AndroidApple & İosMobil Alemi

Telefonunuzu Daha Hızlı şarj etmenin Kolay Püf Noktaları

Yüksek voltajlı şarj cihazı tercih etmelisiniz


Cep telefonunu sürekli şarj etmek kimsenin istemediği bir durumdur. En önemlisi kapasitesi üst özelliklere sahip bir cep telefonun pilini en çok ihtiyacınız olduğu durumda bitmesi oldukça sinir bozucu olabiliyor. Bu gibi durumlarda hızlı şarj cihazı tercih ediliyor. Uzmanlar bu konu hakkında önemli uyarılarda bulunuyor. Ayrıca şarj bataryasını hızlı şarj etmek her zaman doğru bir seçenek olmamalıdır.

Genel olarak, telefonda bulunan batarya cep telefonuna güç sağlamak için önemli bir gereçtir. En önemlisi pil ne kadar güçlü olursa, cep telefonu o kadar uzun sürede çalışır.

Xiaomiui Cep Telefonu Nasıl Hızlı Bir Şekilde Şarj Edilir?

Hızlı güç bankası olarak adlandırılan hızlı dolduran şarj cihazları sayesinde cep telefonunuzun şarjı kolay kolay bitmez. En önemlisi cep telefonunuzun hızlı şarj etmenin kolay yolları şu şekildedir:

Yüksek voltajlı şarj cihazı tercih etmelisiniz

Her şarj cihazı cep telefonunun kapasitesine göre farklı özelliklerde üretilir. Örnek verecek olursak; İpad’ler 2.5 A kapasite gelirken, İPhone’lar Apple’ın 5V/1A gücüne sahiptir. İphone için İPad şarj aletini tercih ediyorsanız daha fazla güç tüketmiş olur.

Akıllı cep telefonunuz kapasitesine göre bir akım gücünde şarj olur. Bu nedenden dolayı tercih ettiğiniz şarj cihazının güvenilir bir markaya sahip olması telefonunuza zarar verme söz konusu bile değildir. Ayrıca tasarruf sağladınız zaman bile cep telefonuna pil boyutuna hatta harcadığı güç miktarına bağlı olmuş olur.

Uçak modunu etkin yapın

Ağ sinyalleri akıllı cep telefonlarının en büyük tüketicilerinin başında gelmektedir. Telefonunuzun sinyal gücü ne kadar düşük olursa, pilinizin hızı da o kadar verimsiz olur. Bu sayede çok zayıf bir sinyal bir alanda bulunuyorsanız pilin gücü hızlı tükenir. Bunun için şarj sırasında sinyali etkin tutmalısınız. En verimli çözüm cep telefonunuzu uçak modunda şarj etmeniz önerilir.

Kablosuz şarjlardan kaçının

Kablo istemeyen kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Özellikle her yerde kolaylıkla kullanılır. ‘’Akıllı şarj cihazı’’ olarak adlandırılır. Hatta kablolu olan şarj aletlerine göre daha yavaş bir şarj imkânı sunar. Şarj etme hızı normal kablolu şarja göre %50 daha yavaş şarj eder. Ağda verim düşüklüğünün olması ve güç iletim tellerinin ince olmasıdır.

Şarj modunun etkin olup olmadığından emin olun

Bu durum karşısında size Android bir USB kablosuna bağlandığınız zaman mutlaka bağlantı türünü belirlemelisiniz. En son sürümlerelerdi ki geliştiriciler sayesinde Android menüde gizlenir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.