Film&DiziOyun Dünyası

League Of Legends Evreni: Arcane

Arcane Karakterler


Bugün sizlere League of Legends oyuncuların hali hazırda bildiği ve takip etmiş olduğu harika bir diziden bahsedeceğiz. Oyunu oynamayan ve bilmeyen okurlarımız için de diziyi mutlaka en az bir kere denemelerini tavsiye ediyoruz. Animasyon filmler ve dizilere ilgi duyuyorsanız garanti edebiliriz ki dizi çok hoşunuza gidecektir.

Dizi ile ilgili birkaç teknik bilgi paylaşımında bulunalım. League of Legends oyununun 10.yıl dönümünde duyurulan ve Netflix platformu üzerinden yayımlanan Arcane dizisi Fransız-Amerikan ortak yapımlı bir animasyon dizisidir. Dizide bulunan karakterlerin %98’in oyunda bulunan karakterler ile eşleşmekte ve evren tamamen oyuna bağlı olarak dize gelmektedir.

Diziyi birkaç bölüm izlemiş olarak şunu kesin olarak söyleyebiliriz ki; “Oyun ile tamamen alakasının bulunmadığı gibi evreni itibariyle de sürekli heyecan uyandırmaktadır.” Dizinin ilk bölümü 6 Kasım 2021 tarihinde yayımlanmıştır. İlk sezon için toplamda 9 bölüm yayımlanmış ve “The Monster You Created” adıyla 20 Kasım 2021 tarihinde ilk sezon için son bölümü yayımlanmıştır. Dizinin hikayesi ve 2.Sezon için fısıltılar hakkında merakınızı gidermek için sizlere yazımızın devamına davet ediyoruz.

Arcane Karakterler

 

Bölümleri yaklaşık 41 dakika süren Arcane dizisinin karakterlerinin %98 oranında oyun ile örtüştüğünü söylemiştik. Oyunda bulunmayan ancak dizi de bulunan karakterler de izleyiciler de oldukça merak uyandırmış ve sevilmiştir. Hatta bu karakterlerin oyuna ekleneceği konusunda teoriler ortaya sıkça atılmıştır. Diziye henüz başlamadıysanız oyundaki en sevdiğiniz karakterin dizide bulunabileceği ihtimalini ortaya atıyoruz. Draven’in baltası, Jinx’in roketi, Garen’in yüreği gibi betimlemeler ile tanınan ve birçok sevilen karakterin oyunu oynarken de bizlere yaşatmış olduğu hislerin ortak olduğuna inanıyoruz. Arcane dizisinde bulunan karakterleri sizler için aşağıda sıraladık. Umarız oyundaki main karakteriniz dizide bulunuyordur. Bu arada 800 K Yasuo oyuncuları içinde sevindirici bir haberimiz var. Yasuo karakteri dizi de rüzgâr gibi esiyor.

Arcane Dizisinde Bulunan Karakterler;

  • Violet (Karakter oyunda bulunmuyor.)
  • Powder-Vander (Karakterler oyunda bulunmuyor.)
  • Silco (Karakter oyunda bulunmuyor.)
  • Jayce
  • Viktor
  • Heimerdinger (Ayrı bir parantez açmak istedik. Acaba hangimiz rakip olarak bu karakter ile karşılaşmayı seviyor? Ancak dizide kendini gayet sevdirmeyi başarmış.)
  • Ekko
  • Caitlyn
  • Yasuo (Yine ayrı bir parantez açmak istedik çünkü her ne kadar Yasuo oyuncuları karakterin dizide bulunmasına sevinecek olsa da karakter dizide çok kısa bir zaman dilimi içerisinde kendini gösteriyor. Ancak Arcane 2.Sezon yapımları esnasında duymuş olduğumuz bir fısıltıya göre karakterin ikinci sezonda daha fazla süre alacağı düşünülüyor.)

Arcane 2.Sezon Ne Zaman?

 

IMDB sitesi üzerinden kullanılan 172 bin oy ile 10 üzerinden 9.1 puan alan Arcane dizisinin ilk sezonun bitimiyle beraber Arcane 2.Sezon ne zaman soruları da ardı ardına sırası kesilmeden gelmeye başladı. Konu ile alakalı gerek Twitter paylaşımları gerekse çevre dedikodularını harmanlamak istedik. Ancak bu şekilde doğru bilgiye ulaşamayacağımızı fark ettik. Netflix tarafından yapılan bir açıklamada: Dizinin ikinci sezonu için yapımların 2021 yılı Kasım ayı itibariyle başladığını ve yayımlanma tarihi için çok bekletilmeyeceği öne sürüldü. Öte yandan oyunun yapımcısı olan Riot Games tarafından da düzenli olarak 2023 yılı için sızdırmaların olduğu fark edildi. Bizler her ne kadar kanıtlayamayacak olsak da Arcane 2.Sezon için 2023 yılını beklemeyeceğimizi düşünüyoruz. Çünkü; Riot Games yapımcı şirketini yıllardır takip ettiğimizden ötürü söz konusu oyuncular ve izleyiciler olduğu zaman yapımcının bir gece yarısı bile harekete geçtiğini geçmişteki örneklerden gördük. Oyuncularını ve 10.yılından sonra izleyicilerini bu derece önemseyen oyun şirketi ve ortak yapımcıların tavrına baktığımızda bir tahminde bulunmak istedik. Tahminimizin %95 tutacağını düşünerek Arcane 2.Sezon ne zaman çıkacak diye meraklanan okurlarımız için bizler 2022 yılının Eylül veya Ekim ayı içerisinde yayına gireceğini düşünüyoruz. Öte yandan ortak yapımcılardan görmüş olduğumuz paylaşımlara nazaran tekrardan söylemek isteriz ki; Arcane 2.Sezon için 2023 yılını beklemeyeceğiz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.