AndroidApple & İosMobil Alemi

WhatsApp Grubu Nasıl Oluşturulur, WhatsApp Grup Daveti Nasıl Yapılır?

WhatsApp Grubu Nasıl Oluşturulur?


WhatsApp grubu nasıl oluşturulur sorusu sevdikleriyle WhatsApp üzerinden iletişime geçmek isteyenlerin sorduğu sorulardan biridir. Dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı WhatsApp, kişilerin arkadaşları, sevdikleri ve aileleriyle iletişim kurmasını sağlayan uygulamalardan biridir. WhatsApp’ta oluşturulan gruplar sayesinde kişiler iletişimlerini çok daha rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler.

WhatsApp Grubu Nasıl Oluşturulur?

WhatsApp kullanıcıları oluşturacakları WhatsApp grubu ile daha fazla kişiyle iletişim halinde olabileceklerdir. WhatsApp grubu oluşturduktan sonra istenilen kişiler gruba eklenerek görüntülü görüşme ya da mesajlaşma yoluyla görüşme sağlanabilmektedir.

WhatsApp grubu oluşturmak için;

 • WhatsApp uygulaması açılarak Diğer Seçenekler ve ardından Yeni Grup seçenekleri seçilmelidir.
 • Grup oluşturmak için diğer bir seçenek olarak Yeni Sohbet ve ardından Yeni Grup seçenekleri seçilerek WhatsApp grubu oluşturulabilmektedir.
 • Gruba eklenmek istenen kişiler seçilerek yeşil ok seçeneği seçilmelidir.
 • En fazla 25 karakterden oluşabilecek olan grup konusu seçilmelidir. Emoji simgesine tıklanarak WhatsApp grup konusuna emoji eklemek mümkün olmaktadır.
 • Grup simgesi eklemek isteyenler kamera simgesine tıkladıkları takdirde işlemi gerçekleştirebileceklerdir. Gruba görsel eklemek için ise galeri, kamere ya da Web’de ara seçenekleri kullanılabilmektedir.

WhatsApp’ta Grup Yöneticisi Ayarları Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp’ta Grup yöneticisi ayarı değiştirmek için;

 • WhatsApp uygulamasında grup sohbeti açılarak grup konusu seçeneği seçilmelidir.
 • Grup Ayarları ve ardından Grup Bilgisi Düzenle seçeneği seçilerek Bütün Katılımcılar ya da Sadece yöneticilerin grup bilgisi düzenlemesine izin verilerek, Tamam seçeneğiyle birlikte işlem tamamlanmış olacaktır.

WhatsApp’ta Bağlantı İle Grup Daveti Nasıl Yapılır?

WhatsApp grubu nasıl oluşturulur soruyla birlikte WhatsApp’ta bağlantı ile grup daveti nasıl yapılır sorusu da cevap arayan diğer sorulardan biridir. WhatsApp’ta oluşturulan gruba kişileri davet etmek birkaç talimatın yerine getirilmesiyle oldukça basit ve kolay gerçekleştirilmektedir.

Grupta yönetici olanlar davet bağlantısı gönderdikleri takdirde başka kullanıcıları da gruba davet edebileceklerdir. WhatsApp’ta gruba katılımcı eklemek oldukça basit olup 256 kişiye kadar gruba katılımcı eklenebilmektedir.

WhatsApp’ta bağlantı ile grup daveti yapmak için;

 • WhatsApp’taki grup sohbeti açılarak grubu konusunun üzerine tıklanmalıdır.
 • Diğer bir seçenek olarak Sohbetler sekmesinde yer alan gruba basılı tutularak Diğer Seçenekler ve Grup Bilgisi seçenekleri de seçilebilmektedir.
 • Bağlantıyla davet et seçeneği seçilerek WhatsApp ile bağlantı gönder seçeneğine tıkanmalıdır. Kişiler aratılarak Gönder tuşuna basılmalıdır.

WhatsApp Grup’tan Kişi Nasıl Çıkarılır?

WhatsApp gruba kişi eklemek oldukça kolay olduğu gibi gruptan kişi çıkarmak da oldukça basittir. WhatsApp gruptan kişi çıkarmak için;

 • WhatsApp grup sohbeti açılarak grup konusu seçeneği seçilmelidir.
 • Diğer bir seçenek olarak Sohbetler sekmesinde yer alan gruba basılı tutularak Diğer Seçenekler ve ardından Grup bilgisi seçenekleri tıklanmalıdır.
 • Gruptan çıkarmak istenen kişiler seçilerek Kişisini Çıkar ve ardından Tamam seçeneklerinin seçilmesiyle istenilen kişi gruptan çıkarılmış olacaktır.

WhatsApp grupları iletişimde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Oldukça avantajlı olması sebebiyle WhatsApp grubu nasıl oluşturulur sorusu cevabı en çok merak edilen sorulardan biri olmaktadır. WhatsApp grubunun sağladığı avantajlardan biri ise yapılacak olan etkinliklerin kişilere iletilmesi ve haber verilmesi hususunda sağladığı kolaylıklar olmaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.