Diğer Yazılarımız

TikTok Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?


Son zamanlarda piyasaya çıkan ve kısa sürede Türkiye’ye ve Dünyaya yayılan TikTok hesap silme artık çok kolay hale geldi. Son zamanların popüler video yükleme ve izleme uygulaması olan TikTok birçok kişi tarafından sevilen uygulamadır.

Çeşitli içerikle video çekip paylaşma imkanı veren bu uygulamayı seven olduğu gibi sonradan pişman olan da vardır. Bunlar için TikTok yaptığı uygulama güncellemesi ile kurdukları hesaplarını rahatlıkla kapatmalarını ve silmelerinin yolunu açtı.

Video çeken kitle arttıkça içeriklerde kalite düşmektedir ve tek düze bir hal almaya başladı. Bu da birçok kişinin uygulama kullanırken sıkılmalarına neden oluyor. TikTok hesap silme ve kapatma yolunu seçiyorlar.  Bu yazıda yer alan adımlar sayesinde siz de Tiktok hesabınızı silebilirsiniz.

Tiktok Hesap Silme Kalıcı Olarak

Tiktok hesabınızı Android ve LOS mobil cihazınızdan silmek bazı aşamalar gereklidir. Bu aşamaları dikkatli bir şekilde uygulayarak hesabınızı kalıcı olarak silersiniz. Tiktok hesap silme link kullanmadan uygulama üzerinden silmek için gerekli adımlar ayrıntılı bir şekilde sizlere aktarıldı.

Tiktok hesap silme kalıcı olarak kapanması için gerekli adımlar:

  • Los ve Android cihazınızdan TikTok uygulamasına giriş yapın.
  • Tiktok uygulamasının hesabınıza girmek için gerekli kullanıcı adı ve şifre doğru bir şekilde girilir.
  • Tiktok uygulamasından profilinize tıklatılır.
  • Profiliniz penceresi açıldıktan sonra sağ üst tarafta yer alan üç nokta simgesine tıklayın.
  • Açılacak ekranda en alt tarafta yer alan hesabımı yönet sekmesine tıklayın.
  • Yine bir aşamaya geçip hesabımı sil bölmesine tıklayın ve size gerekli koşulları sunacaktır.
  • Bu aşama sonunda geçici dondurma ve kalıcı silme olarak seçenek karşınıza çıkacaktır.
  • Kalıcı TikTok hesabımı sile tıklayın ve hesabınız silinmiş olacaktır.

Bu aşamalar sırasıyla dikkatli bir şekilde uygulayarak TikTok hesap silme işlemi kalıcı olarak gerçekleşir. Hesabınızı dondurduğunuz zaman tekrar açma imkanınız varken hesabınızı sildiğiniz zaman o hesaba erişim tamamen gider.

Tiktok Hesap Silme Yapmadan Hesabı Dondurmak

TikTok hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine ara vermek için doldurma yolunu açtı. Böylelikle zaman geçtikçe hesabınıza geri dönme imkanı sağlar. TikTok profilinizi kalıcı olarak dondurmak için gerekli adımlar yer alıyor. Bunları doğru bir şekilde uygulayarak siz de hesabınızı dondurursunuz.

TikTok hesabınıza uygulama üzerinden açın. Giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafınızın olduğu kısma tıklayın. Ekrana yeni pencere gelecektir. Açılan pencerenin sağ üst tarafında yer alan üç nokta simgesine tıklatılır.

 Tiktok hesap silme yaparken hesabımı yönet şeklinde yeni bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Hesabımı yönet imgesine basınız. Buradan sizi en altta yer alan hesabımı sil sekmesine tıklatılır. TikTok uygulaması hesabınız 30 günlüğüne geçici olarak kapatılır. Bu 30 gün dolmadan TikTok hesabınıza giriş yapmanız lazım.

Şifresini Unutanlar Nasıl Tiktok Hesap Silme Yapar?

Son yılların popüler uygulaması olan TikTok hesabının şifresini unutanlar hesabını kapatması için şifresini yenilemesi lazım. Bunun için uygulamaya girerek şifremi unuttum sekmesine tıklayın. Daha sonra telefon veya e-posta ile şifre yenileme yapılır. Siz de şifre yenilemek için telefonunuza gelen kod ile şifre yenileyebilirsiniz.

Böylelikle TikTok hesap silme yenilediğiniz şifre ile yapabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.