Diğer Yazılarımız

Klavyede dolar işareti nasıl yazılır?


Birçok kişinin kullanırken bulamadığı sembolleri sizlere açıklıyoruz. Dolar işareti ($), mali konularla ilgili makalelerde sıklıkla kullanılan bir semboldür. Ancak bazı durumlarda, bazı klavyelerde bu sembol, tuşa tek bir tıklamayla kullanılamaz. Bu durumda kullanıcı klavyede dolar işaretinin nasıl girileceğini çözemeyebilir. Bu yüzden klavyenizde dolar işareti nasıl yapılır sorusunu sizler için yanıtladık. Detaylar aşağıda… Klavyede dolar işareti nasıl yazılır? Tarihte dolar işaretinin Amerika Birleşik Devletleri’nin kısaltması olan U ve S’nin birleşimi olduğuna dair birçok söylenti vardır. İlk olarak U harfinin alt kısmı kaldırıldıktan sonra iki çizgi bir oldu ve bugünkü dolar işareti ortaya çıktı. Peki klavyenizde dolar işaretini nasıl yazarsınız?

Yeni dünyanın para birimi dolar her geçen gün değer kazanıyor ve yatırımcılar için ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bu yazımızda Dolar İşareti Nasıl Yapılır? Sayılardan veya paradan bahsederken sembollerle sorun yaşamamanız için bu soruyu cevaplamaya çalışacağız.

Özellikle ekonomi çalışmalarınızda ve bu konudaki yazılarınızda bu sembole sıklıkla ihtiyacınız olacak. Programlama dilleri alanında birçok yazılımcıya ihtiyaç olduğuna inanıyor ve bu konuda sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Biz basit yöntemlerden bahsetmeyi tercih ediyoruz ve diğer alternatifleri de bu yazımızda net bir şekilde görüp okuyabileceksiniz. İsterseniz haydi başlayalım ve daha fazla vakit kaybetmeyelim…

Dolar işareti nasıl yapılır?

Klavyenizi kullanarak klavyenizde dolar işareti yapmak istiyorsanız Alt GR+4 kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Bu kombinasyonu doğru uyguladığınızda dolar işaretine ulaşacak ve gerekli eklemeleri bu şekilde yapabileceksiniz. Çoğu klavyede Alt GR tuşu boşluk çubuğunun yanında bulunur. Bu butona bastıktan hemen sonra 4 rakamına basarak nasıl dolar işareti yapabilirim? Sorularınızın cevaplarını bulacaksınız. Birleştirildiğinde semboller otomatik olarak görünür ve ilgili metin veya alanlara eklenir. Eğer bu kombinasyon sizi zorluyorsa ya da başarılı olamıyorsanız klasik ama çok basit bir yöntemi uygulayabilirsiniz.

Dolar işaretini kopyala: $$$$$ Bu sayfada “$” işaretini sizlerle paylaşıyoruz, isterseniz buradan kopyalayıp bir metin belgesine veya Word belgesine kaydedebilir ve istediğiniz zaman kopyalayıp yapıştırarak gerekli eklemeleri yapabilirsiniz. Yazınızda, programlama dilinizde veya buna benzer çalışmanızda bu sembole ihtiyacınız olabilir ve yukarıdaki adımları takip ettiğiniz takdirde gerekli eklemeyi kolaylıkla yapabileceksiniz. Kullandığınız klavyede pek çok farklı sembol mevcut ancak herhangi bir kombinasyon uygulamadan doğrudan sembol ekleyememek bazen sorunlara yol açabiliyor. Dolar işaretini oluşturmak için yine de bu kombinasyona ihtiyacınız var, çünkü tek bir tuş vuruşu işareti 4 rakamının altına eklemenize yardımcı olmayacaktır.

Windows işletim sisteminde dolar işareti nasıl yapılır?

Windows işletim sistemi kullanıcıları için klavyede dolar işaretini yazmak oldukça kolaydır. Bunun için klavyenizdeki “Alt gr” tuşuna basarken “4” tuşuna basmanız yeterlidir. Klavyenizin farklı bir dil düzeni varsa dolar işaretini oluşturmak için farklı bir tuş birleşimi kullanmanız gerekebileceğini unutmayın.

Mac $ Dolar işareti Nasıl Yapılır?

macOS kullanıcılarının dolar işaretini oluşturmak için “Shift” tuşunu basılı tutarken “4” tuşuna basması gerekiyor. Tekrar uyaralım, farklı bir dil düzeniniz varsa farklı bir tuş kombinasyonu kullanmanız gerekebilir. Örneğin İngilizce klavyede bu durum “Shift” + “5” şeklinde gerçekleşir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.