Oyun DünyasıOyun GüncellemeleriOyun İndirimleri

PUBG: Battlegrounds Steam Platformunda Ücretsiz Olarak Paylaşılıyor

PUBG: Battlegrounds Minimum Sistem Gereksinimleri


Oyun platformlarının gözde isimlerinden biri olan Steam, geçtiğimiz yılların en çok oyuncuya sahip olan PUBG: Battlegrounds oyunu ücretsiz şekilde paylaşıyor. İşte ayrıntılar!

Oyun piyasasının en önemli platformlarından biri olan Steam, aylar önce PUGB: Battlegrounds oyunu ücretsiz olacağını açıklamıştı. İşte o tarih geldi. PUBG, 11 Ocak 2022 tarihinden itibaren Steam üzerinden ücretsiz olarak temin edilebiliyor. Oyunun Battlegrounds Plus paketi 12.99 $’dan satışa sunuluyor. Bu paket içerisinde dereceli oyun modu, kariyer madalyası sekmesi, özel amaç modu ve çeşitli özel eşyalar içermektedir. PUBG oyunu ücretsiz şekilde indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak Steam oyun platformunda bir üyelik açmalısınız.
  • Üyeliğinize giriş yaptıktan sonra PUBG oyunu aratıp tıklayınız. Daha sonra gelen ekranda “Oyunu Oyna” kısmını tıklayınız.
  • Steam platformu özel olarak bilgisayarınızda yüklü ise “Steam Yüklü” seçeneğini, değilse “Yüklü Değil” seçeneğini seçerek Steam bilgisayarınızı indiriniz.
  • Son olarak Steam penceresinden PUBG oyunu bilgisayarınızı indirebilirsiniz.

2017 yılında oyun piyasasına sürülen PUBG, yayınlandığı tarihten itibaren büyük bir sükse yarattı ve en çok oynanan, aynı anda en çok oyuncunun bu oyunu oynaması gibi birçok farklı rekora imza attı. Ancak son yıllarda güncelliğini yitirmesi nedeniyle ve aynı türdeki oyunların çoğalması nedeniyle popülerliği kaybetti ve aktif oyuncu sayısı iyice düştü. Bu nedenle aylar önce yapılan bir açıklamayla oyunun Steam platformunda ücretsiz olacağı duyuruldu. Bu şekilde hem oyunun popülerliğini artırmak hem de aktif oyuncu sayısını artırmak planlanıyordu. Planların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ilerleyen günler de göreceğiz.

PUBG: Battlegrounds Minimum Sistem Gereksinimleri

PUBG: Battlegrounds oyunu akıcı bir şekilde donamadan oynayabilmek için bilgisayarınızın sahip olması gereken minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir. Ancak PUBG oyununu internet bağlantınız olmadan oynayamayacağınızı unutmayınız.

  • Windows işletim sisteminizin en az Windows 7 64 bit olması gerekmektedir.
  • İşlemcinizin Intel Core i5-4430 ya da AMD FX-6300 birisi olmalı. Veya daha üst bir model işlemciye sahip olmalısınız.
  • Ram belleğinizin kapasitesi en az 8 GB olmalıdır.
  • Ekran kartınızın DirectX 11 sürümü destekliyor olması gerekir. Ekran kartınızın modeli NVIDIA GeForce GTX 960 2GB veya AMD Radeon R7 370 2GB kartlarından biri olabilir. Ya da daha üst modellerinden herhangi biri olabilir.
  • Oyunu bilgisayarınızı yükleyebilmek için depolama alanınızda en az 40 GB boş yer olması gerekir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.