Kücük Bilgiler

Wordpress İçin Kullanılacak Eklentiler

wpeklentileri

Bu yazımda WordPress bir siteye sahip kullanıcıların, sitelerinde mutlaka olması gereken wordpress eklentilerinden bahsedeceğim.Umarım faydası olur. Wordpress ilk gelişim yıllarında blog tarzı siteler için düşünülmüş olsa da bugün hemen hemen bütün alanlarda kullanılmaktadır.Bunda WordPress’in gelişime açık,saf haline çok fazla özellikle eklemeye izin veren yapısı en önemli etkendir. Sözün kısası Wordpress siteleriniz için size yardımcı olacak eklentilerin bir kaçını burda size sunuyorum. Herkese iyi çalışmalar

All in Seo Pack

Bu eklenti adından da anlaşıldığı gibi wordpress makaleleriniz için kolayca seo yapabileceğiniz bi eklenti. eklentiyi kurduğunuz zaman wordpress sitenize kolayca seo çalışması yapabilirsiniz.

WP-Optimize

wordpress siteleri için veritabanı iyileştirmesi yapan çok yararlı bir eklenti.Özellikle bir blog yazarken yayınlama işlemi yapmadan önce sürekli önizleme yapıyorsanız, sisteminiz şişiyor demektir.WP-Optimize ile bu gereksiz boyutlamaları kaldırabilirsiniz.

Google XML Sitemaps

Google’ye sitenizi tanıtmak amacıyla kullanılan wordpress sitemap Oluşturucu.

WP Super Cache

site önbelleklerini tutarak, siteniz daha hızlı açılmasını sağlayan güçlü bir o kadar da dikkatli kullanılması gereken olmazsa olmaz bir eklentidir.

Akismet

Yorumların spam olup olmadığını kontrol etmeye yarayor ve yönetici ekranından bunların yönetilmesini sağlıyor.

WP Touch

var olan WordPress siteleri mobil uyumlu hale getirmek için en çok tercih edilen eklentidir.

Share Buttons by Lockerz

içeriğinize e-posta dışında 100’ün üzerinde sosyal ağda paylaşma seçeneği eklemenizi sağlar.

Buddy Press

Kullanıcıların siteye giriş yapması, profillerini oluşturup içerikler üretmesi ve etkileşimli gruplara sahip olmak için kullanılabilecek, bir anlamda WordPress’i daha sosyal hale getiren önemli bir eklentidir

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.