Oyun Dünyası

Steam Koleksiyon Kartları Nedir Ve Bunları Nasıl Elde Edersiniz?

Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar?


Steam ortamında dağıtılan kartların her birinin bir özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde oyuncular birçok avantaja sahip olmaktadır.

Steam Kartlarına dair tüm merak edilenleri sizler için derledik. İşte detaylar…

Steam üzerinden bir oyun oynanırken koleksiyon kartlarından kart kazanılabilmektedir. Ama bu kartların kazanabilmesinden evvel Steam Kartlar Nedir? Ona değinelim…

Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar?

Steam kartları tamamen sanal kartlardır. Steam ekranında bulunan bu kartlar kesinlikle ödüllere dönüştürülemez.

Steam Koleksiyon Kartları bir setin parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Koleksiyon Kartlarını set olarak toplamak gerekir. Bu şekilde Steam profilinde özel ödüller kazanma imkanı bulunmaktadır. Toplanan bu kartlar sayesinde cüzdan fonları satın alımı sağlanabilir. Ayrıca bu kartlar Steam alışverişlerinde de kullanılabilir. Bunun yanında Ticaret Kartları da bulunmaktadır. Bu folyo kartlar sayesinde rozete dönüştürme imkanı da bulunmaktadır.

Steam Koleksiyon Kartları Nasıl Kazanılır?

Steam Koleksiyon Kartları kazanabilmenin en kısa yolu Steam üzerinden oyun oynamaktır. Steam’da oyun oynamak elbette zorunlu değil. Burada oyunu sadece açmak bile avantaj sağlayacaktır. Oturum açtıktan sonra bu kartlar otomatikman profile düşmeye başlayacaktır. Elbette günümüzde Steam Koleksiyon Kartları kazanmak için oyun oynamadan yöntemler mevcuttur. Ancak bu yöntemler pekte keyifli olmayacaktır. Bir oyunu oynadıktan sonra eğer Koleksiyon Kartları kazanmışsanız mutlaka bilgilendirme mesajları gelecektir. Bunun içinde sistemin sağ üst köşesinde yer alan yeşil renkli mesajları kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Gelen yeşil zarfa tıklayarak gelen zarfı envanter ekleyebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra kartlar otomatikman sisteme eklenmiş olacaktır.

Steam Kartlar Nasıl Toplanır?

En başta da belirttiğimiz gibi koleksiyon kartlarını setler halinde toplamak gerekmektedir. Bu da elbette birden mümkün değildir. Örneğin bir oyunda sekiz kart var ise oyunda alacağınız kartlar dört adettir. Elbette bu kartların güçlenmesi için, güçlendirici paketleri bulunmaktadır. Bu paketlerin aracılığıyla daha fazla kart alınabilir. Hatta rozetlerin üretilmesine başlandıkça çok daha fazla kart kazanılmaktadır. Destek paketlerine bakıldığında ise, burada rastgele kartlar da bulunmaktadır. Booster paket ismi verilen bu paketlerin içerisinde ayrıca folyo kartları da bulunmaktadır. Destek paketlerinden faydalanabilmek içim Steam üzerinden oturum açılması gerekmektedir.

Topluluk üzerinden istenmeyen kartların satılmasıyla da elde edilebileceği gibi ayrıca, Steam cüzdanında yer alan paralar ile burada yeni kartlar satın alınabilir.

İhtiyaç duyulan kartları hızlı olarak satın alabilmek için mutlaka Rozetler sayfasına giriş yapılmalı ve bir oyuna tıklanmalıdır. Daha sonra da istenilen kartın yanında pazara tıklayarak göz atılır.

Eğer oynanan oyun fazla tercih edilen bir oyun değilse listelenen kartların arasında ihtiyaç duyulan kart olmayacaktır. Kart bulunuyorsa da fiyatlı olarak karşınıza çıkacaktır.

Elinizde bulunan fakat ilgilenmediğiniz oyun kartları varsa da bunları, Steam arkadaşlarınızla da kullanmanız mümkündür. Bunu yapabilmek için de Steam üzerinden arkadaş listesine gidilerek;

 • Ticaret
 • Bir Ticaret Teklifi Gönder.

Adımları izledikten sonra rozetler sayfasına ulaşarak takas teklifleri yapabilirsiniz. Kart takas işlemleri anlaşma yapmaya bağlı bir durumdur. Takas işlemlerinde ayrıca oyun içerisinde bulunan oyun eşyalarının takası bile sağlanabilir.

Steam Kartları Ne Yapılmalı?

Steam Kartlarını elde etmeyi başarmışsanız, onları ödüllere dönüştürerek kullanabilirsiniz. Ayrıca Steam Topluluk Pazarı üzerinde para karşılığında da satım işlemleri yapılabilir.

Eğer tüm Steam Koleksiyon Kartları setine sahip olmuşsanız onları rozet haline de getirebilirsiniz. Bu rozetler sayesinde farklı ödüllerde kazanabilirsiniz. Şayet oyun içerisinde başka bir sette kazanmışsanız bunları da, elinizde ki rozetleri yükseltmek maksadıyla kullanabilirsiniz. Ancak burada sınır 5 keredir.

Ama eğer rozetlerin seviye durumlarıyla ilgilenmiyorsanız koleksiyon kartlarınızı Steam Topluluk Pazarı ortamında satışa sunabilirsiniz. Burada kartların ücretleri konusunda bir standart yoktur. Kartların fiyatlarını belirleyebilirsiniz. Burada oynanan oyunun popüler olması önemlidir. Aksi halde kartlar dikkat çekmeyecektir. Profilinizde deponuza giderek, kartınızı seçip satışa sunabilirsiniz. Satışa sunulan kart veya kartlar sarıldıktan sonra elde edilen para otomatikman Steam cüzdanına gidecektir.

Size anlattığımız bu bilgiler doğrultusunda Steam Koleksiyon Kartları ile neler yapabileceğinizi biliyorsunuz. Steam kartlarını toplamak için binlerce oyun bulunuyorken kartları en kolay nasıl toplayabilirsiniz bunları sizlere aktaracağız…

Steam Kart Kazandıran Oyunlar

Steam sisteminin oyun sağlayıcısı olmasının dışında ayrıca içerisinde minik bir oyun pazarı bulunmaktadır. Bu sayede az da olsa kar elde edilebilmektedir. Bunun için belli başlı kartların kazanılması gerekmektedir. Elbette bunu başarmak için de belli başlı oyunları oynamak gerekiyor.

 • Zup Serisi

Bu seride oyuncular, tek kişilik parkurları bulunan oyunda düşen kartları yakalamamız halinde üstüne karda elde edilmektedir . Zup Serisinde takas kartlarına bakıldığında ucuz fiyat etiketlerine sahip olsa da çokça tercih edilen oyunlar arasında yer alıyor.

 • Left For Dead 2

İnternet kafe oyunları arasında favori oyunlar arasında yer alan bu oyunla düşen kartlar, yüksek fiyatı ile indirimli etiketlerin yarısı tekrar kazanılabilir. İndirimli fiyat özelliği sayesinde kolaylıkla kar elde edilecektir.

 • Broken Armor

Atari tarzı oyunlardan biri olan Broken Armor oyunu 2.10 TL gibi uygun fiyatıyla oyunculara kar elde edilebilmektedir.

 • Orbt XL

Hyper Casual oyun tipi olan bu Orbt XL oyunu kartlar konusunda oldukça bonkör bir oyundur. Oik ve Zup oyunları gibi karlı avantajlar sağlayan bu oyun oyunculara eğlenceli zaman yaşatıyor.

 • Oik

Tamamen fizik tabanlı bulmaca oyunlarından oluşan Oik oyunlarına bakıldığında Zup oyunlar gibi avantajlı oyunlar arasında. Bu oyunu oynayarakta birçok kart kazanılabilir.

Steam Üzerinden Para Kazanma Yolları

Steam üzerinden para kazanmanın yollarına bakıldığında yukarıda az da olsa değinmeye çalıştık. Ama bu konuyu daha da açacak olursak.

 • Pazardan kart satın alma.
 • Değiş tokuş işlemi.
 • Oyun sonunda kart alma

Bu arada en avantajlı yol elbette takas işlemidir. Eğer set toplamayı başarmışsanız da bunun kazancı daha fazla olacaktır. Burada para kazanmanın planlaması çok basittir. Kartların satış işlemleri esnasında , kartların ucuz olması sebebiyle kazanç seması şu şekildedir :

 • Steam üzerinden ticaret kısmı açılır.
 • Kartların yer aldığı Steam. Tools bölümüne gidilir.
 • Kart maliyetlerine göz atılır.
 • Fiyatlara karar verilir.
 • Oyun satın alımı yapılır.

Oyun veya oyunların satın alım işlemi yapıldıktan sonra da kart toplama işlemlerine devam edilir. Daha sonra da toplanan kartlar, kullanılmayacak ise satışa sunulur.

Para Kazanma yollarından diğer biri olan turnuvalar da profesyonel oyuncuların ödül sistemine sahip olması da avantaj sağlayacaktır. Bu turnuvalarda oyuncular, karlarının bir kısmını oyun şirketleri ile paylaşmaktadır.

Steam ortamının ana görevi aslında işleyişe devam eden bir oyun mağazasıdır. Burada oyun geliştiricileri, oyunları yüzde 90 gibi bir oranla indirimli olarak satmaktadırlar. Eğer sizler bu indirimleri yakalayıp oyun satın almayı başarırsanız daha sonra üstün bir fiyatla satabilirsiniz. Bu şekilde yüksek oranda kar elde edilecektir.

Steam üzerinden para kazanmanın avantajları

 • Oyunların o anki değeri üzerinden çalışılır.
 • Basit şemaları bulunmaktadır.
 • Kendi kişisel deneyimi oluşturulur.

Steam üzerinden para kazanmanın dezavantajları

 • Düşük kazanç sistemi
 • Sermaye olması gerekliliği.

Steam üzerinden elde edilen kazançların fazla para getirmemesi olsa da sıkı bir çalışma yapılarak, büyük meblağlara ulaşmak mümkün olacaktır.

Steam’den Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Diyelim ki başardık ve Steam üzerinden kazanç elde edildi. Elde ettiğimiz paraları nasıl çekeceğiz?

Ne yazık ki parayı direk çekme gibi bir durumu söz konusu değil. Ancak Pazar yerine ek olarak karşımıza çıkan üçüncü taraf sitesi sayesinde direk para çekme söz konusu olabilir. Buna örnek olarak şu şekilde yapabiliriz :

 • Gerçek deri satın almak için siteye giriş yapılır.
 • 50 rubleye kadar olan sitenin en popüler ürünü seçilir.
 • Satın alımı yapılan ürünün satım işlemi yapılır.
 • Ürün parasının çekim işlemi yapılır

Bu sayfa üzerinden en karlı yöntemi soracak olursanız. Elbette profilin satılması deriz. Başarılı bir profilin satışı, kartlardan daha fazla gelir sağlayacaktır. Dışarı da yer üçüncü taraflardan alıcılar bulmak yeterli olacaktır.

Steam hesabı üzerinde yer alan kitaplıkta yer alan oyunların kalitesi de, profil satışında etkili olacaktır. Bunun için de kütüphanede popüler oyunların olmasına dikkat edilmelidir. Söz konusu olan oyunların yüksek miktarlarda kart düşüren oyunlar olması da önemlidir. Kart toplayıp satmak yerine, oyunlara sahip olup profili satmak en kısa sürede kazanç elde etmeyi sağlayacaktır. Bu yöntem birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Özellikle de kart toplamakla vakit kaybetmek istemeyenler için bu yol çoklukla tercih edilmektedir. Ama eğer kart toplamaktan zevk alıyorsanız yukarıda yer alan oyunları oynamaya özen göstermelisiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.