Film&Dizi

Praomook Dizisinin Konusu Hakkında Kısaca Bilgi


Mook ve Lung, Lung’u mutsuz etmek için gençken ebeveynleri tarafından evlendirildi. Mook, Lung’a âşıktır ama Lung, Mook’u sevmez, ona çirkin ördek yavrusu der ve ayrılır. Birkaç yıl sonra Praomook para kazanmak ve borçlarını ödemek amacıyla bir gece kulübünde çalışmaya başlar. Chalunthorn, Mook’u tanımıyor ve onu kötü bir çocuk olarak yanlış anlıyor, bu yüzden kulübe gelen Lung’la anlaşamıyor. Dizi bizden onun talihsiz hamlesini tahmin etmememizi istiyor. Mook, teklifi yalnızca geçmiş deneyimlerinin intikamını almak için kabul ediyor. Lung, mook’tan kaçınmak amacıyla eşcinsel gibi davranıyor ama Mook buna inanmaz. Charnthorn’un eski kız arkadaşı Treenatch, Charnthorn’u geri kazanmaya çalıştığı için ondan intikam almak istiyor.

Praomook Dizi Bilgileri

Dizi kısaca bu şekilde bir akışa sahiptir. Romantik türde bir dizidir. Yönetmeni ‘ Sarasawadee Wongsompetch’ isimli ünlü Tayland yönetmenidir. Başrollerin gerçek isimleri Pon Nawasch ve
Bua Nalinthip olarak bilinmektedir. Dizinin asıl dili Tayca’dır. Bunun sebebi ise dizinin bir Tayland dizisi olmasından kaynaklanmaktadır. Praomook kaç bölüm diye sorulacak olursa, dizi 1 sezon 15 bölüm olarak yayın hayatını sürdürmüştür. İzlenme sayısı hem kendi ülkesinde hem de başka ülkelerde oldukça yüksektir. 10 Mayıs 2021 tarihinden 5 Temmuz 2021 tarihine kadar yayınlanmıştır. Praomook Türkçe altyazılı izle diye internetten aratarak ülkemizde internet sitelerinde gerek indirilerek gerekse indirilmeden sürekli olarak izlenmektedir. Praomook dizisinin gösterim süresi 90 dakika olarak belirlenmiştir. Praomook dizisi Türkiye’de çok sevilen ve oldukça popüler olan bir dizidir. Tayland dizileri genel olarak drama olmaktadır.

Praomook Dizisi Altyazı ve Dublaj Seçenekleri

Praomook dizisi son dönemler de tüm dizi ve film izleme sitelerinde sıralamada ilk beşe girmiştir. Bu şekilde çok sevilen dizi, karakterleri ile ön plana çıkmıştır. Dizinin karakterleri genel olarak uyumlu ve tatlı karakterler olsa da bazı sert sahneler de izleyici tarafından hoş karşılanmaya devam etmiştir.

Yabancı dizi izlemek ayrıca bir keyif ve tutkudur. Üstelik dizi izlerken verilen bilgiler dâhilinde bazen dizinin dilini dahi çözebilen bir kısım insan olmuştur. Bundan dolayı yabancı dizi sektörü hiçbir zaman bitmeyecek bir sektördür. Praomook, kendi dilinde yani tayca da en çok izlenen dizi olarak tarihe geçmiştir. 2021 yapımı olması son dönemlerin popüler dizisi olmasını etkilemiştir.

Herhangi bir arama motoruna Praomook 1.bölüm izle Türkçe altyazılı yazıldığında Türkçe altyazılı izleme seçenekleri çıkacaktır. Bu diziyi isterseniz altyazılı şekilde isterseniz de kendi dili olan tayca’da izleyebilirsiniz. Dublajlı olarak da izleme seçenekleri mevcuttur. Tüm diller de dublajlı izleme seçenekleri de mevcuttur. Dizinin içeriği genel şekliyle şöyledir;

Performansından sonra ona aşık olan zengin bir ailenin çocuğu olan ünlü DJ Praomook ve Chalanthorn (Lan), aslında birbirlerini liseden beri tanıyorlar. Yıllar geçer ve Ran, normal bir sınıf arkadaşından daha fazlası olduktan sonra Mook’u unutur. Ama kader bir şekilde onları tekrar bir araya getiriyor. Ran onu sahnede görür ve ondan hoşlanır ve konserden sonra kulise gider. Mook, ailenin kendisi için iyi olduğuna inandığı inançlarına inanıyor ve o şekilde bir evlilik yapmak istiyor.   Bu sırada Mook, babasından bir telefon alır ve şirket koşulları nedeniyle babasına yardım etmesi için Tayland’a çağrılır. Mook, DJ’i sever ve onu reddeder. Kısa zaman sonra babasının hasta olduğunu öğrenir. Babası onu ilk aradığında gelmediği için kendini suçlar, ancak evi kurtarır ve babasının tekrar iyi olmasını umar. Bu arada Ran geri döner. Yurtdışı iş gezisinden ailesine bahseder. Babası ondan hiç memnun değildir ve onu hep azarlıyordur. Durum aynı kalır, ancak annesi Ran’ın iyi durumda olmadığını anlar. Ran hastalanır ve hastaneye kaldırılır ve ailesi, katilin aslında onun peşinde olduğunu ve neredeyse ölmek üzere olduğunu öğrenir. Bu şekilde birbirlerini hatırlayan ve devamın da bir aşk hikâyesine dönüşen olayları biz izleyicilere en güzel şekilde aktarıyor. Sarasawadee Wongsongpetch’in yönettiği dizide Pon Nawash Phupangtaxi, Bua Narinthip Saklonganpai ve Krathin Kunnarong Phratesurat gibi Tayland’ın sinemadaki en büyük isimlerinden bazıları yer alıyor. Tayland filmleri, dizileri ve romantik dramaları ile ilgileniyorsanız, Praomook’a bir göz atmanız gerekir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.