Diğer YazılarımızFilm&Dizi

Netflix Party İle Sevdiğinizle Güzel Anlar Paylaşın!

Bugün sizlere Netflix platformunun çok güzel bir uygulamasını tanıtacağım. Benimde sık sık kullandığım ve beğendiğim Netflix Party uygulamasını eminim sizlerde çok beğeneceksiniz. Öncelikle Netflix Party Nedir? Nasıl kullanılır, nelere dikkat etmelisiniz bakalım.

Netflix Party Nedir?

Netflix Party Netflix platformu tarafından kullanıcılarının aynı anda film veya dizi izleyebilmelerini ve aynı içeriği eş zamanlı olarak paylaşabilmelerini sağlamasını sağlayan bir Chrome eklentisidir. Bu uygulama ile sizlerde sevdiğiniz veya arkadaşınızla yan yana olmasanız bile uzaktan aynı film veya diziyi izleyebilirsiniz. Evet kulağa hoş geliyor değil mi? Film izlerken ayrıca sohbet edebilir filmi işiniz olduğunda duraklatma veya oynatma işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Netflix Party Chrome

Özellikle sevdiğiniz kişi uzaktaysa ve güzel anlar, sosyal bir etkileşim sağlamak için Netflix Party oldukça kullanışlı bir araç olabilir. Özellikle pandemi döneminde insanlar arasındaki sosyal mesafeyi korurken ortak bir film veya dizi izleme deneyimini paylaşmak isteyenler için popüler hale gelmiştir.

Netflix Party arkdaşların birlikte zaman geçirmelerini sağlamak için güzel bir imkan sunar. Herkesin tercihlerine ve kullanım alışkanlıklarına göre farklılık gösterebilir. Kimileri için bu tür eklentiler sosyal bağlarını güçlendirmek için harika bir fırsat olabilirken, bazıları için geleneksel tek başına izleme deneyimini tercih edebilir.

Netflix Party İndir

Netflix Party bir diğer adıyla Teleparty olarak geçen bu uygulamayı indirmek için Chrome kullanıyor olmanız ve eklenti olarak şu şinkten programı indirmeniz gerekmektedir.

Kullanılması oldukça kolaydır. İndirdiğiniz eklentiyi çalıştırın. Chrome’a ekle tuşuna bastığınız eklenti bilgisayarınıza inecektir. Netflix, Youtube, Disney Plus, Max gibi uygulamaları da çalıştıran Choreme eklentisi sayesinde sizlerde sevdiklerinizle film izleyin.

Netflix Party Nasıl Yapılır?

Netflix Party Chrome tarayıcısına kolaylıkla indirilebilen bir eklentidir. Aşağıdaki adımları takip ederek Netflix Party eklentisini Chrome’a nasıl indirebileceğinizi ve kullanabileceğinizi göreceksiniz.

1.Adım

Chrome tarayıcısını açın veya size verdiğimiz link üzerinden direk erişim sağlayın. Chrome Web Mağazasına giriş yaptıkdan sonra arama kısmına “Netflix Party” yazarak eklentiyi bulun.

Not: Chrome Web Mağazası’na giriş yaparken zorluk çekerseniz tarayıcınızın adres çubuğuna “chrome://extensions/” yazabilir veya yeni bir sekmede “Chrome Web Mağazası”nı aratabilirsiniz.

2.Adım

Bu aşamada eklentiyi bulmalısınız “Netflix Party” yazıp eklentiyi bulduktan sonra eklentiyi indirin. Eklentiyi bulduğunuzda Chrome Ekle gibi bir tuş göreceksiniz sağ bölümde ona basmalısınız. Bu düğmeye tıklayarak eklentiyi Chrome tarayıcınıza ekleyin.

3.Adım

Bu aşamada indirmiş olduğunuz eklentiyi çalıştırmanız gerekmektedir. Bunun için eklentiyi indirme aşamasında işlem tamamlandığında sağ üst kısımda bir icon bulunmaktadır. Netflix Party logosu görünce bu simgeye tıklayarak eklentiyi etkinleştirebilirsiniz.

4.Adım

Netflix Party Chrome Eklentisi indirme işlemini ve kurulumunu tamamladık. Bu aşamada ise bu eklentiyi nasıl aktif edebiliriz bakalım. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, Netflix web sitesine gidin ve izlemek istediğiniz bir film veya diziyi açın. Açtığınız film veya dizinin oynatma sayfasında tarayıcınızın sağ üst köşesindeki Netflix Party logosunu tıklayarak “Start the party” seçeneğini seçin.

Peki ya arkadaşım nasıl izleyecek der gibisiniz işte onun içinde arkadaşınıza bir url vermeniz gerekmektedir.

Netflix Party başlatmak için bir URL oluşturacaktır. Bu URL’yi arkadaşlarınızla paylaşarak aynı içeriği izlemelerini ve sohbet etmelerini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca paylaşmış olduğunuz bu URL üzerinden arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Herhangibirinizin işi çıkması durumunda filmi durdurabilir ve o geldiğinde kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz.

Sizlerde vermiş olduğumuz bu adımları takip ederek Netflix Party eklentisini Chrome tarayıcınıza indirebilir ve arkadaşlarınızla aynı anda Netflix’te film veya dizi izleme keyfini sürebilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin!

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.