Androidİncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Oppo A32 Özellikleri ve Fiyatı Nasıl Olacak?

Çin merkezli Oppo şirketi, orta seviyedeki telefonları arasına bir yenisini daha eklemesinden sonra, A serisinin son model ürünü olan bu telefonun fiyatı hakkında önemli bilgiler bulunduğu gibi, Oppo A32 özellikleri hakkında da bazı detaylı bilgilere de ulaşılmıştır. Pek çok özelliğinin yetersiz olduğu hakkında önemli eleştiriler yapılmış olan bu telefon, yine de orta seviyeli bir telefonda bulunması gereken özelliklerin neredeyse tamamına sahiptir.

Qualcomm Snapdragon 460 model işlemci yetersiz olarak kabul edilebilse de, 90 Hz ekran tazeleme hızı, 5000 mAh batarya kapasitesi ve 8 GB RAM boyutu seçeneği bu telefonda bulunan diğer önemli özelliklerdir. Telefonun maksimum olarak 18 W enerji seviyesinde olan hızlı şarj özelliği de vardır. Ayrıca telefon ekranı ise 6.5 inç genişliğe ve HD + çözünürlük standardına sahiptir. Bu ekranın, Corning Gorilla Glass 5 model dayanıklı camdan üretildiği de bilinmektedir.

Fiyatı, 4 GB ya da 8 GB RAM boyutu seçeneklerine bağlı olarak değişen telefonun 128 GB dahili depolama alanının yanı sıra 256 GB hafıza kartı desteği de bulunur. Ana kamera çözünürlüğü 13 MP, ikinci ve üçüncü arka kamera çözünürlükleri 2’şer MP olan telefonun ön kamerası ise 8 MP çözünürlük değerine sahiptir. Telefonun işletim sistemi versiyonu Android 10’dur.

 

Oppo A32 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Oppo A32 özellikleri kadar önemli olan bir diğer konu ise Oppo A32 fiyatının Türkiye’de ne kadar olacağıdır. Yabancı markalı ürünlerin Türkiye’ye girmesi ile beraber uygulanan vergi zamları tam olarak bilinemediği için bu konuda bilgi vermek zordur.

Fakat telefonun 4 GB RAM boyutuna sahip olan modeli için önerilen fiyat 175 Amerikan Doları (yani vergi zamları hariç olarak yaklaşık 1.305 Türk Lirası) ve 8 GB RAM boyutuna sahip olan modeli için önerilen fiyat ise 220 Amerikan Doları (yani vergi zamları hariç olarak yaklaşık 1.635 Türk Lirası) olarak biliniyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.