Diğer Yazılarımız

Word Sayfa Silme


Word sayfa silme işleminin nasıl yapıldığı sorusu özellikle ofis programı kullanıcıları tarafından merak konusudur. Eğer word üzerinden bir yazı yazıyorsanız ve yazdığınız yazının kelimeler ile beraber word sayfası ile beraber silinmesini istiyorsanız, yazımızı okumanız sizin faydanıza olacaktır. Sizlere word sayfa silme ile ilgili tüm detayları, adım adım anlayabileceğiniz şekilde anlatacağız.

Ofis programları içerisinde yazı yazmak için en çok kullanılan word, aynı zamanda yazı yazma dışında da tablo oluşturma gibi işlemleri yapmanızı da sağlıyor. Hem evde hem de iş yerlerinde rahatlıkla kullanılan ve aynı zamanda kullanılması da oldukça kolay olan word ofis programı, boş sayfa ve paragraf gibi özelliklere sahiptir ve istediğiniz zaman yazdığınız sayfayı silmenizi sağlamaktadır. Siz de word üzerinden boş veya yazılmış olan sayfayı kaldırmak isterseniz, şu adımları takip etmeniz gereklidir.

Sayfa silme için şunları yapmanız yeterli olacaktır.

  • Öncelikle silmek istediğiniz boş word sayfasını açınız.
  • Sayfayı açtıktan sonra mause yardımı ile açtığınız sayfanın boş bir yerine tıklama yapınız.
  • Sonra kısa yol tuşu olan ve klavye ile rahatlıkla silme işlemini yapabileceğiniz CTRL+G tuşlarına beraber basınız.
  • Karşınıza silmek istediğiniz sayfanın numarası bölümü gelecektir.
  • Sizde silmek istediğiniz sayfa numarasını yazarak tamam tuşuna basın ve işleme devam ediniz.
  • Sonra işlemi sonlandırmak için kapat sekmesi gelecektir.
  • Bu tuşa bastıktan sonra klavye üzerinde yazan ve ingilizcesi delete olan silme tuşuna başın ve işlemi sonlandırın.

Bu şekilde klavye tuşu yardımını kullanarak ve hızlı şekilde word üzerinden sayfa silme işlemini yapabilecek ve isterseniz yeni bir sayfa açarak tekrar word ile işlem yapmaya devam edebileceksiniz.

Word Boş Sayfa Silme

Üç yöntem kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz word boş sayfa silme işlemi, aynı zamanda sizlere zaman kaydı yaşamadan işlerinizi word üzerinden yapma fırsatı sunacaktır. Bu yöntemler oldukça kolay olup, herkesin yapabileceğiniz şekildedir. Siz de word üzerinden boş sayfa silme yapmak isterseniz, sizlere anlatacağınız bu yöntemlerden istediğinizi kullanabilir ve kolayınıza gelen işlem ile de silme işlemini yapabilirsiniz.

Word ofis programı üzerinden boş sayfa için şu üç yöntemi yapabilirsiniz.

  • Birinci yöntem; önce silmek istediğiniz boş word sayfasını açınız. Sonra sayfanın altından herhangi bir boş yere tıklama yapınız. Daha sonra sayfa silinme işlemine kadar geri al tuşuna basınız.
  • İkinci yöntem; İlk yöntem gibi silmek istediğiniz word sayfasını açınız. Daha sonra görünüm sekmesine tıklayın ve göster bölümüne geliniz. Sonra gezinti sekmesinin üzerine tıklayınız. Sonra sayfalar bölümünü seçiniz. İşleme küçük resimde bulunan bölüme tıklayarak devam ediniz. Bu kısma tıkladıktan sonra silme işlemi devam edene kadar geri al tuşuna basınız.
  • Üçüncü yöntem; Sayfayı açın ve word sayfasının üstünde yer alan menü bölümüne gelin. Buradan giriş sekmesine tıklayınız. Sonra paragraf sekmesine tıklayın ve silme işlemi yapmak istediğiniz boş word sayfasını seçiniz.

Word üzerinden sayfa ve boş sayfa işlemlerini bu şekilde yapabilir ve kullanışı oldukça pratik olan word programını, işlem yapmak istediğiniz işler için kullanmaya devam edebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.