Diğer Yazılarımız

Pmaktif Nedir? Nasıl Sipariş Oluşturulur?


Günümüz iş dünyasında başarılı projeler yönetmek, bir organizasyonun sürdürülebilirliği ve büyümesi için kritik bir öneme sahiptir. Bu noktada da etkili proje yönetimi, bir işin başarısını belirleyen anahtar faktörlerden biri haline gelmiştir.  İşte tam bu noktada pmaktif devreye giriyor. Pmaktif, proje yönetimini bir sanat haline getiren, projelerinizi planlamaktan başlayıp başarılı bir şekilde tamamlamaya kadar olan süreci yönetmenize yardımcı olan güçlü bir araçtır. Bu yazımızda PM Aktif’in iş dünyasındaki rolünü ve iş süreçlerine kattığı değeri keşfedeceğiz.İşte detaylar…

Pmaktif Nedir?

Pmaktif, Philip Morris Sabancı’nın Türkiye’deki tekel bayileri için geliştirdiği bir web uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde bayiler; ürünlerini online satmak gibi birçok işlemi yapabilmektedir.

Pmaktif Ne İşe Yarar?

 • Sipariş verme
 • Stok takip
 • Satış raporları
 • Ödeme işlemleri.

Pmaktif Giriş Nasıl Yapılır?

PMAktif’e giriş yapmak için şu adımları takip etmelisiniz:

 • PMAktif web sitesine gidin.
 • Giriş sayfasında, e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.
 • “Giriş” butonuna tıklayın.

Pmaktif Hesap Oluştur

Eğer PMAktif’e ilk kez giriş yapıyorsanız, bir hesap oluşturmalısınız. Hesap oluşturmak içinse şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

 • Pmaktif web sitesine gidin.
 • “Kayıt Ol” butonuna tıklayın.
 • Kayıt formunda, gerekli bilgileri girin.
 • “Kayıt Ol” butonuna tıklayın.

Pmaktif Giriş Yapamıyorum Sorunu

Uygulamaya giriş yaparken sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • E-posta adresinizi ve şifrenizi doğru girdiğinizden emin olun. Büyük/küçük harf duyarlılığına da dikkat edin.
 • Şayet şifrenizi unutuysanız hemen giriş sayfasında giriş sayfasında, “Şifremi Unuttum” bağlantısını tıklayın. Bağlantıyı kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
 • Uygulamada teknik bir sorun da olabilir. Bu durumda da PMAktif web sitesini veya sosyal medya hesaplarını takip ederek güncel bilgiler alabilirsiniz.

Ama halen  giriş yaparken hala sorun yaşıyorsanız, Philip Morris Sabancı müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Pmaktif Giriş Sorunu Nedenleri

Bazen teknik sorunlar nedeniyle pmakatif girişi yapamayabiliyoruz. Halbuki oldukça basit nedenlerle bu sorunlar gerçekleşiyor. Gelin şimdi pmaktif giriş sorununa neler neden oluyormuş yakından göz atalım.

Yanlış e-posta adresi veya şifre: Evet farkına varmadan eposta ve şifremizi girebiliyoruz. Bunun için de E-posta adresinizi ve şifrenizi doğru girdiğinizden emin olmalıyız. Ayrıca büyük/küçük harf duyarlılığına dikkat etmeliyiz.
Şifrenin unutulması: Şayet şifreyi unuttuysanız, “Şifremi Unuttum” bağlantısını kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
Teknik sorun: PMAktif’in teknik bir sorunu olabilir. Bu durumda, PMAktif web sitesini veya sosyal medya hesaplarını takip ederek güncel bilgiler alabilirsiniz.

Pmakatif Sipariş Nasıl Verebilirim?

Uygulama üzerinden sipariş vermek oldukça basit. Sadece aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • PM Aktif Web Sitesine Giriş Yapın
 • Üye Olun veya Giriş Yapın
 • Ürün ve Lisans Seçimi

Siteye giriş yaptıktan sonra da ihtiyacınıza uygun olan PM Aktif ürün ve lisans seçeneklerini görebilirsiniz. Proje yönetimi için hangi özelliklere ihtiyacınız olduğunu değerlendirerek bu kısımda size ve bayinize  uygun olan paketi seçebilirsiniz.

 • Siparişi Tamamlayın

İhtiyacınıza uygun paketi seçtikten sonra “Sipariş Ver” düğmesine basın. Karşınıza gelecek olan sipariş formunda;  kişisel bilgilerinizi, fatura adresinizi ve ödeme bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Tüm bilgileri dikkatlice ve doğru bir şekilde doldurun.

 • Ödeme Yapın

Sipariş formunu doldurduktan sonra da hemen ödeme işlemini gerçekleştirin. PM Aktif genellikle kredi kartı, PayPal veya diğer yaygın ödeme yöntemlerini kabul etmektedir.

Pmaktif giriş işlemleri oldukça kolaydır. Bu uygulamayı kullanarak proje yönetim süreçlerinizdeki verimliliği artırabilirsiniz. Hatta iş projelerinizi daha etkili bir şekilde yönetebilirsiniz. Güçlü özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde bu uygulamayla; projelerinizi planlama, izleme ve değerlendirme süreçlerini kolayca yöneteceksiniz.

PM Aktif birçok analitik araçlar ve raporlama seçenekleri, projelerinizin ilerlemesini anlamanızı ve gerektiğinde düzeltici önlemler almanızı sağlayan özelliklere sahip. Bu yüzden de ülkemizde birçok kullanıcısı bulunmaktadır. Az evvel sizlere anlatmış olduğumuz teknik orun gidericiler bir işinize yaramadıysa uygulama üzerinden teknik destek alabilirsiniz. Destek ekibi gerekli kontrolleri sağladıktan sonra sizlere yardımcı olacaktır. Ama öncesinde uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.