Sosyal Medya

TikTok Hesap Silme Linki 2023


TikTok hesap silme linki ile hesaplarınızı tamamen kapatabilir. Tekrar kullanılamaz hâle getirebilirsiniz. Kısa video konusunda öncülük eden TikTok, pek çok sosyal medya hesabının da kısa videolar özelliğine kavuşmasını sağlamıştır.

YouTube, Instagram gibi platformların kısa video konusunda kendini geliştirmesini sağlayan TikTok platformu. Kimi nedenlerden dolayı artık bazı kesimler tarafından kullanılmak istenmiyor. Bu durumda da hesaplarını tamamen silerek uygulamadan uzaklaşma ihtiyacında bulunuyorlar. TikTok hesap silme linki sayesinde hesaplarınızın silinmesi için anında istek oluşturabilir 30 gün içinde de hesabınızın tamamen silinmesini sağlayabilirsiniz.

TikTok hesap silme linki de diğer sosyal medyalarda olduğu gibi. 30 günlük bir geri dönüş süresi tanımlamakta. Bu süreden önce hesabınızı tekrar aktif hâle getirme şansınız bulunuyor. Ancak, bu süreden sonra hesabınızı aktif etmeye çalıştığınızda hatalar alacak ve hesabınızdaki tüm verilerin silindiğini göreceksiniz.

Peki, TikTok hesap silme linki nasıl kullanılır? TikTok hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

TikTok Hesap Silme Linki Nasıl Kullanılır? TikTok Hesabı Kalıcı Olarak Kapatmak

TikTok hesap silme işlemini masaüstü cihazlarınızdan yapabileceğiniz gibi. Mobil cihazlarınızdan da direkt uygulama üzerinden yapabilirsiniz. İşlemlere devam edebilmek için adımları izlemeniz gerekmekte. Ancak, daha önceden yüklediğiniz videoları kaybetmek istemiyorsanız tek tek indirmeniz ve depolamanız önerimiz olacaktır.

Öyle ki, TikTok hesap silme linki üzerinden hesap silme işleminden sonra hesaplarınıza erişiminizi tamamen kaybedersiniz. TikTok özelliklerinden yararlanamaz, beğenileriniz, mesajlarınız, kaydettikleriniz ve videolarınız tamamen kaldırılır. Bu işlem, geri döndürülemez şekilde yapılır ancak 30 gün içerisinde kararınızı değiştirme durumunuza karşın uygulama size hesabınızı tekrar açabilmeniz için yetki de sunmakta.

Peki, TikTok hesap silme linki nasıl kullanılır? Hesap nasıl silinir?

 • Buraya tıklayın ya da tarayıcınızdan veya mobil TikTok uygulamanızdan “Ayarlar ve gizlilik” seçeneklerine girin.
 • Karşınıza çıkan ekranda daha önce giriş yapmamışsanız TikTok hesabınıza giriş yapmanız istenecek. Giriş işlemlerini sağlayın,
 • Gelen ekranda mobil uygulama kullanıcıları “Hesap” seçeneklerine tıklamalı. Masaüstü kullanıcıları ise “Hesabı yönet” seçeneklerine tıklamalı,
 • Karşınıza çıkan ekranda “hesabı devre dışı bırakın veya silin” butonuna tıklayın ve bir sonraki adıma geçin,
 • Hesabı kalıcı olarak sil seçeneğini seçin,
 • Son olarak TikTok sizden bir kere daha şifrenizi girmenizi ve emin olup olmadığınızı soracaktır. Emin olduğunuzu beyan ederek ilerleyin.

Tüm bu aşamalardan sonra hesabınız herkesin görünümünden kaldırılır, videolarınız erişime kapatılır, yorumlarınız ve mesajlarınız da TikTok platformundan kaldırılır. Ancak, tüm bu işlemleri geri almak için TikTok size 30 günlük bir süre tanımlamakta. Bu süre içerisinde, hesabınızı tekrar aktif hâle getirebilirsiniz.

Peki, Silmekten vaz geçtiğiniz TikTok hesabı nasıl kurtarılır? TikTok hesap silme linki nasıl iptal edilir?

TikTok Hesap Silme Linki Nasıl İptal Edilir? TikTok Hesap Silme Linki İptal Etmek

TikTok hesap silme linki üzerinden silinen hesapların 30 günlük bir süre içerisinde silineceğini söylemiştik. Bu işlemleri geri almak için 30 günlük sürenin dolmamış olmasına dikkat etmek gerekmekte. Öyle ki, 30 günlük süreden sonra hesabınızı ve içindeki bilgileri hiçbir şekilde kurtaramaz kalıcı olarak kaybedersiniz.

Hesap silme işlemlerini iptal ettikten sonra isteğe bağlı olarak yukarıdaki adımları tekrar uygulayarak hesabınızın tekrar silinmesi için talimatta bulunabilirsiniz.

Aynı sürece girerek tekrar hesabınızın silinmesini iptal etmek istediğinizde de bu adımları kolaylıkla uygulayabilirsiniz. İşte, TikTok hesap silme linki iptal etme yöntemleri;

 • TikTok uygulamasını masaüstü veya mobil cihazınızdan açın,
 • Kapatma talimatı verdiğiniz hesabınızın kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapın,
 • Karşınıza çıkan “Hesabınızı aktif etmek istiyor musunuz?” sorusuna olumlu yanıt verin.

3 Adımdan oluşan işlemden sonra TikTok hesabınızın silinmesi iptal edilecektir. Tekrar aktif hâle gelen TikTok hesabınızı normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak, 30 günlük sürenin dolmamış olması burada en büyük etken.

Bazen hesabımızı geçici olarak kapatmak, ara vermek isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda ne yapmamız gerekiyor? TikTok hesap dondurma işlemi nasıl yapılır? TikTok hesap dondurma linki

TikTok Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır? Adım Adım Hesap Dondurma

TikTok hesap silme linki masaüstü cihazlardan, internet tarayıcılarından da yapılabilmekteydi. Ancak, hesabınızı geçici bir süre dondurmak, geçici bir süre kapatmak için Mobil uygulamaya ihtiyaç duymaktasınız. Hesap silme işlemlerinden farklı olarak;

Hesabınızdaki hiçbir bilgi ortadan kaldırılmaz, hesabınız kullanılmaya devam edilebilir. Hesabınızı 30 gün dolsa bile istediğiniz bir zamanda tekrar aktif hâle getirebilirsiniz.

Peki, TikTok hesap dondurma işlemleri nasıl yapılır? Adım adım hesap dondurma;

 • Güncel TikTok uygulamasını telefonunuzdan açın,
 • Dondurmak istediğiniz hesabınıza giriş sağlayın,
 • Profil sekmesine girin ve sağ üstteki üç çizgi olan hamburger menüye giriş sağlayın,
 • Ayarlar ve gizlilik sonrasında Hesap seçeneklerine tıklayın,
 • “Hesabı devre dışı bırakın veya silin” seçeneklerine tıklayın,
 • Karşınıza çıkan seçenekten “Hesabı devre dışı bırakın” seçeneğini seçin.

Bu aşamadan sonra TikTok sizden son kez şifre isteyecektir. Sonrasında hesabınızdan çıkış yapılarak hesabınız geçici bir süre kapatılmış olacak. Hesabınızı tamamen silme işleminden farklı olarak çalışan bu yöntem, hesabınızı tekrar kurtarabilmeniz için imkân tanımakta. Bu nedenle, istediğiniz bir zaman sonra hesabınızı tekrar aktif hâle getirebilirsiniz.

Peki, TikTok hesap dondurması nasıl açılır? TikTok hesabını tekrar aktif etmek.

TikTok Hesap Dondurmasını Açmak TikTok Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?

TikTok hesap dondurmasını iptal etmek için izlemeniz gereken adımlar oldukça kısadır. Birkaç adımda hesabınızı açarak içindeki bilgilere tekrara erişebilir. Sanki hesabınızı hiç kapatmamışsınız gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bunun için izlemeniz gereken adımlar bu şekilde;

 • TikTok uygulamasını veya sitesini açın,
 • Daha önce geçici olarak kapattığınız hesabın kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapın,
 • Karşınıza çıkacak olan “hesabı tekrar aktif etmek istiyor musunuz?” sorusuna olumlu yanıt vererek hesabınızı tekrar aktif hâle getirin.

TikTok hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için TikTok hesap silme linki üzerinden işlem yapmadığınız sürece hesabınızı 30 gün geçmiş olsa da kurtarma şansınız bulunmaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.