Film&Dizi

Tek Oturuşta Bitireceğiniz Netflix Dizileri

Sürükleyici Netflix Dizileri Arasında Witcher


Netflix dizileri pandemi döneminde insanların zaman geçirmesi için en iyi tercih olmaya başladı. İnsanların evlerinde çokça vakit geçirdiği bu süreçte dizi ve film izlemek insanlara zamanlarının hızlı geçmesini sağlıyor. Hem ülkemizde hem de dünyada insanlara dizi ve film çeşitliliği sunan en iyi platform ise Netflix. Her geçen dönem abone sayısını arttıran Netflix pandeminin ilk başladığı dönemde abone sayısını katlamıştı. İlerleyen süreçlerde de pandemi ile birlikte Netflix platformuna olan ihtiyaç ve istek artmaya devam etti.

Bu durumun farkında olan Netflix ise 2021 yılında çekilen dizi ve film sayısını arttırmaya devam etti. Yeni Netflix filmleri ve dizileri her hafta izleyiciler ile buluşuyor. Ülkemizdeki fiyat politikasında bazı değişiklikler ile gündem olan Netflix yayınladığı içerikler ile kendini affettirmeyi başardı. Hem yerli hem de yabancı yapımları birer birer yayınlayan Netflix sayesinde Covid – 19 süreci çok daha hızlı geçmeye devam ediyor.

Sürükleyici Netflix Dizileri Arasında Witcher

Başta bilgisayar oyuncuları olmak üzere pek çok insan artık Witcher ismine son derece alışık. İlk olarak kitap olarak yayınlanan Witcher büyük bir beğeni kazanmıştı. Fakat Witcher ismi CD Projekt Red şirketinin Witcher oyunları çıkarması ile ününe ün kattı. Özellikle 2. ve 3. Witcher oyunları tüm dünyada milyonlar sattı ve pek çok ödülün de sahibi oldu. Netflix ise bu markayı dizi evrenine taşıyarak İnsanların bu ismi çok daha iyi tanımasını sağladı. Netflix doğaüstü dizileri arasında çok sevilen dizi eleştirileri de beraberinde getirdi.

Özellikle kitabın ve oyunun fanları diziyi pek çok konudan eleştirse de diziye başlayanlar bitirmeden başından kalkamıyor. Henry Cavill başrol olduğu dizi Witcher evrenini insanlara çok iyi yansıtıyor. Oyuna ve kitaba yabancı kişiler dizideki “flashback” sahneleri ile kolayca evrene hakim oluyor. Yakın bir zamanda ikinci sezonu da çekilecek olan dizi pandemi sürecinde can sıkıntınızı önleyecek oldukça başarılı bir yapım.

Netflix Norveç Dizisi Ragnarok

Netflix markasının belki de en çok sevilen yönlerinden bir tanesi yayın yaptığı her bölge için özel yapımlar çıkartması. Ülkemizde Hakan: Muhafız ve Atiye başta olmak üzere pek çok dizi yayınlayan Netflix Norveç için ise Ragnarok dizisini yayınladı. Netflix yapımları arasında son derece önemli bir yere sahip olan Ragnarok sürükleyici Netflix dizileri arasında kendine yer buldu. İskandinav mitolojisinden esinlenerek çekilen dizi kısa sürede büyük etki yarattı. Devlerin ve tanrıların savaşının günümüzdeki halini anlatan dizi için 2. Sezon çekimleri de başlamış durumda.

Polisiye ve Fantastik Dizi Severler İçin Altered Carbon

Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi gibi yapımların dünya çapında başarıya ulaşması insanların kitapların dizi ve filmini yapmasına öncü oldu. Dünyada satış rekorları kıran pek çok kitabın kısa sürede bir dizi ya da filmi karşımıza çıkıyor. Fakat tüm bu yapımların hepsi başarıya ulaşmıyor. Özellikle kitapları okuyan kişiler kitaptaki atmosferin dizi ve filmlerde bozulduğunu her seferinde söylüyor. Netflix dizileri arasında da pek çok kitabın sinemaya uyarlanmış hali var.

Bunların bir kısmı eleştirilse de Altered Carbon ya da diğer bir adı ile Değiştirilmiş Karbon diğer yapımlardan ayrılıyor. Günümüzden 250 yıl sonra geçen yapımda insanların beden değiştirmesi ve uzun ömürler sürmesi artık mümkün. Dizi bedeni elinden alınmış bir polisimiz ise zengin bir adamın cinayetini çözmek için tekrar bir bedene kavuşuyor. Hem polisiye hem de fantastik bir yapım olan dizinin 2. Sezonu da geçtiğimiz aylarda yayınlandı.

DOTA Animesi İle Netflix’de!

Oyun sektörü her geçen gün çok daha geniş kitlelere hitap ediyor. Bu sektör maddi olarak da beklenilenin çok daha üzerinde bir getiri ile sektör çalışanlarına kazançlar sağlıyor. Yıllardır dünyada en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olan DOTA’da bunlardan bir tanesi. Online oyun sektörünün öncülerinden olan DOTA için Netflix firması da büyük bir adım attı. Oyunun hayranları tarafından yıllarca beklenen DOTA dizisi anime olarak Netflix içerisinde kendine yer buldu. Efsane Netflix dizileri arasına şimdiden yazılan DOTA serinin hayranları tarafından da tam not aldı.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.