimlerini inceleyerek simülasyon dünyasına bir nebze de olsa katkıda bulunacağız. Açık söylemek gerekirse oyunu yaklaşık 8 saat kadar oynama fırsatı bulduk. Elbette bu kadar sınırlı bir zaman dilimi oyunu tanımak için yeterli olmayacaktır. Ancak sadece oynamakla kalmayıp oyun hakkındaki incelemeleri ve oyun dünyasının puanlamasını da analiz ederek sizler için güzel bir derleme oluşturduk.

Bir yolcu uçağının havada süzüldüğü esnada oyunda tek kişi olarak oyuna başlıyorsunuz. Uçak motorunda meydana gelen bir arıza nedeni ile uçak kontrolden çıkıyor ve bir ormanın içine düşüyor. Malum kazadan kurtulan tek kişi olarak içine düşmüş olduğunuz gizemli ormanın içerisinde yaşam mücadelesi vermeye başlıyorsunuz. Hikâyenin sonunu tadı kaçmasın diye elbette söylemeyeceğiz. Vereceğiniz yaşam mücadelesi benzer oyunlar gibi olmayacak. Kendinizi insan dışı varlıklar ile savaşırken de bulacaksınız. Oyun ile ilgili birkaç teknik detayı sizlere maddeler halinde sıralamak istedik. Biliyoruz ki bu tarz püf teknik detaylar oyuncular için oyun seçiminde biçilmez kaftan haline gelebiliyor.

 • Oyunda bulunan VR desteği ile daha gerçekçi bir yaşam mücadelesine tanık olabilirsiniz.
 • The Forest, single, multiplayer ve LAN Multiplayer özellikleri ile oyuncularına birden fazla seçenek sunuyor. LAN Multiplayer için en iyi örnek olarak internet kafeleri gösterebiliriz.
 • Tam olarak desteklenmese de XBoX oyun konsolları için oyunun kısmi desteği bulunmaktadır. Meraklananlar için savaş esnasında konsollar tam destek sağlamaktadır.

The Forest Map

 

The Forest, haritası itibariyle çok geniş bir açık dünya platformu sunuyor. Oyunun ilk aşamasında uçaktan düştüğünüz yerin güneydoğusunda kalan sahilden bizler gibi kaçmak isteyebilirsiniz. Ancak şimdiden söyleyelim hiç boşuna vakit harcamayın. Karayıp Korsanlarını aratmayacak derecede yaptığımız devasa gemi ile kaçamadık. Çünkü oyun sizden aslında sizinle birlikte kurtulan bir kız çocuğunu kurtarmanızı istiyor. Bu da oyunun hikayesini oldukça ilginç kılıyor. Oyunun haritası ile ilgili internet üzerinden araştırma yaptığınızda haritanın resmi ve oyunla ilgili işaretlenmiş önemli noktalar bulunuyor. Ancak biz yine de bu tarz haritaları kullanarak oyununuzu basitleştirmenizi tavsiye etmiyoruz. Adı üstünde bir yaşam mücadelesi verecekseniz bunu tek başınıza harika keşifler yaparak vermelisiniz.

The Forest Sistem Gereksinimleri

 

The Forest sistem gereksinimleri konusunda günümüz bilgisayarlarını zorlayacak derecede gereksinimler şart koşmuyor. Hatta kimi eski bilgisayarların bile oyunu düşük grafik ayarlarında oynattığını söyleyebiliriz. Lafı fazla uzatmadan oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimlerinden oluşan şablonu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

The Forest Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 veya daha üstü bir işletim sistemi sürümü
  • İşlemci: Intel Dual-Core 2.4 GHz veya eşdeğer AMD işlemcileri
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GT veya eşdeğer AMD Ekran Kartları
  • DirectX: Sürüm 9.0 (Ekran kartınızın minimum desteklemesi gereken DirectX sürümüdür.)
  • Depolama: 5 GB depolama alanı
  • Ses Kartı: DirectX®-compatible (Günümüzde bütün ana kartlarda bulunuyor.)
  • İlave Notlar: 32 Bit işletim sistemi kullanan oyuncuların sistemde en az 4 GB Ram kapasitesinin bulunduğunu göze alması gerekiyor.

The Forest Önerilen Sistem Gereksinimleri

   • İşletim Sistemi: Windows 7 veya daha üstü bir işletim sistemi sürümü
   • İşlemci: Quad Core Processor veya eşdeğer 4 çekirdekli AMD işlemcileri
   • Bellek: 4 GB RAM (Tercihen 6 veya 8 GB Ram kapasitesine sahip olan sistemlerde oyun daha iyi performans verebiliyor.)
   • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 veya eşdeğer AMD Ekran Kartları
   • DirectX: Sürüm 9.0
   • Depolama: 5 GB depolama alanı (Oyun içerisindeki bekleme sürelerini kısaltmak istiyorsanız boyutunun da düşük olmasını nazara alarak SSD diskinize kurmanızı tavsiye ediyoruz.)
   • Ses Kartı: DirectX®-compatible

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.