Kücük BilgilerWebmaster

vBulletin Nedir?

Abone Ol

vBulletin Nedir?

vbulletin

vBulletin ya da kısaca vB, İnternet üzerinde oldukça popüler olan PHP ve mySQL arabirimlerini kullanan bir forum betiğidir. James Limm ve John Percival tarafından 1999 yılında yapılmıştır. Bunun dışında ücretli bir yazılımdır. Jelsoft Enterprises Ltd. tarafından geliştirilip pazarlanır. vBulletin’in diğer forum sistemlerinden farkı, diğer sistemlerden daha profesyonel olmasına rağmen kullanımının daha basit olmasıdır. vBulletin’in yeni eklentileri ve yeni sürümleri sürekli güncellenmektedir.

vbulletin2          vbulletin3

vBulletinin Bazı Özellikleri Ve Kullanımla Hakkında Bilgiler

Her sürümü için Türkçe dil dosyası bulunabilir.
Diğer forum sistemlerine nazaran daha sık yenilenmektedir.
Her forum içeriğine göre bir tema yapılabilir veya bulunabilir.
Herhangi bir sorun esnasında çok kolay bir şekilde yardım alınabilir.
Mümkün olduğu kadar hiçbir eklenti yüklememeye özen gösterilmelidir. Çünkü oluşan açıkların bir kısmı yüklemiş olduğunuz eklentilerden kaynaklanabilir.
Güncel ve güvenilir vBulletin bilgileri veren internet sitelerinden veya firmanın internet sitesinden güncellemeler takip edilebilir.

vBulletin : http://www.vbulletin.com

vBulletin Türkçe destek sitesi: vbulletin web tr

Abone Ol

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Teşekkür Ederim, Vbulletin Nedir diye araştırdığımda sizin kaliteli yazınız ile soruma cevap buldum, sitemi ücretli olmasından dolayı Vbulletin yazılımı üzerine kuramayacağım, Vbulletin yazılım ücretleri cok pahalı bunun yanı sıra bir çok Vbulletin eklentisi pahalı. malesef ki smf tercih edeceğim ilerleyen zamanda umarım Vbulletin satın al siteleri üzerinden Vbulletin satın alabilirim.

  2. vBulletin Kraldır Ancak son zamanlarda forumlar eski rağbetini kaybetti, kaybetmeden öncede xenforo pazarın bir çoğunluğunu ele geçirdi bence, esas soru xenforo nedir? xenforo fiyatları, xenforo satın al gibi konulara makale hazırlarsanız iyi olur hocam. çünkü vbulletin bitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir