Genel

VK Nedir? Kullanımı Nasıldır?

İnternet dünyasında pek çok önemli boyutları olan sosyal paylaşım siteleri bulunuyor. Ancak aralarında sadece birkaç tanesi dünya üzerinden oldukça popüler hale gelebilmiş durumda. VK olarak karşımıza çıkan sosyal paylaşım sitesine baktığımızda 2006 yılından bu yana oldukça kullanılan bir isim olarak görülebiliyor.

Ayrıca pek çok özelliği bulunan bu site üzerinden kolaylıkla iletişim kurulabiliyor. Öyleyse bu sitenin özelliği hakkında merak edenler için detaylı olarak bilgilerimizi aktaralım. Vk uygulaması nedir? Kullanımı nasıldır? Birlikte göz atalım.

VK Nedir?

Rusya, Belarus, Romanya, Kazakistan ve Ukrayna gibi ülkelerde kullanımı oldukça fazla olan bu sitenin kuruluş amacı, öğrencileri kolay iletişim kurmalarıdır. İlk olarak bu amaçla birlikte kurulan site, zaman içerisinde her yaştan kişinin sosyal paylaşım sitesi haline geldi.

VK aracılığıyla dershanede, okulda, kursta ve birçok eğitim alınan yerde vakit geçirdiğiniz arkadaşlarınıza ulaşmanız oldukça basittir. Üstelik çevrenizde bulunan insanların pek çok merak edilen özellikleri de bu site üzerinden öğrenilebilmesi mümkündür.

Ücretsiz olarak üye olma imkânı sunan site içerisinde müzik dinlenebiliyor. Bir nevi Facebook tarzında site olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Dil hizmeti de oldukça başarılı görünüyor. Tam 80 dilde hizmet sunan bu site yeni arkadaşlık kurma ve arkadaşları bulma konusunda oldukça iyi bir seviyede.

İstendiği takdirde çeşitli paylaşımlarında gerçekleştirilebildiği unutulmamalıdır. VKontakte sitesini kullanan kişiler resim, yazı ve daha pek çok konu hakkında paylaşımları gerçekleştirebilirler.

VK Üyeliği Nasıl gerçekleştirilir?

Site içerisine giriş gerçekleştirildikten sonra özel bir işlem gerek duymadan hızlı üye ol kısmından kolaylıkla üye olunabiliyor. Ekranda çıkacak olan formun doldurulmasıyla birlikte üyelik işleminin ilk adım kısa sürede tamamlanacaktır. Gerekli olan bilgilerin doldurulmasının ardından “Kayıt Ol” butonuna tıklama yapılır ve ikinci adıma geçilir.

Tekrardan gelen VK sayfası içerisinde bu sefer ülke ve şehir bilgileri istenir. Bilgilerin doldurulması ile birlikte “Sonraki Adım İçin Tıkla” yazısına tıklama gerçekleştirilir. En son adıma geçildiğinde cep telefonu bilgilerinin istendiği görülecektir. Bunun en önemli sebebi sahte hesapların önünü kapatmaktır. Telefon numarasının verilmesinden sonra “Aktivasyon Kodu İste” kısmına tıklama yapılır.

Birkaç saniye içerisinde telefon için aktivasyon kodu gönderilir. Aktivasyon kodu ile aktifleştirme işlemi gerçekleştirilerek sitenin kullanımı açık hale gelir. Böylece VK nasıl açılır? Diye merak edenler bu işlemleri uygulayarak siteyi kullanabilirler. Ayrıca alternatif bir yol olarak Facebook hesabı ile site içerisine de giriş yapılabiliyor.

VK Üyeliği Nasıl Kapatılır?

VK kullananlar üyeliklerini kapatmak istediklerinde birkaç basit yöntemi uygulamak zorundadırlar. Kapatma yöntemleri ise şu şekildedir:

  • Sayfanın sağ üst tarafında yer alan avatar simgesine tıklama yapılır.
  • Ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirilir.
  • Sayfanızı buradan silebilirsiniz yazısın bulunduktan sonra bağlantıya tıklama gerçekleştirilir.
  • İstendiği takdirde siteden ayrılma nedeni arkadaşlar için bildirilebilir. Bu kısım zorunlu değildir.
  • Profil sil kısmına tıklanır ve işlem bitirilir.

VK hesabını silmek için sadece bu işlemlerin yapılması gerekiyor. İsteyen herkes bu yöntemi kullanarak çok kısa süre içerisinde silme işlemini yapabilirler.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.