Oyun Dünyası

Minecraft Su Asansörü Nasıl Yapılır?

Su Asansörü Yapmak Mümkün Mü?


Minecraft, fizik yasalarına meydan okuyan ve oyun dünyasında mevcut olan “büyüyü” kullanan bazı hareket türlerine sahiptir. Bunlardan biri, suyun oyuncuyu gökyüzüne doğru itmesini sağlamaktır. Bu içeriğimizde ise suyun sağladığı fizik dışı özellikleri kullanarak Minecraft’ta nasıl asansör yapılacağını anlatacağız.

Su Asansörü Yapmak Mümkün Mü?

İnanın Minecraft’ta su asansörü yapmak mümkün. Temelde oyuncunun istediği kadar büyük bir tünelden oluşur ve onu hızlı ve teorik olarak güvenli bir şekilde büyük yüksekliklere çıkarır. Özellikle birkaç katlı binalarımız olduğunda tırmanmak oldukça zordur. Ayrıca bir merdiven yardımı ile tırmanmak sadece zaman alıcı değil, aynı zamanda riskli olabilir. Örneğin kayma veya yanlış adım ve düşme, çok fazla hasar alma gibi durumlarla çok fazla karşılaşılmaktadır.

Bu yüzden su asansörleri çok hassas ve önemlidir. Karakteri çok hızlı bir şekilde bir yükseklikten diğerine götürür. Peki, su asansör nasıl yapılır gelin hep birlikte inceleyelim.

Minecraft Asansör Yapımı

Su asansörü aslında birkaç şekilde yapılabilir. Oyuncunun yaratıcılığına veya fikrine göre bu durum değişiklik gösterebilir. Ama burada size en basit ve en pratik şekilde nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz. Su asansörü istediğiniz yüksekliğe, zaman ve özveriye bağlı olarak çok fazla kaynak gerektirir. Ancak bir kez inşa edildiğinde, oldukça fayda sağlar.

Su asansörü yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • En az bir blok ruh kumu
  • Su dolu bir kova

Asansör için diğer yapı taşları amacınıza bağlıdır, ancak yapı sırasında taş veya cam blokların kullanılması tavsiye edilir. Bunu göz önünde bulundurarak, cismin yer değiştirme alanı olması için taş veya cam bloklarınızla en az bir “+” işareti oluşturan ortasında boşluk olan bir yapı oluşturmanız gerekir. Sonrasında ise sadece ruh kumu bloğunu inşa edilen alanın tabanına yerleştirin. Oradan yukarıya kadar veya istediğiniz yere kadar su ile doldurun.

Bahsettiğimiz bu yapıyı kendi bina ya da evinize uyarlamaya çalışın. Bu durumda da kalan yapılar tamamen sizin kendi yaratıcılığınıza kalıyor. Dilediğiniz gibi su asansörünü geliştirebilir, kendi tasarımlarınızı ekleyebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.