Bilgisayar GenelOem Parca Tanıtımları

Microsoft, şimdi uygun bir oyun algılayıcısına sahip efsanevi IntelliMouse Explorer’ı geri getiriyor

Microsoft, şimdiye kadar yapılmış en ikonik farelerden biri olan IntelliMouse Explorer’ı geri getirdiğinde, şirketin çevre biriminin oyun performansını hiç umursamayacağı gerçeğine sadık kaldım. Oyuncular, bugün hala klasik fareyi kullandığı ölçüde fareyi şekli ve performansı için en çok hatırlayanlardır. Diğer çoğu insan muhtemelen farenin ne dendiğini bile hatırlamazdı.

Görünüşe göre Microsoft şikayetlerimi duymuş; Şirket bugün selefinin klasik şeklini koruyan, ancak yeni bir sensör, gelişmiş anahtar çalıştırma, özelleştirilebilir düğmeler ve dokulu bir degrade kaplama gibi oyun dostu özellikler ekleyen 60 dolarlık Pro Intellimouse’u piyasaya sürdü. Bu sefer yalnız bir RGB ışığı bile var.

Spesifik olarak, bu sensör bir Pixart 3389’dur – bunu, Microsoft tarafından tasarlanmış bir sensörü kullanmayan ilk IntelliMouse yapar. Muhtemelen en iyisi budur; Pixart’ın tartışmasız pazardaki en iyi oyun sensörleri yaptığı bilinmektedir. Logitech, Razer, SteelSeries, Zowie ve

diğerlerinden farelerde kullanılıyorlar.

2017 IntelliMouse’daki Microsoft BlueTrack sensörünün aksine, Pixart 3389 oyun performansınızı sınırlandırmaz. Bu, ilgili değişkeni farenin tasarım ve yapı kalitesi yapar.

IntelliMouse Explorer’ın klasik şeklini kaç kişinin sevdiğini göz önünde bulundurarak, yeni Intellimouse’un gerçek bir hit olmasını bekliyorum. 60 dolar olarak, fiyatı da adil görünüyor. Şimdi Microsoft Mağazasından bir tane satın alabilir veya 5 Haziran’da gönderilmek üzere Amazon’dan ön sipariş verebilirsiniz.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.