Film&Dizi

Messiah 2. Sezon


Messiah, ünlü film kanalı Netflix’in orijinal dizisi olarak 2020’nin ilk günlerinde gösterime giren ve çok beğenilen dizilerinden biridir. Türkiye ile birlikte tüm dünyada gösterime giren dizi ses getiren ve bazı çevreler tarafından tepki gören bir dizi olmuştur. İsa’nın tekrar dünyaya gelişini konu alan Messiah dizisi özellikle dini çevreler tarafından kınanmıştır. 10 bölümlük birinci sezonun ardından 2. Sezonun ne zaman yayınlanacağı büyük merak konusu oldu. Messiah dizisi hayranları 2. Sezonu büyük bir heyecanla beklemeye başladı.

Messiah 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak

Messiah 2. Sezon bölümlerinin yayınlanacağı tarih dizi hayranlarının merakla bekleyişlerine neden oldu. En geç 2021 yılında 2. Sezon yeni bölümlerinin yayınlanması bekleniyordu. Netflix bu konuda net bir açıklama yapmamasına rağmen dizinin 2. Sezonunun yayınlanacağı düşünülüyordu. Diziye konu olan İsa’nın yeniden dünyaya gelişi ve mucizelerini göstermeye başlamasının konu edildiği dizide CIA ajanları ve medya konuyu araştırmaya başladı.

CIA uzmanı Eva Geller (Michalle Monaghan) kendini Mesih olarak tanıtan ve her geçen gün büyük kitleleri peşinden sürüklemeye başlayan Messiah (Mehdi Dehbi)’i araştırma görevini üstlenir. Gerçekten mucizelere sahip bir insan mı yoksa kandırmaca bir durum mu mevcut anlamaya çalışır. İlk sezonda izleyicinin de kafası karışmış ve ne olduğunu anlamaya çalışmış 2. Sezonun yayınlanmasını heyecanla beklemiştir.

Messiah 2. Sezon Gelecek mi?

Messiah 2. Sezon gelecek mi? Sorusu dizi hayranlarının cevabını merakla bekledikleri bir konu oldu. Dizi oyuncularından Will Traval instagram hesabından üzücü haberi verdi. Kendisinin de çok üzgün olduğunu ancak Netflix’in Messiah 2. Sezon çekimlerine onay vermediğini açıkladı. Dizi hayranlarına destek ve sevgilerinden dolayı çok teşekkür eden Traval, keşke işler daha farklı olsaydı dedi. Oyuncunun yaptığı bu açıklama Messiah takipçilerini oldukça üzdü.

Messiah 2. Sezon Neden İptal Edildi?

Messiah 2. Sezon neden iptal edildi sorusu özellikle dizi hayranlarının merakına neden oldu. Netflix Messiah dizisinin 2. Sezon çekimlerinin iptal edilme sebebini Corana virüs tehdidi olarak açıkladı. Farklı ülkelerde çekim yapılması gerektiğini ve bu durumun salgın hastalık nedeniyle riskli olabileceği açıklamasını yaptı.

Ancak Messiah dizisinin İslamiyet, Hıristiyanlık, Musevilik gibi tüm dinlere ters düşen yönlerinin olması, İsrail’in Filistin politikasını eleştiriyor olması gibi nedenlerle iptal edilmiş olabileceği düşünülüyor. Bazı lobilerin rahatsızlığı nedeniyle ertelenmiş olması mümkündür. Zira Netflix bu kadar popülerlik kazanan ve merakla beklenen Messiah dizisinin çekimlerini iptal etmezdi.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.