Film&Dizi

Netflix Yapımı The Diplomat’ın 2. Sezonu Ne Zaman?

8 bölümden oluşan ve 21 Nisan 2023’te Netflix’te başlayan The Diplomat dizisinin yönetmenliği Camilo Vega’ya, senaryosu ise Leonardo Padron’a ait. Amerikan televizyon dizisi Diplomat, Debora Cahn tarafından senaryolaştırılmıştır. İzleyiciler arasında büyük ilgi uyandıran Netflix orijinal içeriğinin en merak edilen konularından biri ise 2. sezonu olup olmayacağıdır. The Diplomat 2. sezon olacak mı? Eğer olacaksa ne zaman yayınlanacak? Tüm merak edilenler şimdi sizlerle!

Netflix’in gözde siyasi drama dizisi “The Diplomat”, sevilen ilk sezonunun ardından heyecan verici bir gelişmeyle karşımızda. İkinci sezon onayını almış durumda. 20 Nisan’da izleyicilerle buluşan ilk sezon, Netflix’in haftalık en iyi 10 listesinde kısa sürede zirveye yerleşerek büyük bir çıkış yakalamıştı. Ayrıca 86 ülkede izleyici kitlesini etkileyerek ilk 10’a girmeyi başardı. Şimdi ise merakla beklenen yeni sezon, 2024 ilkbaharında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

The Diplomat Oyuncu Kadrosu

Dizinin başrolünde, ABD’nin İngiltere’deki yeni büyükelçisi Kate Wyler’ı canlandıran Keri Russell yer alıyor. Kate, Londra’da stratejik ittifakları güçlendirirken uluslararası bir krizle başa çıkma mücadelesi veriyor. Aynı zamanda kariyer diplomatı ve siyasi figür Hal Wyler’la (Rufus Sewell) evliliğini kurtarmaya çalışıyor. Dizide ayrıca David Gyasi, Ali Ahn, Rory Kinnear ve Ato Essandoh da önemli rollerde bulunuyor.

The Diplomat 2. Sezon İçin Merakla Beklenen Yeni Sezon Ne Zaman?

The Diplomat, Ocak 2022’de ilk duyurusunu yapmış ve Netflix, diziyi 15 ay sonrasında yayınlamıştı. 1 Mayıs 2023’te ise dizinin yeni sezonla devam edeceğini bildirdi. Bu doğrultuda, planlar sorunsuz ilerlerse ikinci sezonu 2024 yılı bitmeden Netflix platformunda görebiliriz. Drama Dizilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jinny Howe, dizinin başarısının ardından bunun beklenilen bir adım olduğunu belirtti. “Dünya genelindeki hayranlar, The Diplomat’ın etkileyici ve heyecan verici dramalarının her anını seviyor ve Keri Russell’ın Kate Wyler rolündeki güçlü performansını takdir ediyor” dedi.

The Diplomat 2. Sezonda İzleyiciyi Neler Bekliyor?

The Diplomat, ABD’nin Birleşik Krallık büyükelçisi olarak atanmasıyla şaşkına dönen kariyerli bir Dışişleri Bakanlığı çalışanı olan Kate Wyler’ı (Keri Russell) merkeze alıyor. Söz konusu atama, hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında büyük bir çalkantıya neden olur. Eski bir büyükelçi olan kocası Hal (Rufus Sewell) ile Londra’ya taşındıktan sonra Kate uluslararası bir krizle yüzleşmek zorunda kalır. Kate, çökmekte olan evliliğini, yaklaşan savaşla ve İngiliz dışişleri bakanı Austin Dennison (David Gyasi) ile yasak bir çekimle dengeleme mücadelesi verir. Sonda izlediğimiz patlayıcı uçurum sahnesi, ilk sezona damgasını vuran bir olay olarak dikkat çeker. Bu sahnenin ardından dizi hikayesi birkaç yönde ilerleyebilir.

İkinci sezon şu an için büyük bir beğeni topluyor. Hal ve Stuart’ın patlamada hayatta olup olmadığını veya hastanede toparlanıp toparlanmadıklarını yakında öğreneceğiz. Diğer yandan Kate’in başkan yardımcısı olarak yemin etmesi süreci Beyaz Saray’da devam ederken Kate ve Austin’ın muhtemelen Trowbridge’e karşı bir dava hazırlığı içinde olduğu görülüyor. Bu nedenle, 2. sezonun ilk sezonun bıraktığı yerden devam etmesi bekleniyor. Dizi, küresel sorunlar hakkında daha fazla detayı izleyicilere sunacak gibi görünüyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.