İncelemeler ve Testler

One Plus 9 Telefon İncelemesi

Android 11 işletim sistemi ile çalışan bu güzel telefonun Amoled 6.55 inç ekranı vardır. Snap Dragon 875 model işlemciyle donatılan One Plus 9 Telefon modelinde 12GB ve 8 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği bulunuyor.4.500 mili amper kapasiteli bu yeni cihazın bütün donanımları çok iyi seçilmiştir.

One Plus 9 Telefon modelinin 8 mm kalınlığı ve 180 gram ağırlığı vardır. Gümüş, yeşil ve siyah kasa renklerine sahip olan bu cihazın 6.55 inç ekranı 1080x 2400 piksel çözünürlük sunuyor. Gorilla Glass 6 koruma katmanı ile korunan bu ekran, 120 Hz gibi yüksek frekanslarda çalışarak üstün bir görüntü performansı sunuyor.

One Plus 9 Telefon Özellikleri

HDR 10 plus teknolojisini de kullanan bu cihazda 7 nano metre mimari üzerine inşa edilmiş Snapdragon 875 gibi çok güçlü bir işlemci var. Bu işlemcinin bir çekirdeği 2.84 Ghz hıza çıkarken, 3 çekirdeği 2.42 Ghz hıza çıkabiliyor. Geri kalan 4 core 1.84 hızlarda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu güçlü işlemciye destek veren Adreno 660 model güçlü bir grafik işlemci bu telefonu hızlı hale getiriyor.

8 GB ve 12 GB olmak üzere 2 farklı RAM seçeneği bulunan bu cihaz kalıcı hafıza değerlerinde de 128 GB ve 256 GB olarak 2 farklı seçenek sunuyor. Arka tarafta 4 adet gelişmiş kamera kullanan One Plus  9 model telefon geniş kamera olarak 48 MP, teleskop telefoto olarak 12 MP, ultra geniş kamera olarak 8 MP ve derinlik kamerası oalrak 2 MP çözünürlükte toplam 4 sensör içeriyor. Bu sistem ile 4K kalite video ve resim çekmek serbest.  Şirket ön kısma da tam 20 MP kamera yerleştirdi.

Sistemi besleyen pil 4.500 mAh kapasiteli bir pildir ve Li polimer türüdür. Bu batarya tam 65 Watt hızlı şarj adaptörü ile çok hızlı doluyor. 20 dakikada pilin yarısından fazlasını doldurabilirsiniz.  Mikrofonun takıldığı 3.5 mm yuva One Plus 9 cihazda yerini almıyor. Sensörlere gelince, parmak izi sensörü hızlanma sensörü, yakınlık –cayro sensörü gibi gelişmiş algılayıcılar fiziksel verileri güvenle dijital verilere çevirecek.

One Plus 9 Fiyatı

One Plus 9 donanımlarının çok iyi seçildiğini ifade ettik, tüm bu kusursuz donanımlar elbette ki biraz masraflı olacak. One Plus 9 fiyatı da buna göre belirlendi. Tam 575 dolar fiyatla satışa çıkan cihaz, 1 milyara yakın nüfusu olan Hindistan ve daha kalabalık olan Çin pazarlarında satışa çıktı

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.