Bilgisayar GenelOnarım,Hata Cözümleri.Program Tanıtımı Ve İndirim Duyruları

Windows 10’da Yeni Klasör Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Windows 10 Yeni Klasör Açılmıyor


Windows 10 üzerinden yeni bir klasör oluşturulması konusunda zorluk yaşayanlar için hazırladığımız bu içerikte tüm çözüm detaylarını derledik. İşte detaylar…

Windows Klasör Açılmıyor Sorunu Nasıl Giderilir? Klasör Açılmıyor Ne Yapmalıyım? Klasör Açma Adımları Neler? Windows 10 Yeni Klasör Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Windows 10 Yeni Klasör Açılmıyor

Windows 10 Yeni Klasör Açılmıyor Sorunu, başlıca sistem problemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sistem kullanıcıları tarafından tespiti yapılan bu sorunun ana sebepleri arasında ; Dosyanın yanıt vermemesi ya da Windows güncelleme hataları yer almaktadır. Ancak yapılan kontrollerde “explorer.exe”işleminin boşta kalması durumunun da olması “Yeni Klasör Açılmıyor” Sorununa neden olmaktadır. Bu sorunların çözümleri ise nedenlere göre şekillenmektedir. Sorun tespiti yapıldıktan sonra aşağıda yer alan uygun çözümü uygulamaya geçebilirsiniz.

Windows 10’da Yeni Klasör Açılmıyor Sorunu ve Çözümü İçin Öneriler

  • Windows Güncellemesi

Notebook veya bilgisayarlarda, yeni bir klasörünün oluşturulamamasının yanında farklı sorunlarda ortaya çıkıyorsa, halen eski Windows işletim sisteminin çalıştığı düşünülmelidir. Burada bilgisayarın Windows güncellemelerini duraklatıp duraklatmadığının kontrolleri sağlanmalıdır. Daha sonrada sistemin güncelleme yapması sağlanmalıdır.

Bunun için ;

Ayarlar-Güncelleme-Güvenlik-Windows Update adımları izledikten sonra güncelleme kontrolleri sağlanır. Söz konusu olan güncellemelerin yüklenmesinin ardından cihaz yeniden başlatılarak, kontroller sağlanır.

  • Komutla Yeni Bir Klasör Oluşturma

Windows 10 Yeni Klasör Açılmıyor Sorunu gidermek için cihazın komut istemi kullanılabilir. Yönetici hakları üzerinden komut istemi başlatılarak “cd” yazılır ve enter’a tıklanır. Sistem otomatikman yeni bir klasör oluşturacaktır.

  • Windows 10 Yeniden Başlatılması

Genelde yeni klasör açılmama problemi, Windows Gezgininin arka planda halen işlem yürütmesinden kaynaklanmaktadır. Bunun düzeltilmesi için sistemin yeniden başlatılması gerekmektedir. Bu işlemi sistemin Görev Yöneticisi ile yapabilirsiniz. Bunun için adımlar şu şekildedir :

– Ctrl+Shift+Esc kısayol tuşu üzerinden Görev Yöneticisine ulaşılır.

– Windows Gezgini Sağ Tıkla Yeniden Başlat seçilir.

– Dosya+Yeni Görev

– Tip explorer.exe tıklanır.

– Tamam denir.

  • Windows Güvenlik Ayarlarının Kontrolü

Windows 10 güvenliğinden kaynaklı bir sorunun olması halinde klasörlerin üzerinde değişiklik yapılmasına engel olacaktır. Bu durumun giderilmesi için ayarların değiştirilmesi yeterli olacaktır:

– Başlat+Ayarlar

– Güncelleme ve Güvenlik+Windows Güvenlik+Virüs ve Tehdit Koruması

– Virüs Tehdit Koruması Ayarları

– Kontrollü Klasör Erişim’i Yönet

– Kontrollü Klasör Erişimi altında geçiş kapatılır.

  • İşletim Sistemi Antivirüsün Kontrol Edilmesi

Cihazlarda yer alan antivirüs programları, cihazların içerisinde yer alan klasörlerde probleme neden olabilir. Bu gibi bir durumla karşılaşılması halinde, antivirüs programının belirli özelliklerinin kapatılması sorunu ortadan kaldıracaktır.

  • SFC Taramasının Çalıştırılması

Tüm anlatılan çözümler Windows 10 Yeni Klasör Açılmıyor Sorununu gidermekte yeterli olmadı ise, en son çare SFC taramasıdır.

SFC Taraması Nedir?

SFC Taraması, bozuk ya da hasarlı sistem nedeniyle hataların meydana gelmesiyle son çare SFC’dir.

-Yönetici Haklar üzerinden Komut İstemi açılır.

– sfc/scannow yazılıp Enter basılır.

Tarama başlatılır. İşlem biraz uzun sürecektir. Ekrana gelen bilgiler doğrultusunda sorunlar giderilir.

  • Virüslü Programların Varlığı

İşletim sisteminde virüslü programların ya da oyunların bulunması halinde, cihazlarda aksamalar meydana gelmektedir. Bu aksamalar Windows 10 Yeni Klasör Açılmıyor Sorununu da gündeme getirebilir. Bu açıdan da mutlaka cihazlarda antivirüs programlarının bulunması gerekmektedir. Sistemde virüslü bir program ya da oyun olması halinde, cihaza format atılması dahi gerekebilir. Format konusunda ya da virüs temizleme işlemleri konusunda herhangi bir bilgisi olmayan kişilerin uzmanlardan yardım alması gerekmektedir. Çünkü bilinçsiz olarak yapılacak bir sistem temizliği, daha büyük problemlere neden olabilir. İşletim sistemini olumsuz yönde etkileyebilecek olan bu durum karşısında uzmanlar gerekli tedbirler alacaktır. Virüs tarama ve temizleme işlemlerinin ardından halen sorun giderilmedi ise mutlaka genel kontroller sağlanmalıdır.

Yukarıda yer alan çözümler Windows 10 Yeni Klasör Açılmıyor Sorunu ve Çözümü hakkında genel bilgileri ortaya koymaktadır. Yukarıda yer alan çözümlerin ve adımlarının aşama aşama uygulanmasının ardından sorun çözümünün giderilmesi gerçekleşmemiş ise cihaz markasının teknik servisi iletişime geçilmeli ve destek alınmalıdır. Teknik ekip Windows 10 Yeni Klasör Açılmıyor Sorunu ve Çözümü İçin gerekli tüm yönlendirmeleri sağlayacaktır. Yapılacak olan teknik işlemler hakkında ön bilgilendirme de teknik ekip tarafından yapılacaktır. Konuyla ilgili mutlaka yetkili servislerden destek almalısınız.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.