Androidİncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Motorola Moto E7 Plus Satışa Çıktı Mı? Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadar?

Motorola Moto E7 Plus Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

Uzun bir süre boyunca teknoloji sektöründe önemli başarılara sahip olamayan Motorola şirketi, son zamanlarda bu sektöre tekrar dönmeye başlamış gibi görünüyor. Motorola Moto E7 Plus adlı son model ürün ise ilk olarak Brezilya’da satışa çıkarıldı.

Bu son model telefonun Avrupa’da ne kadar bir fiyat ile satışa çıkacak olduğu tam olarak bilinmese de 150 Euro değerinde olması bekleniyor. Ayrıca şu anda fiyatı yaklaşık olarak 1.350 Brezilya Riyali olan telefonun Türkiye’deki fiyatının da vergi zamları hariç olarak en az 1.900 Türk Lirası olacağı tahmin edilmektedir. Fakat Türkiye piyasasında Motorola Moto E7 Plus fiyatının ne kadar olacağı ya da bu telefonun ne zaman Türkiye’de satışa çıkarılacağı hakkında kesin bir bilgi yoktur.

Motorola Moto E7 Plus Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

Qualcomm Snapdragon 460 model yonga seti, 8 çekirdekli Quad Core ARM Cortex A 73 model ana işlemci ve Quad Core ARM Cortex A 53 model yardımcı işlemcinin dışında olarak, Motorola Moto E7 Plus temel donanım özellikleri arasında 64 bit işlemci mimarisi, Andreno 610 model, 600 MHz frekans değerine sahip grafik işlemcisi, 4 GB RAM boyutu ve 64 GB dahili depolama alanı da bulunur. Bu özellikler genel olarak, piyasadaki diğer son model telefonların temel donanım özellikleri karşısında pek de iyi sayılmamaktadır. Ayrıca telefonun hafıza kartı desteği de mevcuttur.

Ağırlığı 200 gram olan telefonun sadece mavi renk seçeneğine sahip olduğu, su ve toz dayanıklılığı özelliklerinin ise bulunmadığı bilinmektedir. 5 G desteği bulunmayan telefonda 4 G ve 4.5 G desteklenmektedir. Ayrıca telefonun işletim sistemi versiyonu Android 10 (Q)’dur. Motorola Moto E7 Plus temel donanım özellikleri arasındaki eksiklikler arasından bir diğeri ise kablosuz şarj özelliğinin bulunmamasıdır. Telefonun 5000 mAh kapasiteye sahip olan verimli bataryası Micro – USB tipindeki şarj aleti ile şarj edilebilmektedir. Bunların dışında olarak, telefonun arka kısmında parmak izi okuyucu da bulunur.

 

Motorola Moto E7 Plus Ekran Özellikleri Nelerdir?

Motorola Moto E7 Plus ekran özellikleri arasında çoklu dokunma, çerçevesiz tasarım ve damla çentik gibi çeşitli özelliklerin yanı sıra 6.5 inç ekran genişliği ve IPS LCD ekran teknolojisi de bulunur.

Çözünürlük standardı HD + olan telefonun ekran çözünürlüğü değeri ise 720 x 1600 pikseldir. Bu değer, son model bir akıllı telefon için düşük kabul edilebilir. Telefon ekranının tazelenme hızı ise 60 Hz olarak orta düzeydedir. Dolayısıyla Motorola Moto E7 Plus ekran özelliklerinin ortalama bir seviyede bulunduğundan söz edilebilir.

 

Motorola Moto E7 Plus Kamera Özellikleri Nelerdir?

Optik görüntü sabitleyici bulunmasa da, Motorola Moto E7 Plus kamera özellikleri arasında coğrafi konum etiketleme, portre ve otomatik odak gibi önemli özellikler bulunmaktadır.

F 1.7 diyafram açıklığına sahip olan 48 MP birinci kameranın dışında, yalnızca 2 MP çözünürlüğe sahip olan ikinci arka kamera ile beraber, 8 MP çözünürlük değerine sahip bir ön kamera da vardır. Ayrıca ön kameranın F 2.2 değerinde olan diyafram açıklığı pek de iyi değildir.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.