Biyografi

Seçil Erzan

Futbol dünyasının popüler hale gelen isimlerini yüksek kar getirili fon vaadiyle dolandırdığı iddia edilen ve bu iddia ile gündeme gelen  Seçil Erzan kimdir? Sorusunun yanıtını alabileceksiniz. Seçil Erzan kaç yaşında, hangi futbolcuları dolandırdı gibi soruların yanıtlarını alarak, mesleğine ve hayatına dair detayları da elde etmiş olacaksınız.

Özel bir bankada Müdür olarak görev yapan Seçil Erzan ile ilgili sosyal medyada ve internet sayfalarında pek çok habere yer verilmiştir. Tutuklanan Bankacının hangi isimleri dolandırdığı ve yaşamı araştırma konusudur.

Bankacı Seçil Erzan Nereli?

2013 yılında görev yaptığı özel banka ile Galatasaray takımı arasında yapılan sponsorluk anlaşması döneminde  Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in finansal danışmanlığı görevini yapan isim olarak ön plana çıkmaktadır. Futbolculardan ve iş insanlarından oluşan çok sayıda gruba fon vaadiyle yüksek para getirisi tavsiyesinde bulunduğu iddia edilmektedir.

Seçil Erzan’ın Tekirdağ ili Çorlu ilçesinde gözlerini dünyaya açtığı ve eğitimini de Çorlu Lisesi’nde tamamladığı bilinmektedir. Üniversite eğitiminde ise Kocaeli’de bulunan ve Çorlu’da bulunan bir bankada 10 yılı aşkın süre görev yapan Erzan’ın sonrasında İstanbul’da bulunan bir bankada şube müdürlüğü görevine başladığı belirtilmektedir.

Denizbank Bahçeşehir şube müdürlüğüne atanan, sonrasında 2012 yılında Denizbank’ın Florya şubesinde müdürlük görevini gerçekleştiren ve  Levent Büyükdere şubesinde müdür olarak görev yapan Erzan’ın lüks hayatı sevdiği, bakımlı olduğu ve iyi yaşamaya önem verdiği de vurgulanmaktadır. Ailenin tek çocuğu olan Erzan,  Fatih Terim’in de içerisinde bulunduğu çok sayıda futbolcuya finansal danışmanlık yapmıştır.

2020 yılında özel fon müşterileri arasında oldukça ünlü futbolcuların da katıldığı belirtilirken Erzan’ın yeni kişilerden aldığı parayı eski katılımcılara dağıttığı da iddia edilmektedir. Kendisine para emanet eden kişilere ise bankanın kaşesinin bulunduğu kağıtlar ile güvence mektuplarını verdiği aktarılmaktadır. Yeni müşterilerin gelmemesi üzerine sistemin çöktüğü belirtilirken, foyasının ise 7 Nisan 2023’te açığa çıktığı belirtilmektedir.

Hakkındaki iddialara bakıldığında müşterilerinin hesaplarından para çekerek yüksek miktarda borsaya katılım gösterdiği ve günler içerisinde 1 milyon TL’yi aşkın zararının bulunduğu da belirtilmektedir. Bu esnada teyzesinin oğlu Tanın Yılmaz’dan ve galerici Ali Yörük’ten  yardım istediği belirtilen Erzan’ın bu paralar ile açığını kapatamadığı ve tefecilerden yüksek faizle borçları aldığı da belirtilmektedir.

Fon adı altında para kazandırma vaadinde bulunarak milyonlarca doları topladığı isimler arasında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan ve Fernando Muslera’nın da bulunduğu belirtilmektedir. Bu sebeple nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklanmıştır.

Kendisi ile birlikte 6 sanığın da toplamda 18 kişiyi dolandırma iddiasıyla yargılanmaya başladığı belirtilmektedir. Tüm soruşturmalar kapsamında tutuklanan kişi sayısının ise 4 olduğu belirtilmiştir. Seçil Erzan ve 6 şüphelinin hakkında belgelerde sahtecilikten ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından davaların açıldığı görülmektedir. Eski şube müdürü Seçil Erzan hakkında mahkeme tarafından açıklanan ara karara göre tutukluluk halinin devam etmesine dair hüküm verildiği belirtilmiştir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.