AndroidMobil AlemiTeknolojiTeknoloji Haberleri

Microsoft Defender Android İçin Geliyor!

Microsoft Defender Android Public Preview Yayınlandı!


Microsoft Defender, bugüne kadar sadece Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda koruma sağlayan bir antivirüs yazılımıydı. Geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından yapılan bir açıklama dahilinde bu yazılımın ilerleyen zamanlarda android, iOS ve macOS platformları için de hizmet vereceği açıklandı. Böylesine büyük bir markanın özellikle android ve iOS işletim sistemleri için geliştirdiği antivirüs yazılımı herkes tarafından merak edildi. iOS işletim sistemi, güvenli bir işletim sistemi olarak bilindiği için iOS kullanıcıları tarafından pek tercih edilmese de kaliteli bir android antivirüs yazılımı milyonlarca kullanıcı tarafından büyük bir ihtiyaç haline geldi.

 

Microsoft Defender Android Public Preview Yayınlandı!

Microsoft, temmuz ayının başlarında Microsoft Defender için Public Preview sürümünü android cihazlar için erişilebilir hale getirdi. Uygulamayı test etmek isteyen android kullanıcıları, Google Play üzerinden Microsoft Defender Public Preview uygulamasını indirebilirler. Uygulama, tam sürümü ile birlikte uygulama marketlerde olduğu zaman sadece Microsoft 365 lisansı olan kullanıcılar uygulamayı kullanabilecek. Ancak public preview sürümü şimdilik tüm android kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor ve bu sayede kullanıcılar bu uygulamayı test edebiliyor.

Microsoft Defender Tasarımı Nasıl?

Microsoft Defender’ın tasarımı, bir antivirüs programı için oldukça yerinde bir tasarıma sahip. Özellikle android kullanıcılarının antivirüs yazılımları için beklentisi genellikle sade, şık ve kolay kullanıma sahip yazılımlar. Microsoft Defender, bu kapsamda android kullanıcılarının bu isteklerini yeterince karşılıyor. Uygulamayı ilk defa indiren bir kişi bile uygulamayı kolay bir şekilde kullanabilir ve tüm fonksiyonlara kolaylıkla erişebilir. Dolayısıyla kolay ve kullanışlı bir antivirüs programı arayanlar için gerçekten ideal bir yazılım olduğunu söyleyebiliriz.

 

Microsoft Defender Android İçin Neler Vadediyor?

Microsoft Defender, tam anlamıyla güvenli bir telefon deneyimi sunmak için bu uygulamayı geliştirmiş. Android kullanıcılarının internet bağlantılarından dosyalarına, indirdikleri yazılımlardan kişisel verilerine kadar detaylı bir korumaya Microsoft Defender ile sahip olabilirsiniz. Microsoft Defender, girmiş olduğunuz internet sitelerinin güvenilirliğini ve cihazınıza herhangi bir zarar verip veremeyeceğini anlık olarak kontrol eder. Bu sayede güvenli bir internet deneyimi yaşarsınız. Ayrıca gelişmiş tarama modu sayesinde de cihazınızdaki tüm uygulamaları, dosyaları ve bilgileri taramaya dahil edebilirsiniz. Bu sayede cihazınızda herhangi bir zararlı yazılım varsa Microsoft Defender bunu tespit eder ve cihazınızdan siler. Siz de android cihazınızı daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Microsoft Defender Full Sürümü Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Microsoft, android işletim sistemleri için geliştirdiği bu antivirüs yazılımının ne zaman piyasaya sunulacağı ile ilgili kesin bir bilgiyi henüz paylaşmadı. Ancak tahminlerimize göre bu uygulamanın full sürümünün yayınlanması 2021 yılını bulacak. Uygulamanın tam sürümü yayınlanana kadar ücretsiz önizleme sürümünü kullanarak cihazınızı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak uygulamanın tam verimle çalışması ve cihazınızı tam anlamıyla koruması için full sürümünün yayınlanmasını beklemeniz gerek.

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.