Androidİncelemeler ve Testler

Samsung Galaxy A51

Samsung Galaxy A51 Model Telefon Teknik Özellikler


8 çekirdekli popüler işlemci olan Exynos 9 işlemcisinin 4 çekirdeği 2.3 GHz hızda çalışırken, diğer 4 çekirdeği de 1.7 GHz hızında çalışıyor. Ortaya süper bir performans çıkıyor. Ancak bir telefonun çok hızlı olması, sadece iyi bir işlemci ile olmuyor. Bu nedenle Samsung Galaxy A51 Model Telefonda kullanılan RAM ve GPU modelleri ve kapasiteleri de büyük öneme sahip. 2020 yılında çok tutulması beklenen bu yeni modelin teknik detaylarına bakalım;

 

Samsung Galaxy A51 Model Telefon Teknik Özellikler

Cihazda 6 GB ram donanımı var ve 128 GB temel versiyon için ROM bellek alanı var.  Toplamda 172 gr ağırlığa sahip olan bu cihazın 15.8 cm uzunluğu var. Genişlik ise 7.3 cm olarak tasarlanmış ele avuca sığan güzel bir cihaz. 6.5 inç büyüklüğe sahip olan bu ekranın santimetre cinsinden değeri 16.51 santimetre ölçüsündedir. 6 GB RAM ile gelen bu cihaz arka tarafta ana kamera olarak 48 mega piksellik bir sensör barındırıyor. Buna yardımcı olacak 3 adet daha kamera var: Bunlar da 12 mega piksel 5 mega piksel ve derinlik sensörü olarak 5 mega piksel olarak çeşitleniyor. Samsung Galaxy A51 model telefonda ön kısma 32 mega piksellik bir kamera yerleştirilmiş. 4.000 mili amperlik bir bataryası olan cihaz son derece gelişmiş donanımlarla geliyor. Makinede yakınlık sensörü ışık sensörü jiroskop sensörleri Parmak izi sensörü gibi sensörler bulunuyor.

Android 10 işletim sistemi ile gelen bu cihaz çift SIM desteği ile geliyor. 4G Ağlarını destekleyen A51 model telefon donanımsal olarak mali g72 grafik işlemci taşıyor. Cihazın işlemcisi 64-bit mimari üzerine inşa edilmiş ve bunu destekleyen 6 GB kapasitede bir RAM taşıyor, kasa renkleri olarak mavi prizma siyah prizma beyaz renklerle gelen bu cihazın yapı malzemesi plastik olarak seçilmiş. Bu da fiyatı düşürmek için uygulanan bir politikadır. Makinenin ekranı Süper Amoled teknolojisine sahip olan ekranı delikli bir ekrandır.

Samsung Galaxy A51 Ekran Özelikleri

İnç başına 405 PPI çözünürlüğe sahip olan bu ekran 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahiptir. 106 GB Seviyeye kadar kullanıcı tarafından  kullanılan bir alanı mevcut ve bu alanı genişletmek isteyenler için 512 GB seviyeye kadar micro- SD desteği ile dahili alan genişletilebilir. Samsung Galaxy A51 Model Telefonun otomatik Flash yüz algılama özelliği 8X dijital Zoom yapabilen kamerası var ve bu kamera 8000 x 6000 piksel çözünürlükte görüntü alabiliyor. Yüksek dinamik Aralık modu özelliği –HDR-   olan bu kamera dışında ön tarafa 32 mega piksellik bir kamera yerleştirilmiştir. Makinenin 4.000 mili amperlik bir bataryası olduğunu anlatmıştık, bu batarya 15 watt hızlı şarj adaptörü ile şarj edilebilir ve 4G ağları ile 32 saate kadar konuşma imkanı sunabilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bu Cihaz Bir Efsane Ya samsung a51 özelikleri ve fiyat performans ürünü bence.

  2. herkesin düşüncesi kendine ama bencede piyasada Samsung Galaxy A51 telefon mu kaldı? bir zaman sonra çöp oluyor android telefonlar iphone kraldır arkadaşlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.