Oyun DünyasıTeknoloji Haberleri

Tesla Otomobillerden Oyun Dünyasına Beklenmedik Giriş! Arabalardan Oyun Oynama Dönemi Resmen Başlıyor

Tesla Model Araçlar Hangi Oyunları Açar?


Tesla otomobillerden oyun dünyasına beklenmedik giriş yaşandı! Oyun ve araba tutkunlarını etkileyen haber AMD  ve Tesla otomobillerin birleşerek ortak bir teknolojik gelişmeye imza atması ile karşımıza çıkıyor.

Arabalardan oyun oynama dönemi resmen başlıyor. AMD ile Tesla, yaptığı anlaşma ile araçlarında bulunan gelişmiş yol bilgisayarlarından Steam oyunlarını oynatmayı hedefliyor.

Yeni nesil Model S ve Model X araç modellerinde söz konusu özelliği barındıracak olan Tesla, kullanıcıların araçlarında bilgisayar oyunlarını oynamasına olanak sağlayacak.

Tesla Model Araçlar Hangi Oyunları Açar?

Bir zamanların sorusu olan “GTA 5 Kaldırır Mı?” gibi soruların sadece bilgisayarlara karşı, el konsollarına, telefonlara ve hatta akıllı teknolojik buz dolaplarında sorulmasından sonra araçlar için de sorulmaya başlanması teknolojinin ne derecede geliştiğini ve hangi yöne doğru ilerlediğini gözler önüne sermeye başladı.

Gücünü AMD Grafik işlem birimlerinden alan Tesla modelleri adını duyurmuş pek çok oyunları çalıştırabilecek kadar güçlü durumda.

Cyberpunk 2022 – The Witcher 3 – GTA 5 gibi güçlü donanımsal gereksinimleri olan oyunları araç içinde bulunan ve gayet de büyük olan ekran üzerinden oynamak mümkün durumda. Pek çok kullanıcı oyunların oynama sisteminin GeForce Now sistemi gibi bulut üzerinden olacağını düşünse de durum böyle değil.

AMD ‘nin Gelişmiş Grafik İşlem Birimleri Kullanılıyor

Tesla otomobillerde oyun oynamak artık hayal değil bulut sistemi kullanmadan tamamen local olarak oyunlara erişmenize izin veren, indirdikten sonra İnternet bağlantınızın olup olmadığı önemsenmeden oyunlar oynamanıza izin veren yeni Tesla güncellemesi pek çok oyuncunun dikkatini çekiyor.

AMD Tarafından da destek alan Tesla araçlar, Elon Musk tarafından yapılan açıklamalara göre Playstation 5’in verebileceği performans gücüne kadar ulaşabilecek durumda.

Pek çok oyunu açmasının yanı sıra sorunsuz şekilde oynatabilmesinin en büyük nedeni AMD’nin kendi geliştirmiş olduğu Vega grafik işleme birimi. Her ne kadar güncelleme pek çok Tesla model araca “Holiday Update” olarak gelmiş olsa da Yeni nesil Tesla model X ve S modellerinde daha etkili olacak.

Eski kullanıcılar servislere araçlarını göndererek donanım konusunda yükseltmeler yapabilecek araçlarından Steam hesaplarını bağlayarak oyun indirmeye başlayabilecek oyunlara erişebilecekler.

Tesla Araçlarından Steam’e Bağlanarak Oyun İndirmek Mümkün

AMD ile anlaşmalı şekilde ilerleyen Tesla, Steam’in de destekleri ile oyunları araçlarında oynatabilecek güncellemeleri nihayet almaya başladı.

Tesla otomobillerden oyun oynamak mümkün ancak nasıl? Steam desteği sunulan Tesla araçlar ile Steam hesabınıza giriş yapabilir, oyunlara erişebilir, satın alabilir ve aracınıza yükleyebilirsiniz.

Aracınıza yükleyeceğiniz oyunlar mola verdiğinizde veya aracınız şarj olurken oynanabilir durumda olacak.

Konsol üzerindeki girişler üzerinden klavye ve mouse bağlayabileceğiniz gibi pek çok kablosuz kontrolcüyü de Tesla otomobillerinize bağlayarak konsol üzerinden Bilgisayar oyunlarına erişebilirsiniz.

Steam Cloud desteğinin de bulunacağı bilinen Tesla Model araçlarda sadece oyunları oynamak değil bilgisayarlarınızda kaldığınız save dosyalarına da erişerek uzun yolculuklarda kaldığınız bölümleri rahatlıkla geçebilir, hikayenin devamlılığını sağlayabilecek ve eğlencenize kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.