Diğer Yazılarımız

Gördüğünüz rüyanın anlamını merak mı ediyorsunuz?

Rüya tabiri nasıl yapılır?

             Uykuda olduğumuz süre içinde vücudumuz çoğu konuda devre dışı kalmıştır. Ancak beynimiz çalışmasına halen devam etmektedir. Bu nedenle de beynimiz bilinç altımızda kalmış olan ya da bizimle hiçbir alakası olmayan absürt görüntüleri uykumuzun REM evresi denilen kısmında bize gösterir.

Rüya tabirleri de geçmişten günümüze bu gördüğümüz hayallerin gerçek dünyaya ilişkin yorumlanmasıdır. Ancak burada her gördüğümüz rüyanın da yorumlanarak bize birtakım sinyaller verdiğinin düşünülmesi de yanlıştır. Çünkü çoğu rüya yorumlanarak günlük hayata ilişkin bilgiler içerebildiği gibi çoğu rüya ise yorumlansa da günlük hayatta hiçbir etkileşimde bulunmaz. Beynimizin bize oynadığı bir oyun gibi düşünün. Bazen olmayacak şeyler ister insan, gerçekleşmeyeceğine kendisi de inansa yine de olmasını ister. İşte böyle zamanlarda da bilinç altı ona oyun oynar. Olmayacağına inandığı ama çok istediği şeyleri olacakmış gibi görebilir. Bu da kişinin acaba demesine sebep olur? Genel anlamda her rüyada anlam aramamak, bu rüyanın altında bir şeyler yatıyor dememek lazım. Kişilerin ruh hallerine göre psikolojilerine göre de görülen rüyalar değerlendirilmelidir.

Rüya tabiri nasıl yapılır?

Bir rüya gördüğümüzde bunu hemen doğru yorumlayacağına inandığımız birine anlatmak isteriz. Çünkü bu rüyanın ne anlama geldiği konusunda içimizde bir merak uyanmıştır bir kere. Geçmişten günümüze rüyada görülen objeler ve canlıların günlük hayatta bize yol gösterici olduğu insanların birikimleri sayesinde aktarılmıştır. Örneğin yüzyıllardır rüyasında at gören insanlar rüyadan kısa süre sonra bazı dileklerinin gerçekleştiği konusundaki süre gelen bilgi rüya yorumcularına rüyada görülen atın bir dileğe (murada) karşılık geldiği yönünde bir bilgi kaynağı olmuştur. Bu gibi geçmişten gelen bilgiler ile günümüzde rüyalar yorumlanmaya çalışılmaktadır.

Bu anı sanki yaşamıştım demeyen var mıdır?

Evet dejavu… Bir çok insan gerçek yaşamda ben bu anı yaşamıştım, ben sanki bunu bir yerden hatırlıyorum demiştir. Kimi bunu gerçek yaşamda başka bir anda yaşadığına inanır, kimi de bilinç altında bir yerlerde bunun yerleşmiş bir hayal olduğuna inanır. Bazı rüya yorumcularına göre ise, bunların açıklaması uyku evresinde görülen rüyaların etkisidir. Daha önce görüldüğünü sandığımız anlar, yaşanmışlık hissi tamamen rüyalarımız.

Rüyalarımız psikolojimizden etkilenir mi?

Rüya bazen altta yatan kapalı tutmaya çalıştığımı, bazen de unutmaya çalıştıklarımıza da yer verir. Geçmişte yaşanmış hatırlanmak dahi istenmeyen şeyler bilinç altımızdadır ve bunlar bazen ki genelde biraz boşluğa düştüğümüz zamanlarda rüyalarla hatırlatılır. Unutmaya çalıştığımız zamanlarda bizi o kuyuya çeker sanki…

Psikolojimize göre şekillenir rüyalar. Nasıl biz hayatta bir çok şeyden olumlu olumsuz etkileniyorsak, rüyalarımızda aynen bu şekilde ruhumuzdan psikolojimizden etkilenerek şekil alabilmektedir. Her ne kadar rüya tabiri bazı insanlar tarafından batıl inanç olarak değerlendiriliyor olsa da birçok insan için kişisel anlamda geleceğe yön vermede bir araçtır aslında.

İşte tüm bunlar ve daha fazlası hakkında her türlü bilgiye ulaşacağınız en kolay adres www.semaningozuyle.com

 

 

Gecbunlari

Teknoloji Haberleri Ve Gündeme Dair Haberlerin Yer Aldığı Bir Blog Şeysiii.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.