Server Yönetim

Ücretsiz Ssl Almak

Lets Encrypt free sll

Sizlere Bu Gün Ücretsiz Ssl Almayı Anlatacağım. Plesk Panel vede Cpanel’de Veya Tekli Apache Sunucularda Rahatlıkla Kurulabiliyor ve de Kullanılabiliyor. Hiç Bir Sorunu Yok Bir Riski Yok Aktif Olarak Ücretsiz Ssl Almış Oluyorsunuz Ücret Veya Kredi Kartı Bilgisi Girmenize Üye Olmanıza Gerek Olmuyor.

Https Protokolü Aktif Olmuş Oluyor, Basit Güvenlik Önlemi Almış Oluyor. Verdiği Ssl’leri İncelemedim Sadece Boş Duran Https Protokolü Olsa da Olur Olmasa da Olur Dediğim Sunucularıma Kurdum. Basit E-ticaret Siteme Kurdum Bir Sorun Yaşamadım Ama Beta Aşamasında Olmasını Ve E-ticaretler İçin Kullanılıp Kullanılmayacağını Veya Ne Tür Sorun Çıkaracağını Bilmiyorum.

Sadece Basit Sitelerime Kurup Test Ettim, Boşta Duran Ssl Gerekli Olan https Protokolü İçin Gerekli Olan Belgeyi Almış Oldum Hem de Zahmetsiz.

Ücretsiz Ssl Almak İçin Size Beta Aşamasında Olan” Lets Encrypt ” Projesini Kullanacağız. Genel Olarak Ssl Desteğinin Gerekliliğini Karşılıyor Basit Siteleriniz Ve İhtiyaçlarınızı Karışılacaktır.

“Lets Encrypt ” Sisteminden Ssl Almak Çok Basit Paneliniz Varsa Yoksa Alttaki İşlemleri Yaparak Apache’Ye Kurabilirsiniz. Plesk ve de Cpanel İçin Anlatım Yapmayacağım Eklentiler Mevcut Panellerin Sayfalarında Tek Tıklama İle Alabiliyorsunuz.

 

Git Kullanacagız Kurulu Olması Lazım. Değilse. Git Kurmak İçin :

sudo yum install git

Ücretsiz Ssl Kurulum Aşamaları :

  1. git clone https://github.com/letsencrypt/letsencrypt

  2. cd letsencrypt

  3. ./letsencrypt-auto --help ./letsencrypt-auto --apache

  4. ./letsencrypt-auto certonly --standalone -d example.com -d www.example.com

  5. ./letsencrypt-auto certonly –webroot -w /var/www/example -d example.com -d www.example.com -w /var/www/thing -d thing.is -d m.thing.is

 

Diğer Bilgiler ve detaylar İçin Lütfen Let’s Encrypt Sitesini Ziyaret Ediniz.

Ücretsiz Ssl Projesi Ana Sayfası İçin : Let’s Encrypt

Kurulum İçin : Let’s Encrypt How It Works

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.