Sosyal Medya

Twitter’ın basitleştirilmiş politikaları, temel kötüye kullanım sorununu gidermeye yardımcı olmayacak

Kısalık, tweetleme şeklimize göre yapılır, ancak şimdi Twitter bu felsefeyi kendi kurallarına göre uyguluyor.

Sosyal mikroblog platformu, kullanıcıların hizmette neyin kabul edilebilir olduğunu ve neyin kabul edilemez olduğunu anlamalarını sağlamak amacıyla düzenlemelerini güncellemiş, yeniden düzenlemiş ve kısaltmıştır.

Twitter‘da güven ve güvenlikten sorumlu Başkan Yardımcısı Del Harvey, değişikliklerin duyurulduğu bir blog yazısında, “2.500 kelimeden 600’ün altına kadar çıktık. 280 karakter veya daha az, her kural Twitter’da tam olarak neye izin verilmediğini açıkça açıklıyor” dedi. .

Her ne kadar geniş üst düzey kategoriler – güvenlik, mahremiyet ve orijinallik – 280 karakterin tweet uzunluğunu takip etse de, bu politikaların her birini potansiyel olarak ihlal edebileceğiniz senaryolardan bahsederek, büyük ayrıntılara giren ayrı sayfalara bağlanırlar.

Twitter, değişikliklerin kullanıcıların aradıklarını bulmalarını kolaylaştıracağını umuyor.

Hepimiz oradaydık. Bir hizmete kaydolduğumuzda, genellikle süper uzun gizlilik politikaları ve hizmet şartları sözleşmeleriyle karşı karşıya kalıyoruz. Sadece yoğun, jargon dolgulu bir kanunla yazılmış değiller, genellikle bilinçli olarak kafa karıştırıcı ve anlaşılması zor.

Neyi kabul ettiğinizi gerçekten bilmeden bir şeye onay vererek ve kaydolarak, esasen kişisel bilgileriniz üzerinde olabilecek her türlü kontrolü size veriyorsunuz.

Twitter’ın düzenlemelerini daha erişilebilir bir hale getirme girişimi, memnuniyetle karşılanırken, Twitter’ın tartışma tartışmaları ile de bağlantılı olabilir. Kötüye kullanma ve taciz, platformda oldukça yaygındı. Bu güncellemelerin insanlara yasaklara gelince daha fazla netlik sağlamalarını umuyorlar.

İşe yarayacak mı? Kuralların basitçe yeniden yazılmasının, “özgür konuşma” nın belirsizliğini arkasına saklanarak nefret dolu ve küfürlü içeriği yasaklamak gibi görünen bir şirketin DNA’sını gerçekten değiştireceği şüphelidir. Daha önce de gördüğümüz gibi, asıl zorluk bu politikaları uygulamaktır. . Ancak, sadece zaman söyleyecektir.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.