AndroidMobil AlemiTeknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S24 Yapay Zeka ile Kendine Hayran Bıraktırıyor!

Samsung Galaxy S24 Yapay Zeka ile kendine hayran bıraktıracak özelliklere kavuşuyor. Google Gemini ile güçlendirilmiş işlevsel bir cihaza hazır olun.

Samsung, Galaxy serisini sürekli olarak geliştirmeye devam ederek ailesini büyütmeye devam ediyor. Özellikle yapay zekanın gelişmesi ile birlikte artık akıllı cihazların daha işlevsel hâle gelebilecek olduğunu gören Samsung, yeni özellikler ekleyerek Galaxy S serisini yeni bir canavara dönüştürmeye hazırlanıyor.

Yapay zekadan alınan destek ile birlikte telefonla konuşma sırasında anlık çeviri yapabilen cihaz, uluslararası konuşmaları kendi dilinizde yapmanıza imkan tanıyacak.

 • Telefon konuşmalarını anında çevrime,
 • Yapay zeka destekli klavye ile anında çeviri,
 • Ses kayıtlarını kolayca metine dönüştürebilme,
 • Cricle To Search (Daire içinde arama),
 • Yapay zeka ile profesyonel Fotoğraflar çekme imkanı.

Gibi özellikler Google Gemini’nin yapay zeka motorundan destek alarak tüm kullanıcılara sunulacak. Kullanıcılar, içerik üretme ve içerik tüketme konusunda daha etkili araçlara sahip olacak.

Samsung Galaxy S24 Yapay Zeka Özellikleri Nelerdir?

Samsung Galaxy S24 Yapay Zeka ile eşsiz deneyim sunmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların kimi konularda pratik çözümlere ulaşmasını hedefleyen Samsung. Kamera çekiminden içerik düzenlemesine, telefonda canlı çeviriye kadar pek çok özelliğe cihazında yer veriyor.

Sürekli olarak kendini geliştirecek olan bir yapay zekaya sahip olan Galaxy S24 serisi. Çıkışından sonra daha gelişmiş ve farklı özelliklere kavuşabilir. İşte, şimdilik kullanıcılara sunulan özellikler;

1 – Live Translate – Telefonda Canlı Çeviri İmkanı

Hali hazırda uygulama halinde canlı çeviri yapmaya imkan tanıyan, turistik gezilerde de bir hayli çözüm sağlayan uygulamalar bulunuyordu. Ancak Samsung, Galaxy S24 serisi ile birlikte bu özelliği telefonlarına dahil etmeye başlıyor.

Özellik, karşıdan gelen sesi algılıyor veya seçtiğiniz dilden dinlemeye başlıyor. Söylenenleri anlıyor ve kelimesi kelimesine anlık olarak çeviri hizmeti sağlıyor. Çevirdiği tüm kelimeleri okuma seçeneği ile çeviriyi sesli olarak duymanızı da sağlıyor.

Cihaz, sonrasında karşı tarafın dilinde cevap verebilmeniz için sizi dinliyor. Dinleme işlemi bitince çeviriyor ve karşı tarafa sesli şekilde söylediklerinizi iletiyor.

2 – Samsung Yapay Zeka Destekli Klavye ile Yazmak Daha Kolay

Samsung Galaxy S24 Yapay Zeka özellikleri ile pek çok konuda kullanıcı deneyimini üste çekmeyi başarıyor. Hali hazırda Google klavyelerde bulunan anlık çeviri özelliğini Google Gemini alt yapısından destek alarak cihazlarına var sayılan olarak ekleyen Samsung, anlık olarak çeviri yapmanıza imkan tanıyor. Ancak, Gemini ile destek alan Samsung’un Gboard’un yaptığı. Sadece gönderirken çevirme özelliğini de geride bırakıyor.

Öyle ki cihaz gelen mesajları, E-postaları ve daha pek çok seçeneği metinlerin altında çıkan baloncuklar ile ana dilinize çevirebiliyor.

Ancak özellikler sadece çeviri yapmak ile sınırlı değil;

 • Verdiğiniz kelimelerle metinler üretebiliyor,
 • Yapay zekaya girdiğiniz promptlara göre içerikleriniz için başlıklar üretebiliyor,
 • Anlamlı çeviriler yapması için komut girimine izin veriyor,
 • Sizin için arkadaşınıza özel mesajlar yazabiliyor.

Klavye içine gizlenmiş mini Google Gemini ile yapay zeka metin desteklerinin hepsine anında ulaşmak mümkün.

3 – Ses Kayıtlarından Metine Dönüştürme – Birden Fazla Konuşmacıyı Anlayabilir

Samsung Galaxy S24 Yapay Zeka özellikleri arasında birden fazla konuşmacının sesini ayırarak metine dönüştürebilen bir özellik daha sunacak.

Sesten metine dönüştürme özelliği ile öne çıkan Galaxy S24 Alınan ses kayıtlarını uygulaması üzerinden metine dönüştürebilecek. Tek bir metin olarak dönüştürme işlemi yapmak yerine konuşmacıları algılayarak diyalogları konuşmacılara göre çeviri desteği de sunabilecek.

4 – Daire İçine Alarak Arama Teknolojisi – Cricle To Search

Samsung Galaxy S24 serisi, daire içine arama teknolojisine sahip olarak gelecek. Söz konusu teknoloji için Samsung’un seçtiği isim Cricle To Search olarak karşımıza çıkıyor.

Özellik, fotoğrafta yer alan ve merak ettiğiniz kısımları daire içine almanızı. Daha sonra daire içine alınan kısmı da yapay zeka ile bulabilmenizi sağlıyor.

Aradığınız şey tarihi bir mekan da olabilir fotoğrafta yer alan bir bitki de. Galaxy AI teknolojisinden güç alan daire içine alarak arama teknolojisinin kullanımı da oldukça basit.

 • İçinde arama yapmak istediğiniz fotoğrafı açın,
 • Yapay zeka uygulamasını çalıştırmak için orta tuşa basılı tutun,
 • Galaxy AI açıldıktan sonra fotoğrafta aramak istediğiniz kısmı parmağınız ile daire içine alın.

Sonuçlar birkaç saniye sonra ekranda karşınızda olacak. Söz konusu özelliği her alanda kullanmanız da pratiklik açısından oldukça önem taşıyor.

5 – Yapay Zeka Destekli Profesyonel Fotoğraflar

Lansman sırasında yapay zeka ile desteklenmiş kamera ile öne çıkan Samsung Galaxy S24 Yapay Zeka yönünde kendini ne kadar ilerlettiğini gözler önüne seriyor.

Fotoğraf çekim alanını algılayarak daha doğru renkler sunabilmek için otomatik ayarlama yapabilen Samsung AI. Sadece fotoğraflar için değil, videolar için de en iyi sonuçları veriyor. Renk oranlarının ayarlanması, gelişmiş odak desteği gibi pek çok alanda destek veren yapay zeka. Çekilen fotoğrafların düzenlenmesi konusunda da aynı desteği sunmaya devam ediyor.

Fotoğraftaki nesneleri kaldırma, fotoğrafta yer alan her şeyin yerini profesyonelce değiştirebilme özelliği sayesinde fotoğrafınızı bozmadan oynamalar yapabilir. Yapay zekadan destek alarak eklemelerde bulunabilirsiniz.

Samsung Galaxy AI Ücretli Mi Olacak?

Samsung Galaxy AI ile birlikte kullanıcılara eşsiz deneyimler sunuluyor. Ancak, Samsung severler tarafından ortaya atılan iddialara göre söz konusu özellik ilerleyen dönemlerde ücretli olarak sunulabilir.

Samsung Galaxy S24 Yapay Zeka özelliği yani Galaxy AI olarak bilinen özellik desteği şu an için sadece S24 ailesinde yer alıyor.

Kullanım oranının artarak diğer cihazlara gelecek olduğunun altını çizecek olursak, yapay zeka desteğinin gelecek yıllarda ücretli olarak sunulabileceği tahmin edilebilir.

Ancak, söz konusu durum ile ilgili Samsung tarafından bir açıklama gelmiş durumda değil. Tahmini ücretli desteğin 2025 Yılının başlarında geleceği düşünülüyor.

Samsung Galaxy S24, Ultra Ne Zaman Çıkıyor?

Samsung yeni yapay zeka destekli Galaxy S24 serilerini 17 Ocak tarihindeki Lansmanda tanıttı. Tanıtım sonrasında yani 18 Ocak itibari ile birlikte cihazlar ön satışa sunuldu.

Ön satışa açılan cihazlar 30 Ocak tarihinde satışa sunularak kullanıcılara ulaştırılacak. 30 Ocak tarihinin gelmesi ile birlikte Samsung Galaxy S24 Ailesi ülkemizde de pek çok teknoloji mağazasının raflarında ve internet sitesinde yer alabilecek.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.