Bilgisayar Genel

Windows 10 Güncelleme Nasıl Kapatılır Kesin Çözüm

Windows 10 Güncelleme Kapatmak


Windows 10 Güncelleme kapatmak isteyenler hangi ayarı yaparsa yapsın Microsoft yine bildiğiniz okuyor ve zamanlı zamansız güncellemelerini zorla yapıyor. Güncelleme yaparken de elektrik kesilirse tüm işletim sisteminin çökme ihtimali var. Onca dosya da yok olup gidiyor ve bilgisayara yeniden format atmak gerekebiliyor. Windows 10 güncelleme nasıl kapatılır sorusu bu noktada gündeme geliyor. İnsanlar çeşitli yöntemler ileri sürüyorlar ve bu yöntemlerin birçoğu bir süre sonra Microsoft tarafından bertaraf ediliyor. Siz güncellemeleri kesin olarak kapatmaktan yana iseniz bu makaleyi okumaya devam edin  çünkü size Windows 10 güncelleme kapatma konusunda kesin çözümü vereceğiz. Ancak bu yol PRO 32-bit ve 64-bit sistemler için çalışıyor.

Windows 10 Güncelleme Kapatmak

Windows 10 Güncelleme kapatmak için yapacağınız öyle karmaşık işlemler yok, izleyeceğiniz yol denetim masasına gitmek ve  yönetimsel araçlar sekmesini bulup tıklamaktır. Bu sekmeyi tıkladığınızda, bu menüye tıkladığınızda hizmetler ( services) gelecek ve ona çift tıklamanız gerekecek. Karşınıza tüm servisler gelir. Siz Windows Update sekmesini bulun sağ tıklayıp özellikler deyin. Gelen pencerede onu devre dışı yapın ve uygula deyin. Sonra da hizmet durumunu “durdur” deyin. İkinci yapacağınız iş de başlat çalıştıra “gpedit.msc” yazmanız gerekiyor. Yazdığınızda karşınıza bir menü gelir ve bu menüden bilgisayara yapılandırması sekmesine tıklayın. Solda bir menü açılacak ve orada yönetim şablonları menüsü gelecek. O dosyanın altında Windows bileşenlerine tıklayın ardından Windows Update klasörünü bulun. Klasöre tıklayın sağda bir  pencere gelecek. Otomatik güncelleştirmeleri yapılandır menüsünü çift tıklayın ve ardından bunu da devre dışı bırakın ve uygula deyin.

 

Windows 10 otomatik Güncelleştirmeler Gerekli mi?

Bir bilgisayara format attıktan sonra o bilgisayar için gerekli güncel driver sürücüleri “devid.info” sitesinden indirmek yerine, Microsoft tarafından otomatik yüklemesini sağlamak ve tüm sürücüler yüklendikten sonra güncelleştirmeleri kapatmak daha iyidir. Ama eğer bu işlemi yaptıktan sonra iyi bir anti virüs programınız yoksa bilgisayara her yerden virüs bulaşabilecektir. Bunu önlemek için de güncel bir anti virüs uygulamasını indirin.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.